آغاز ثبت‌نام موکب‌های اربعین – ایسنا

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین با بیان اینکه بازدیدهای دوره‌ای از مرزها صورت گرفته و نیازسنجی‌های لازم انجام شده است، تاکید کرد: خدمات‌دهی برای زائران براساس برنامه زمانبندی که ستاد مرکزی اربعین ابلاغ خواهد کرد، اجرا خواهد شد.

او افزود: از ۶ قرارگاه داخل کشور ۵ قرارگاه در استان‌ها و مرزهای خروجی شامل خوزستان (مرز چزابه و شلمچه)، ایلام (مرز مهران)، کرمانشاه (مرز خسروی)، کردستان (مرز باشماق) و آذربایجان غربی (مرز تمرچین) و یک قرارگاه ویژه زائران خارجی در مرز ورودی سیستان و بلوچستان (مرز میرجاوه و ریمدان) فعال خواهند شد.

به گزارش ایسنا، مجید نامجو اعلام کرد: علاقه‌مندان به برپایی موکب و مسئولان موکب‌هایی که سال‌های گذشته پروانه موکب‌داری دریافت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه موکب‌داری به نشانی نسبت به درخواست صدور پروانه جدید یا تمدید پروانه خود برای اربعین امسال اقدام کنند.

او افزود: هیأت‌های مذهبی و خادمان موکب‌ها در سراسر کشور با همت خیران برنامه‌ریزی شده است تا با استعداد بیش از ۳ هزارموکب، خدمات اسکان و تغذیه به زائران اربعین حسینی ارائه شود.

نامجو گفت: توصیه اکید ما به مواکب این است که با توجه به گرمای هوا، برای تهیه تجهیزات تهویه مطبوع و لوازم سرمایشی و تامین آب و یخ برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات اظهار کرد: با توجه به گرمای هوا، تامین آب و یخ و اسکان، اولویت اصلی کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1403032214958/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D9%85%D9%88%DA%A9%D8%A8-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B9%DB%8C%D9%86

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین، از آغاز ثبت نام و صدور پروانه موکب‌داری برای اربعین ۱۴۰۳ خبر داد.

بخوان:  میرزامحمدی: آتش زدن پرچم ایران یعنی آتش زدن پرچم اهل بیت/ جمهوری اسلامی نباشد حرمی باقی نمی‌ماند

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین اضافه کرد: بعد از این تاریخ اگر نیاز به ارسال بود، همچون سال گذشته از طریق مرز سومار عملیات ارسال اقلام و تجهیزات موکب‌ها صورت خواهد گرفت. به این منظور ۱۰ قرارگاه در داخل و خارج کشور فعال خواهند شد که از این تعداد ۴ قرارگاه نجف، کربلا، کاظمین و سامراء در عراق و ۶ قرارگاه در ایران قرار دارند.

نامجو افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تفاهمی که با مسئولان عراقی به امضاء رسیده است، عملیات ارسال تجهیزات و اقلام موکب‌ها از ۲۵ محرم (۱۰ مرداد) آغاز و تا ۵ صفر (۲۰ مرداد) از مرزهای شلمچه و مهران و در صورت نیاز مرز خسروی ادامه خواهد داشت.