از حضور دوباره آریا عظیمی‌نژاد تا انتقاد مهوش صبرکن

افزون بر این‌ها، آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه و کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر تا پایان روز جمعه ۳ شهریورماه ۱۴۰۲ اعلام شد. به این ترتیب نمایش «بک تو بلک» به کارگردانی سجاد افشاریان که دوره جدید اجراهایش را در سالن اصلی تئاتر شهر سپری می‌کند، با مجموع ۹ اجرا، میزبان بیش از ۵ هزار مخاطب بوده است.

هنرنمایی پس از مرگ!

زیر و بم تئاتر در گفت‌وگوی صریح با کاظم نظری، نمایش‌های جدید حمید جبلی، ‌محمد حاتمی و رحمت امینی در تئاترشهر، آغاز روایت موسیقیایی آریا عظیمی‌نژاد در تلویزیون، رضایت پیمان جبلی از مصوبات ایجاد شهرک تلویزیونی، نکوداشتی برای اخوان‌ثالث، نقد مهوش صبرکن به دستمزدهای تلویزیون، رتبه ثبت ایران در یونسکو و کشف یک دیوار ۴هزارساله از اخبار فرهنگی هنری چهارم شهریور بود.

در ادامه، دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی اطلاعات مربوط به ۱۰۰ موکب خدمت‌رسانی ویژه بانوان در اربعین در پایانه‌های مرزی و شهرهای عراق را اعلام کرد.

دیدگاه متفاوتی درباره اسطوره‌ها و ادبیات کودک

آغاز روایت موسیقیایی آریا عظیمی‌نژاد در تلویزیون 

به گزارش ایسنا، روز شنبه چهارم شهریورماه، گفت‌وگویی با کاظم نظری، مدیر کل هنرهای نمایشی در ایسنا منتشر شد که با بیان این که نقد در ذات تئاتر وجود دارد، گفت: مسئولان باید برای برطرف کردن معضلات جامعه از زاویه دید هنرمندان، اقدام کنند نه اینکه جلو اجرای آن تئاتر را بگیرند یا ندیده، درباره آن اظهارنظر کنند. او همچنین نکاتی را درباره اداره تئاتر، کناره‌گیری تعدادی برخی هنرمندان از اجرای نمایش، حضور روحانیون در شورای نظارت و ارزشیابی و … مطرح کرد.

بخوان:  کاروانسرای شاه عباسی کرج به زودی فک پلمب می‌شود

انتهای پیام 


منبع: https://www.isna.ir/news/1402060402611/%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D8%A7-%D8%B9%D8%B8%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B4-%D8%B5%D8%A8%D8%B1%DA%A9%D9%86

شجریان چگونه شجریان شد؟

گزارش یک برخورد دریایی

ستاد امور گمشدگان اربعین در عراق و مرزها مستقر شد

اجرای یکی از نمایشنامه‌های لیلی عاج در تماشاخانه مهرگان، آرش اسحاقی در تدارک ساخت مستندی درباره تاریخ مجسمه‌سازی، هدیه تماشاخانه سنگلج برای هفته دولت، رونمایی از پوستر برنامه‌ای به مناسبت روز سینما و… از جمله دیگر خبرهای سینما و تئاتر بود.

نکوداشتی برای اخوان‌ثالث

دستمزدهای تلویزیون در شأن‌ بازیگران نیست

در نهایت این‌که باستان‌شناسان بقایای یک دیوار باستانی را در کشور «پرو» کشف کرده‌اند که قدمت ْآن به بیش از ۴۰۰۰ سال می‌رسد.

نمایش سجاد افشاریان بیش از ۵ هزار مخاطب داشته است

تصمیم جدید «بوتان» برای گردشگری

«کلود روئیز پیکاسو»‌ کوچکترین پسر «پابلو پیکاسو»‌ که مدیریت میراث ارزشمند این هنرمند نامدار اسپانیایی را بر عهده داشت، درگذشت.

در ادامه، برنامه اجراهای جدید تالارهای نمایشی مجموعه تئاترشهر با میزبانی از هفت نمایش، اعلام شد؛ حمید جبلی، ‌محمد حاتمی و رحمت امینی قرار است در این مجموعه روی صحنه بیایند. 

خبرهای منتشرشده از برنامه هفتم کمیسیون تلفیق مجلس، از تصویب ایجاد شهرک تلویزیونی حکایت دارد، پیمان جبلی – رئیس سازمان صدا و سیما – نیز با اشاره به مصوبات کمیسیون مجلس، اظهاراتی داشت. 

همچنین ایسنا در هفته دولت مروری داشت بر پرونده‌های ثبتی میراث فرهنگی که از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دو سال اخیر پیگیری شده است. درحالی که معاون میراث فرهنگی نیز خبر داده ثبت ۲۰۰ پرونده در دستور کار است. ایران در دو سال اخیر پنج عنصر میراث ناملموس را ثبت جهانی کرد و هفت پرونده دیگر برای ثبت در اجلاس آتی یونسکو آماده شده‌ است. علاوه‌بر این در حوزه میراث فرهنگی ملموس دو پرونده «منظر فرهنگی ماسوله» و «هگمتانه و مرکز تاریخی همدان» برای ثبت در سال ۲۰۲۳ میلادی به یونسکو فرستاده شده و پرونده کاروانسراهای تاریخی نیز به‌زودی در یونسکو به رأی گذاشته می‌شود.

بخوان:  نماهنگ «راه هشتم» برای میلاد امام رضا(ع) با نوای سید امیر حسینی منتشر شد+متن شعر

حمید جبلی، ‌محمد حاتمی و رحمت امینی به صحنه می‌آیند

ماجرای سرقت از «موزه» و استعفای مدیر آن

کوچکترین پسر «پیکاسو» درگذشت

رضایت پیمان جبلی از مصوبات

کشف یک دیوار ۴هزارساله

از اجرای «خواب زمستانی» تا مستندی درباره مجسمه‌سازی

همچنین شبکه نسیم از آغاز پخش برنامه «مجلس واقعه» از (نهم شهریور) خبر داد. عنوان شده است این برنامه روایتی موسیقیایی از آئین تعزیه‌خوانی است و توسط آریا عظیمی‌نژاد اجرا خواهد شد.

رتبه ثبت ایران در یونسکو

همچنین نمایش «دهان کابوی» با طراحی و کارگردانی نیما ذاکر از پنجم شهریورماه در «خانه نمایش دا» به صحنه خواهد رفت.

مهوش صبرکن، بازیگر باسابقه تلویزیون که حضورش در سریال «پس از باران» در نقش «خانم بزرگ» هنوز از خاطر بسیاری نرفته است از نحوه برخورد با هنرمندان در زمینه بحث مالی گله‌مند است. او که مدت‌هاست در تلویزیون حضور ندارد دلیل این دیده نشدن را ابتدا کمبود متن‌های خوب می‌داند و سپس مشکلات مالی که همواره هنرمندان را آزار می‌دهد.

به مناسبت سی‌وسومین سالگرد درگذشت مهدی اخوان‌ثالث، مراسم نکوداشتی برای این شاعر روز چهارشنبه، هشتم شهریورماه از ساعت ۱۷ در سالن حافظ خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان استاد نجات‌الهی، خیابان ورشو برگزار می‌شود.

و این‌که سازمان حج و زیارت از استقرار ستاد امور گمشدگان در شهرهای زیارتی عراق و مرزهای زمینی دو کشور ایران و عراق همزمان با پیاده‌روی اربعین خبر داد.

نشانی موکب‌های اربعین ویژه بانوان اعلام شد