آغاز اجتماع امام رضایی‌ها زودتر از قرار ساعت 8+تصاویر

این گروه سرود جمهوری اسلامی و سرود «ای ایران» را نواختند و مردم هم این سرودها را همخوانی کردند.

اعضای ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش به همراه خانواده‌هایشان روی صحنه رفتند و مردم آن‌ها را تشویق کردند.

دنیا یک طرف ما یک طرف
ما و امام رضا، دنیا یک طرف 

اولین سرود اجرا شده در این مراسم سرود «عزیزم حسین ۱» یا همان «مداد رنگی» بود که رضا هلالی به درخواست کودکان در مراسم خواند.

اولین مداحی که روی صحنه آمد، رضا هلالی بود که مردم مدام برای او دست زدند و هلالی به نشانه احترام به آنها تعظیم کرد. محسن عراقی، مداحی که متولد و بزرگ شده میدان خراسان است هم روی صحنه آمد. هلالی در این مراسم با تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم، برای فرج امام زمان دعا کرد. سپس سیدمحمدرضا نوشه‌ور روی صحنه آمد.


برپایی موکب‌ها در مسیر اجتماع امام رضایی‌ها

پایان پیام/منبع: https://farsnews.ir/news/14020308001004/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%B2%D9%88%D8%AF%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1

بیش از ۱۵۰ گروه مردمی در این برنامه مشارکت کردند و پای کار این مراسم هستند.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام شهاب مرادی سخنران مذهبی و کارشناس دینی ردی صحنه رفت که مردم همزمان با شنیدن نام او دست زدند. این سخنران ابتدا از مردم خواست تا صلواتی بفرستند.

در این بخش از برنامه حوالی ساعت ۲۰:۳۰ مجری از مردم خواست دیگر به سمت محل برگزاری مراسم حرکت نکنند؛ چون فضای میدان و اطراف کاملا پر شده است.

برپایی غرفه‌های فرهنگی و آموزشی و خانواده و کودکانه، توزیع هدایا و بسته‌های محتوایی و پزشکی ـ درمانی از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده در این موکب‌هاست.

بخوان:  ویدیو / نخستین اثر جهانی شده ایران با سه هزار سال تمدن

بیش از ۱۷۰ موکب‌دار از هیأت‌های مذهبی، مساجد، گروه‌های جهادی،‌ خدماتی، امدادی و درمانی در طول مسیرهای منتهی به میدان خراسان حضور دارند و انواع شربت، هندوانه، سیب‌زمینی سرخ شده، بادکنک و پرچم میان مردم توزیع می‌کنند.

از ساعت ۱۹:۵۰ با تصمیم مسئولان گروه سرود نجم‌الثاقب با حضور روی صحنه سرودی در مدح امام رضا علیه‌السلام خواند، اما مراسم به صورت رسمی از ساعت ۲۰ با شعرخوانی خادمان حرم امام رضا علیه السلام که پرچم متبرک حرم را به این مجلس آورده بودند، شروع شد. این خادمان از مردم خواستند دست بر سینه بگذارند و خود را در حرم تصور کنند. آن‌ها سپس صلوات خاصه امام رضا را قرائت کردند.


موکب‌ها تا خیابان ری امتداد دارند

سال گذشته با همت گروه‌های مردمی و جبهه فرهنگی انقلاب جشن ولادت امام رضا(ع) با عنوان «اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها» در دانشگاه تهران برگزار شد که این برنامه با بهره‌گیری از تجربه مهمانی ۱۰ کیلومتری روز عید غدیر در تهران امروز در فضای وسیع‌تری برنامه‌ریزی شد. سازمان تبلیغات اسلامی و شهرداری تهران نیز در برگزاری این جشن گروه‌های مردمی را یاری و حمایت کردند.

مرادی در این مراسم اظهار داشت: من بعد از مدت‌ها موتورسوار شدم و شاهد جمعیت بسیار مردم و ازدحام اطراف میدان بودم.

مرادی گفت: پست‌هایی در خصوص ضدیت خواهر و برادر تولید می‌کنند تا پول به دست بیاورند. من مخالف پول درآوردن نیستم اما مراقب باشند که روابط خانواده‌ها را خراب نکنند.

شهاب مرادی: میدان خراسان، انتخاب خوبی بود


سخنرانی شهاب مرادی در اجتماع امام رضایی‌ها

ساعت ۲۰:۱۰ حامد شاکرنژاد قاری خراسانی کشورمان و از داوران برنامه «محفل» در میان تشویق‌های مردم به صحنه آمد و شروع به تلاوت قرآن کرد. او در این مراسم آیاتی از قرآن را تلاوت کرد.

بخوان:  مسؤولیت ما در قبال تحریف‌های عاشورایی از منظر شهید مطهری

جایگاه این مراسم با پرچم بزرگی مشابه پرچم گنبد حرم امام رضا علیه‌السلام تزیین شده است. در این مراسم بناست حامد شاکرنژاد قرائت قرآن، حجت‌الاسلام شهاب مرادی سخنرانی و مرتضی طاهری، رضا هلالی، محمدحسین پویانفر، سیدمحمدرضا نوشه‌ور، محسن عراقی، محمد فصولی، امین قدیم مدیحه‌خوانی کنند.

این کارشناس دینی افزود: پیشنهاد می‌کنم در خانه و فامیل همدیگر را بیشتر دوست داشته باشیم و به زبان بیاورید. خواهران و برادران به هم ابراز محبت کنند.

محمدرضا باقری و مصطفی امامی جمع حاضر را دو دسته کردند و به سبک دو دمه‌های هیأت‌‌ها از مردم خواستند تا یک بیت همخوانی کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، اجتماع بزرگ «امام رضایی‌ها» که قرار بود راس ساعت ۲۰ امشب دوشنبه ۸ خردادماه در میدان خراسان برگزار شود، با استقبال پرشور خانواده‌های تهرانی همراه شد و از حدود ساعت ۱۹:۴۵ میدان پر از جمعیت شد و خیابان‌های اطراف یعنی خیابان خراسان‌ و خیابان ۱۷ شهریور که موکب‌های پذیرایی و خدماتی برپا شده است، مملو از جمعیت است.

ادامه دارد….

تصاویری از اجتماع امشب امام رضایی‌ها ببینید:

مرادی از انتخاب میدان خراسان برای این مراسم که در گذشته محل چاووشی‌خوانی برای زائران مشهد بود، ابراز خرسندی کرد و گفت: از مردم می‌خواهم امام رضا را دوست داشته باشند و حتما بعد از نماز سلام به امام حسین، امام رضا و امام زمان را فراموش نکنید. زیارت امام رضا را فراموش نکنید حتی شده با اتوبوس بروید سلام دهید و بلافاصله برگردید. سالی یک بار لااقل برای زیارت به مشهد بروید.

سیده فرشته حسینی، خواهر شهید سیدمیثم حسینی از شهدای مرزبان کشور در این مراسم به شعرخوانی پرداخت. شعر او درباره برادر شهیدش بود که متناسب با شعار خواهر و برادری این مراسم بود.

بخوان:  نماهنگ «مردم میدان» خواننده سلام فرمانده برای ایران قوی


ماکت ضریح حرم امام رضا با گل تزیین شده در میدان خراسان تهران

وی با اشاره به اینکه واژه خواهر و برادری بسیار زیباست، گفت: این علاقه میان خواهر و برادر در فضای مجازی دچار چالش شده است. من موافق هستم که این فضاها همه دست همه باشد، اما اینستاگرام با زندگی ما کاری کرده که انگار ضدفامیل است. همه این‌ها روی روابط ما اثر می‌گذارد.

بعد از تلاوت شاکرنژاد، گروه مارش ارتش با لباس نیروی دریایی ارتش، به یاد اعضای ناوگروه ۸۶ ارتش که هشت ماه در آب‌های دنیا دریانوردی کردند و کل دنیا را دور زدند، روی صحنه رفتند و مردم به تشویق آنان‌ پرداختند.