اتاق فرار چیست + ویدئو و نکات لازم برای شروع بازی اسکیپ روم مجله اتاق فرار | allescape

انواع موجودات عجیب‌وغریب، خون‌آشام‌ها و زامبی‌ها از عناصر تشکیل‌دهنده این ژانر هستند. بر اساس این تم است که حال و هوای بازی، نوع معما، لباس‌ها، فضای داخلی و غیره تعیین می‌شوند. ، یک بازی مهیج گروهی بر پایه احساسات و هیجانات انسانی، طرح، نقشه و برنامه‌ریزی برای فرار از یک موقعیت ناخوشایند یا حل جدیدترین متد تیم سازی مدیران یک مسئله است.

اتاق فرار چیست + ویدئو و نکات لازم برای شروع بازی اسکیپ روم مجله اتاق فرار | allescape

Escape Room Game یا بازی فرار عنوان یک سرگرمی جذاب و ماجراجویانه است. در این بازی شرکت کنندگان باید با استفاده از سرنخ ها، نکات و استراتژی ها، به حل معماها و پازل ها بپردازند و بازی را به پایان برسانند. ای بازیها با تلفیق ماجراهای واقعی و داستانی شما را به تجربه ای متفاوت دعوت می‌کنند. دادن حس اعتماد به نفس به بازیکن باید کاملا زیرپوستی و نامحسوس باشه و به صورت یک راهکار روتین و معمولی در روند بازی اعمال بشه. مثلا آسون بودن معماهای مراحل اول می تونه به بازیکنا خصوصا اونایی که برای بار اول این اتاق رو تجربه می کنن، حس خوب اعتماد به نفس رو بده و انگیزه ای باشه برای جنگیدن بیشتر تو مراحل بعد. از زمان حضور شما داخل مجموعه‌های بازی شخصی به عنوان گیم مستر مسولیت بازی شما را بر عهده خواهد گرفت.

پاداش یک اتاق فرار، پول و جوایز مادی نیست؛ بلکه این پاداش می تونه هرچیزی باشه مثل کلید یا کارت هایی که بازیکنا در روند بازی پیدا می کنن. مهم اینه که بازیکن در جریان بازی نتیجه تلاش ها شو ببینه و بازی یه بازخورد مستقیم و فوری داشته باشه. بهتره که سناریوی انتخابی شما مثل خط سیر یه داستان یا یه فیلم سینمایی شروع، میانه و پایان داشته باشه. سعی کنین اتفاقات مهم سناریو رو به خوبی به هم ربط بدین و برای بازیکن انگیزه ایجاد کنین. یعنی شرایط رو باید جوری بچینین که بازیکنا ناخوداگاه برای چیز مهمی بجنگن و برای رسیدن بهش اشتیاق داشته باشن وگرنه اتاق فرار خسته کننده و ملال اور میشه. حالا بریم سر اصل قضیه، یعنی طراحی اتاق فرار که در اینجا به طور موجز و خلاصه مراحلشو براتون میگم، البته قبل از هر کاری توجه داشته باشین که انجام این مراحل خیلی قطعی نیست و می تونه بر اساس سلیقه و نیازمندی های شما تغییر کنه.

بخوان:  «قره حسنلو» بی‌حریم مانده است

امکان‌ سنجی

ما کنجکاو و ماجراجو به دنیا آمده‌ایم و کشف و حل اسرار در خون ماست. به همین دلیل جای تعجب ندارد که بسیاری از افراد جذب آن می‌شوند. ژانرهای اتاق فرار بسیاری در گوشه و کنار دنیا وجود دارند ولی همگی معمولاً از اصول مشخصی پیروی می‌کنند. علت هم این است که فکر، روحیات و احساسات انسان‌ها در همه جای دنیا به یکدیگر نزدیک هستند.

  • زمان بندی سانسها مخصوصا در ایام تعطیل فشرده هست و ما قادر به تغییر آن نیستیم.
  • بنابراین در برخی از بازی‌ها با استفاده از عنصر زمان، در کنار طراحی یک محیط مناسب و یک خط داستانی جذاب، فضایی برای ترشح آدرنالین شرکت‌‌کنندگان مهیا می‌کنند.
  • کافیست شما وارد صفحه ی رزرو بشید و برای وارد شدن کافیست روی رزرو کلیک کنید.
  • وقتی‌که چندین طراح به‌صورت هم‌زمان روی یک معما کار می‌کنند، باید بسیار مراقب باشند تا سرنخ‌های زیادی برای یک معما در اتاق قرار ندهند؛ زیرا در این صورت، معما ممکن است از یاد برود و پیدا کردن سرنخ‌ها پیچیده‌تر از معما و چالش معما باشد.

برای مثال اتاق فرار تعاملی ، ترسناک ، فانتزی داشته باشیم که تعامل و فانتزی هر دو غیر ترسناک هستند ولی در کنار بازی های ترسناک هم می توانند قرار بگیرند. ترس در اتاق فرار را تجربه کنید، می توانید به سراغ اتاق فرار ناشناخته بروید و. بله، بعد از رزرو آنلاین، از طریق تلفن، به ما اطلاع بدید تا گیم مستر اون بازی رو در جریان قرار بدیم و هماهنگی های لازم انجام بشه. در ادامه به طور کلی نگاهی به آمار گروه‌های سنی مختلف شرکت کنندگان در اتاق فرار می‌اندازیم. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که نباید با شخصی مشورت کنید که از روی قصد و یا سود مالی بیشتر، اتاق فرار خاصی را به شما معرفی کند . خوشحال میشیم در رابطه با کارخانه اتاق فرار نظر خودتان را بنویسید.

بخوان:  حضور ایران در نمایشگاه کتاب کربلا با عرضه ۳۳۰ عنوان کتاب به زبان عربی

لوکیشن بازی ها کجاست؟