آماده‌سازی جوار حرم امام حسین (ع) برای اربعین

بنی‌اسدی‌راد همچنین گفت: آماده‌سازی پله‌ها برای تردد ایمن زائران بین طبقات، برقراری دسترسی به شبستان‌های زیرزمینی، تسهیل دسترسی‌ها از خیابان‌های اطراف به صحن حضرت زینب (س)، راه‌اندازی سیستم تهویه مطبوع و هواساز موقت و ساخت چندین سرویس بهداشتی، ازجمله مهترین فعالیت‌ها برای آماده‌سازی محل طرح توسعه حرم برای اربعین است.

رییس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کربلا اعلام کرد: موکب‌های صحن حضرت زینب (س) در شهر کربلا از چهارشنبه ۱۶ شهریورماه، اسکان زائران اربعین را آغاز می‌کند. این صحن برای ۳۵ هزار زائر آماده می‌شود.

رییس ستاد توسعه و بازسازی عتبات کربلا افزود: برای مجموعه صحن حضرت زینب (س)، بیش از ۸۰۰ چشمه سرویس بهداشتی پیش‌بینی شده است که از این تعداد، حدود ۲۵۰ چشمه برای استفاده زائران در اربعین آماده شده است.

او با بیان این‌که هم‌اکنون خادمان موکب‌ها در حال استقرار تجهیزات در محل کارگاه صحن حضرت زینب (س) هستند، افزود: پیش‌بینی می‌شود در موکب‌های مستقر در محل کارگاه بیش از ۳۵ هزار زائر اسکان داشته باشند.

آماده‌سازی جوار حرم امام حسین (ع) برای اربعین

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات، محمدرضا بنی‌اسدی‌راد گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، عملیات عمرانی و فعالیت کارگاه صحن حضرت زینب (س) تا ۴۸ ساعت دیگر متوقف شده و پذیرش زائران از روز چهارشنبه ۱۶ شهریور(دهم ماه صفر) آغاز می‌شود.

او اظهار کرد: مباحث مربوط به ایمنی زائران و ایجاد امکانات رفاهی و بهداشتی مهمترین سرفصل کاری این روزهای عوامل اجرایی صحن حضرت زینب (س) است که مراحل پایانی فعالیت‌های مربوط به ایمن‌سازی محیط در چند جبهه کاری زیر نظر متخصصان «HSE» در حال اجرا است.

بخوان:  ترتیل صفحه 71 قرآن/ پیامبر مهربان ما+فیلم، متن و مفاهیم
آماده‌سازی جوار حرم امام حسین (ع) برای اربعین

رییس ستاد توسعه و بازسازی عتبات کربلا افزود: فضاهای زیارتی صحن حضرت زینب (س) شامل شبستان‌های روسطحی و زیرسطحی به همراه مجموعه‌های خدماتی است که حدود ۴۵ هزار متر مربع را شامل می‌شود. فضاهای غیر زیارتی نیز با مساحتی حدود ۱۱۸ هزار مترمربع شامل ساختمان اداری، ساختمان مضیف، موزه و کتابخانه، موتورخانه مرکزی و تونل است.

او یادآور شد: فاز نخست طرح توسعه حرم امام حسین (ع) مزین به نام صحن حضرت زینب (س) در محدوده‌ای بین خیابان باب قبله، خیابان شهدا و خیابان جمهوری واقع شده که براساس شواهد تاریخی، همان مکان واقعه عاشورا است.

بنی‌اسدی‌راد ادامه داد:‌ طبق برنامه، عملیات عمرانی این کارگاه چند روز پس از پایان اربعین و برچیده شدن موکب‌ها، دوباره از سر گرفته خواهد شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401061411133/%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D8%AD%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86-%D8%B9-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B9%DB%8C%D9%86

آماده‌سازی جوار حرم امام حسین (ع) برای اربعین

آماده‌سازی جوار حرم امام حسین (ع) برای اربعین

آماده‌سازی جوار حرم امام حسین (ع) برای اربعین