ازدحام جمعیت زائران اربعین پشت درهای اداره گذرنامه+عکس و فیلم

بسیاری از افراد در صف اداره گذرنامه ، از عقب افتادن سفرشان نگران بودند و می‌ترسیدند مبادا نتوانند همراه با سایر هم‌گروهی‌ها عازم زیارت اربعین شوند. برخی دیگر هم از سختی تهیه بلیت می‌گفتند و نگران جاماندن از پرواز.

برخی دیگر هم مشکل گذرنامه زیارتی داشتند و می‌گفتند: مگر قرار نبود نهایت تا پنج روز گذرنامه ما صادر شود. چرا با گذشت ۱۲ روز هنوز خبری از گذرنامه زیارتی نیست؟

یکی از متقاضیان گذرنامه زیارتی می‌گوید: من ۲۰ مرداد با توجه به نداشتن اعتبار گذرنامه، درخواست تمدید آن را کردم و گذرنامه قبلی‌ام پانچ شد. بعد از مدتی مسؤولان گفتند که گذرنامه‌ها با یک برچسب تمدید می‌شود اما چون گذرنامه من سوراخ شده بود امکان تمدید ان با برچسب را نداشتم. حالا هم ۲ هفته است که هنوز گذرنامه بین‌المللی من نیامده تا بتواند به زیارت بروم.

البته بسیاری از زائران هم برای اینکه بتوانند با هزینه کم‌تری گذرنامه دریافت کنند، اقدام به اخذ گذرنامه زیارتی کرده‌اند. اما همچنان این گذرنامه‌ها به دست‌شان نرسیده است.

از صبح امروز اداره گذرنامه در خیابان شهرآرا مملو از جمعیت شده است و بسیاری از زائران امام حسین علیه‌السلام که سفر خود را برنامه‌ریزی کرده بودند تا زودتر به زیارت اربعین مشرف شوند، هنوز گذرنامه خود را دریافت نکرده‌اند.

همچنین محمود لیائی گفته است: حدودا روزانه ۱۰۰ هزار گذرنامه به دست هموطنانمان می‌رسانیم که از این تعداد حدود ۴۰ هزار گذرنامه عادی و حدود ۶۰ هزار گذرنامه زیارتی است.

معطلی زائران برای پیگیری وضعیت گذرنامه

به گزارش فارس، عملیات اربعین از ۲۷ مرداد اغاز شده است و در روزهای گذشته مرزهای مهران و شلمچه شاهد ازدحام جمعیت زائران بود.

بخوان:  میزبانی آستان قدس رضوی از زائران امام عسکری(ع)

تمدید ۲ دقیقه‌ای گذرنامه منقضی

برای رفتن به زیارت اربعین همه زائران باید گذرنامه معتبر داشته باشند. علی ذوالقدری، رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه می‌گوید: گذرنامه زائران باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد. افرادی هم که گذرنامه‌شان از سال ۱۴۰۰ منقضی شده، می‌توانند به جای اقدام برای گذرنامه جدید، با یک برچسب گذرنامه خود را برای سفر به عراق در ایام اربعین معتبر کنند.

صدور و چاپ روازنه ۱۰۰ هزار گذرنامه

برخی دیگر هم که از اداره گذرنامه خارج می‌شدند، می‌گفتند که گذرنامه آنها صادر شده و در اداره پست است. برای همین هم عازم پست بودند تا بتوانند سریع‌تر گذرنامه خود را دریافت کنند.

البته برخی دیگر هم چنین مشکلاتی داشتم و می‌گفتند که با مراجعه به اداره گذرنامه وضعیت گذرنامه آنها بررسی و روند آن سرعت گرفته است. بر همین اساس هم بسیاری در صف منتظر بودند تا بتوانند از روند صدور آن و مشکل احتمالی مطلع شوند.

پایان پیام/


مشکلات دریافت گذرنامه زیارتی ادامه دارد

زائران نگران جاماندن از زیارت اربعین هستند

با وجود اینکه ستاد مرکزی اربعین از ماه‌ها قبل اعلام کرده بود تا افرادی گذرنامه‌شان منقضی می‌شود، زودتر اقدام کنند، همچنان بسیاری از مردم به اطلاعیه ستاد اربعین توجه نکرده و در روزهای پایانی برای تمدید یا تعویض گذرنامه اقدام کرده‌اند.

ازدحام جمعیت پشت درهای اداره گذرنامهاین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020604000487/%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D8%AD%D8%A7%D9%85-%D8%AC%D9%85%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%B2%D8%A7%D8%A6%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B9%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%88-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85

با وجود اینکه همچنان صف اداره گذرنامه شلوغ است و در هر قسمت از دفاتر بسیاری منتظر دریافت گذرنامه هستند، آنهایی که می‌خواهند گذرنامه منقضی خود را با برچسب تمدید کنند، زودتر کارشان راه افتاده و از اداره گذرنامه خارج می‌شوند. یکی از افرادی که گذرنامه خود را با برچسب تمدید کرده، می‌گوید: برای رسیدن به باجه تمدید، حدود یک ساعت منتظر بودم. اما وقتی نوبتم شد، کم‌تر از ۲ دقیقه برچسب را زدند و کارم تمام شد.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، با نزدیک شدن به اربعین حسینی، بسیاری از زائران قصد تشرف به عراق را دارند و در حال برنامه‌ریزی برای حضور در بین زائران پیاده‌روی اربعین هستند.

همین شلوغی و افزایش تقاضا هم باعث شده تا گذرنامه‌ها نسبت به زمان پیش‌بینی شده دیرتر به دست زائران برسد.رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه می‌گوید: روزانه ۱۰۰ هزار گذرنامه صادر می‌شود.