احداث ۲ سوله مدیریت بحران و تشکیل هلدینگ گردشگری در اراضی عباس آباد

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد ادامه داد: برهمین اساس این مجموعه تفاوت‌های خاصی با مناطق شهرداری تهران دارد. امیدواریم با کمک اصحاب رسانه خدمات هرچه بهتری برای شهروندان در این مجموعه ارائه کنیم. دو پروژه پارکینگ طبقاتی فرهنگ که مراحل ساخت آن به سرعت در حال سپری شدن است و به لحاظ بودجه‌ای دو سوم پروژه‌های شهر تهران را در بر می‌گیرد و همچنین خانه موسیقی که فاز نخست آن تا سه ماهه اول سال به بهره‌برداری می‌رسد، از پروژه‌های جدید اراضی عباس‌آباد به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد در خصوص تشکیل هلدینگ گردشگری نیز گفت: جلسات مشترکی با شهردار تهران و معاونت فرهنگی اجتماعی مبنی بر اینکه گردشگری شهر تهران به یک زنجیره واحد تبدیل شود و در یک مکان مستقر و یک جا مدیریت واحد آن را بر عهده داشته باشد، برگزار شده است. البته زاویه دید اعضای شورای شهر تهران تشکیل سازمان گردشگری بود ولی با توجه به اقتضائات موجود در شهر تهران نهایتا مقرر شد هلدینگ گردشگری تشکیل شود. در حال حاضر مقدمات آن انجام شده و منتظر ابلاغ شهردار تهران هستیم. البته در آخرین جلسه شهردار تهران با شهرداران مناطق به صورت شفاهی اعلام شده که اراضی عباس آباد عهده دار هلدینگ گردشگری شهر تهران است و عنوان شده کانون نوآوری و فناوری شهر تهران قلمداد خواهد شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402052515966/%D8%A7%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D8%AB-%DB%B2-%D8%B3%D9%88%D9%84%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%87%D9%84%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%B6%DB%8C-%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%B3

حجازی با تاکید بر این‌که در موضوع عفاف و حجاب در مجموعه اراضی عباس‌آباد کمترین آسیب را داریم، تصریح کرد: در اراضی عباس‌آباد فضای خانوادگی حاکم است و برنامه‌ها نیز تحت پوشش این فضا جلو می‌رود. شاید به همین دلیل از بسیاری از آسیب‌ها دراین حوزه اراضی عباس‌آباد مصون مانده است.

وی ادامه داد: سه سال پیش شورای فناوری اراضی عباس آباد تشکیل شد و سند جامع این حوزه تبیین شد که در همان موقع خدمات رایگان در حوزه اینترنت به مردم ارائه شد و در همان موقع کار زیرساخت فنی اینترنت رایگان در مجموعه فراهم شد. در حال حاضر نیز خدمات اینترنت ۵G در پل طبیعت به صورت رایگان برای شهروندان برقرار است؛ اما اینترنت رایگان با پلنی جدی‌تر و جدیدتر در مجموعه اراضی عباس آباد در حال پیگیری است.

حجازی افزود: در اراضی عباس آباد در سه سال گذشته خوانندگان مورد تأیید وزارت ارشاد تحت عنوان یک معرفی نامه در حوزه موسیقی آماتور و البته با تاکید بر موسیقی سنتی ایرانی در مجموعه حضور داشتند و فراخور سبک و سیاق جامعه و سلیقه مردم برنامه برگزار کردند. بی تردید در مجموعه اراضی عباس آباد ضوابط و قواعدی وجود دارد که طبق آن برنامه‌ها را به پیش می‌بریم و از خوانندگان در این حوزه حمایت می‌کنیم.

بخوان:  2 شهید گمنام در تهران تشییع و تدفین می‌شوند

حجازی با اشاره به همکاری‌های مشترک با فدراسیون‌های ووشو، شمشیربازی، بازی‌های بومی و محلی و فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: در تلاش هستیم با فدراسیون فوتبال نیز همکاری جدی‌تری داشته باشیم. همچنین با برخی موزه‌ها مذاکراتی را انجام دادیم که با رعایت ایمنی برخی آثار را به اراضی عباس آباد بیاوریم تا شهروندان به صورت رایگان بتوانند از این آثار دیدن کنند.

به گفته حجازی، با توجه به تأکید شهردار تهران و همچنین تفاهم انجام شده با معاونت علمی ریاست جمهوری، اراضی عباس‌آباد در دوره جدید به عنوان کانون نوآوری و فناوری تبدیل خواهد شد. این در شرایطی است که فضای جدی کشور که موضوع فناوری را دنبال می‌کند اراضی عباس‌آباد با افتتاح خانه خلاق به این عرصه وارد شده است. امیدواریم با حمایت مدیریت شهری قدم‌های جدی برای ارائه خدمات به مردم برداریم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر ارائه خدمات مناسب به شهروندان در مجموعه گردشگری اراضی عباس‌آباد در اشل‌های ملی و بین‌المللی، تصریح کرد: در حوزه سرمایه‌ گذاری و گردشگری در یک ماه آینده خدمات خوبی برای ارائه به شهروندان افزوده خواهد شد. در حقیقت برای تحقق گردشگری یکپارچه به عنوان مجموعه واحدی در شهر تهران اراضی عباس آباد نقش جدی‌ را ایفا خواهد کرد. زیرساخت‌های اراضی عباس‌آباد فرهنگی است که در این حوزه اقدامات خوبی انجام شده، اما امیدواریم در حوزه اقتصاد گردشگری نیز قدم‌های بزرگی برداریم.

حجازی ادامه داد: یکی از اقداماتی که پس از تحریم‌ها مورد توجه قرار گرفت گردشگری داخلی است که یکی از مکان‌هایی که در این مسیر گام برداشته اراضی عباس‌آباد است به زودی ایستگاه گردشگری افتتاح می‌شود که در حقیقت به عنوان ایستگاه هدایای گردشگری کار خود را انجام می‌دهد.

وی در تشریح پروژه‌هایی که در مجموعه اراضی عباس‌آباد ظرف سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: دو پروژه جدی اواخر ماه آینده به مراحل نهایی می‌رسد که یکی از آنها مجموعه رواق است که مجموعه‌ای فرهنگی – تجاری، گردشگری محسوب می‌شود. صنایع خلاق ایرانی که حاصل تاکیدات در حوزه تولید محصولات فاخر است مجموعه‌ای است که بیش از ۷۰۰۰ مترمربع مساحت دارد و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین اهتمام ما برای خانه موسیقی نیز به گونه‌ای است که تا اواخر سال جاری به اتمام برسد.

 گردشگری یکپارچه در اراضی عباس آباد

حجازی در خصوص سرمایه گذاری خارجی در مجموعه اراضی عباس آباد گفت: چون تحریم‌ها اعمال شد سرمایه گذاری خارجی در حال حاضر نداریم اما در مقطعی برای تله کابین عباس آباد یک شرکت سوئیسی مذاکراتی را انجام داد و برای آکواریومی نیز در مجموعه با یک شرکت ترک مذاکراتی را انجام داده بود. در حال حاضر پروژه‌ای تحت عنوان مسیر طبیعت به صورت ۱.۵ کیلومتر در دستور کار داریم که در آن از مشاور خارجی بهره گرفته شده است. امیدواریم در دوره مدیریت شهری فعلی حدود دو سوم طول این پروژه را تکمیل کنیم. این پروژه در دوره مدیریت شهری جدید به اراضی عباس آباد سپرده شد.

بخوان:  هزینه بلیت پرواز اربعین ۱۴۰۲ حداقل ۸ میلیون تومان شد

وی در خصوص احداث سوله مدیریت بحران در این مجموعه گفت: دو مکان در اراضی عباس‌آباد برای مدیریت بحران در نظر گرفته شده که یکی بر روی پل همت در مجاورت گنبد مینا و محل دیگر در پارک سوار بیهقی است که می‌تواند به عنوان یک پایگاه جدید مدیریت بحران در نظر گرفته شود و امیدواریم تا دو ماه آینده این مبحث به نتیجه برسد.

به گزارش ایسنا، سید محمدحسین حجازی در نشست خبری امروز چهارشنبه در تشریح پروژه‌ها و اقدامات انجام شده در مجموعه اراضی عباس‌آباد گفت: امروز اصحاب رسانه از سه پروژه جدی اراضی عباس‌آباد بازدید کردند. در شهرداری تهران تاکید بر پاکیزگی و فرق جدی میان مناطق شهرداری و مجموعه اراضی عباس‌آباد همیشه مطرح بوده است به شکلی که در اسناد بالادستی اراضی عباس‌آباد دارای طرح‌های ملی و پخته‌ای است که برای آینده شهر اثر مثبتی را به همراه دارد. در حقیقت برنامه‌های اثرگذار مثبتی برای شهروندان در این اسناد تبیین شده و برنامه ‌ریزی برای اجرای پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و فضای سبز در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد از ورود این مجموعه به فضای جدی فناوری‌های نوین در کشور با بهره‌برداری از خانه موسیقی تأکید کرد و گفت: امیدواریم با حمایت مدیریت شهری گام‌های جدی‌تری در ارائه خدمات نوین به مردم برداریم.

وی افزود: در آخرین کنسرت خیابانی در مجموعه اراضی عباس آباد حدود ۹۰۰۰ نفر حضور داشتند. بام پارکینگ فرهنگ نیز به عنوان طرح یک میدان و پلازا با عنوان میدان فرهنگ اجرایی خواهد شد که تمام رویدادهای فرهنگی و مراسمات در این میدان برنامه ریزی و برگزار خواهد شد. مکانی که حدود ۱۵ هزار نفر جمعیت را می‌تواند در خود جای دهد.

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد در ارتباط با خانه موسیقی با تاکید بر این‌که اراضی عباس‌آباد پیوست‌های تعیین شده در سطح ملی و بین‌المللی دارد، اظهار کرد: خانه موسیقی در حقیقت با هدف کابل سازی در حوزه موسیقی در سطح ملی و بزرگ کار خود را آغاز می‌کند و در این راستا با مراکز و حوزه‌های تخصصی این حوزه که نقش‌آفرینی جدی دارند، همکاری‌های هم‌افزا و پیوسته‌ای خواهد داشت.

بخوان:  بیانیه 3600 استاد و فعال قرآنی در محکومیت اهانت به قرآن/ لزوم برخورد قاطع کشورهای اسلامی

وی در خصوص رعایت موضوع عفاف و حجاب در مجموعه اراضی عباس آباد نیز گفت: بی تردید با کارهای سلبی در این حوزه در مجموعه اراضی عباس آباد مخالف هستیم اما آنچه که معاند نظام باشد با آن برخورد می‌کنیم. سعی کردیم فضای شبهاتی که در ذهن جوانان شکل می‌گیرد، برطرف کنیم. همچنین در آینده موضوع حجاب در یک همایش بین‌المللی با همراهی رسانه‌ها دنبال خواهد شد تا بتوانیم در جهت تقویت حوزه عفاف و حجاب گام‌های موثری را برداریم.

حجازی در ادامه در تشریح برنامه‌های گنبد مینا در مجموعه اراضی عباس آباد، گفت: برنامه‌های گنبد مینا هر ساله تدوین می‌شود که در آخر هفته نمایش‌های سه بعدی برگزار می‌شود ولی برنامه‌های رصدهای نجومی در این مجموعه تابع تقویم نجومی است. سیستم‌های سخت افزاری گنبد مینا در حال به روز رسانی است که امیدواریم با تجهیز بهتر و بیشتر برنامه‌های روتین آن اجرایی شود. در برنامه‌های ماه مبارک رمضان شاهد حضور خوانندگانی از سلیقه‌های مختلف بودیم. البته خوانندگانی که مجوز داشتند.

حجازی ادامه داد: تصمیمات و اقدامات اخیر مجموعه اراضی عباس‌آباد با حمایت شهردار تهران در جهت تحقق ارتقاء سطح کیفی این مجموعه برداشته شده است. در حقیقت نگاه در مجموعه اراضی عباس‌آباد به ارائه خدمات بهتر و بهره‌برداری از پروژه‌های جدی تبدیل شده است. برهمین اساس چندین مجموعه قابل افتتاح را در دستور کار داریم که در ابعاد ملی و بین‌المللی به آن پرداخته می‌شود.

وی تاکید کرد: اراضی عباس آباد هر ساله به ویژه در بهار، تابستان و ایام نوروز فضای جذب مخاطب آن بیشتر شده، چرا که در هر زمانی کارهای جدید انجام داده و خدمات جدید در حوزه گردشگری ارائه کرده است.

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد درباره اقدامات این مجموعه در حوزه عفاف و حجاب نیز گفت: جلسات متعددی در این حوزه با حضور کارشناسان و اساتید ذیربط برگزار شده است و اقدامات خوبی نیز صورت گرفته اما خوشبختانه اراضی عباس‌آباد با تمهیداتی که در حوزه فرهنگی و از سویی دیگر حوزه امنیتی داشته، شاهد کمترین مواجهه با موضوع بی‌حجابی در مجموعه هستیم. در حقیقت تمهیدات به گونه‌ای اتخاذ شده که برنامه ‌ریزی برای بروز کمترین آسیب در این حوزه باشد. از ابتدای محرم تا آخر صفر در نامه دورهمی خانوادگی با نگاه و بستر فضای تعزیه خوانی که حدود سه ساعت پس از نماز مغرب و عشا در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود، در راستای تاکید بر فضای خانوادگی مجموعه اراضی عباس‌آباد بوده است.