استارتاپ هایی که صنعت گردشگری را متحول کردند

طبق گزارش کرانچبیس، این استارتاپ تابهحال بیش از ۶۵۴ میلیون دلار سرمایه جذب کرده و یکی دیگر از یونیکورنهای سایت kermanshahtour صنعت گردشگری است. این اپلیکیشن تنظیمات مختلفی برای مسافران حرفهای، ورزشکاران و مسافران مناسبتی دارد و طبق گزارش کرانچبیس تاکنون ۱/۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. اولین مسافر آنها، تابستان سال ۲۰۰۸، هنگام برگزاری کنفرانس طراحان صنعتی آمریکا و زمانی پیدا شد که مسافران برای پیدا کردن محل مناسب برای اقامت مشکل پیدا کرده بودند. استارتاپ تایمشیفتر با استفاده از نتیجهی آخرین تحقیقات در حوزهی خواب و علوم اعصاب تلاش میکند این مشکل را در حداقل زمان حل کند. داستان راهاندازی استارتاپ ایربیانبی به سال ۲۰۰۸ و زمانی باز میگردد که برایان چسکی و جو جبیا در پرداخت اجارهی آپارتمان خود در سانفرانسیسکو به مشکل برخورد کرده بودند و نمیتوانستند هزینهی آن را پرداخت کنند؛ بنابراین اتاق زیر شیروانی خانه که یک تخت بادی داشت را همراه با صبحانه به مسافران اجاره دادند. AirPortr در حمل چمدانهای مسافران به فرودگاه کمک کند. این استارتاپ چمدانها را از در منزل مسافران در هر کجای لندن تحویل میگیرد و به فرودگاه میبرد تا دیگر نیاز نباشد مسافر هنگام رفتن به فرودگاه آنها را حمل کند. شما در پرتال راهنمایان تور ایران با اطلاعات زیادی از تورلیدرها آشنا می شوید، زبان اصلی راهنمای گردشگری کدام زبان است و سایر زبان هایی که می تواند صحبت کند و برای مسافران توضیح بدهد کدام است چرا که تنوع زبان های مختلف باعث شده امروزه به دنبال راهنمایی باشیم که به زبان مورد نظر سخن بگوید، تاریخ تولد تور لیدر چه زمانی است و بر این اساس سن تورلیدر چقدر است ؟

مسافران با ورود به وبسایت این استارتاپ و انتخاب شهر مورد نظر میتوانند فهرستی از محلهای اقامتی، قیمت، امکانات و تصویر آنها را مشاهده کرده و برای تاریخ مورد نظر رزرو کنند. این استارتاپ درواقع بهعنوان واسطهای عمل میکند که اجارهدهندگان محلهای اقامتی را به مسافران معرفی میکند. آنها از سال ۲۰۱۶ تا به حال ۱۰۹۸۸۹ چمدان را برای مسافران حمل کرده اند! حتی برای رفتن به سفر، نیازی به حمل چمدان توسط مسافر نیست زیرا مسافران میتوانند به کمک برخی شرکت ها، چمدانهای خود را قبل از سفر به فرودگاه تحویل دهند. رقم زدن تجربهای بهتر برای مسافران و کاهش هزینههای سفر، هدف مشترک استارتاپ های صنعت گردشگری است. در حین سفر، از خدماتی هستند که این استارتاپ ها برای صنعت گردشگری ارائه می دهند. یک راهنمای تور می بایست اشراف کامل به خیلی از موضوعات داشته باشد ، آژانس های مسافرتی را بشناسد و ارتباط خوبی با مدیران آن ها برای اجرای تور بگیرد که می توانید اسامی آژانس ها را در صفحه آژانس های مسافرتی ببینید. مسافران شاید سالی یک یا دو و بعضا بیشتر با تور سفر کنند ، پس آنها توقع دارند بهترین سرویس و برخورد را از راهنمای تور خود دریافت کنند و در صورت رضایت تورهای خود را با آژانس مسافرتی خود تکرار خواهند کرد.مسافران هیجان زده هستند و می خواهند از لحظه به لحظه تور استفاده کنند ، اطلاعات خوب از لیدر تور بگیرند ، شور و شوق و اشتیاق را در چشمان لیدر تور خود ببیند و حس کنند که راهنمای تور در تلاش است تا بهترین سرویس سفر را به آنها ارائه کند.

راهنمای تور در دوره آموزشی راهنمایان تور با درس های زیر آشنا می شود و می بایست بتواند از این تجربیات در اجرای تور استفاده نماید: شناخت اماکن تاریخی ایران، جغرافیای جهانگردی ایران و نقشه خوانی، معماری ایران و جهان، آشنایی با میراث فرهنگی و هنرهای سنتی، آشنایی با فرهنگ و اقوام ایران زمین ، زبان تخصصی راهنمایان تور، اکو توریسم و طبیعت گردی ، شناخت صنعت گردشگری، فنون و مهارت های تور گردانی، شناخت موزه ها ، شناخت روحیات ملل، بهداشت سفر و کمک های اولیه ، الگوی رفتاری و در نهایت کار و پس از پایان دوره ما از یک راهنمای تور چه می خواهیم ؟ امیدوارم که پرتال راهنمایان گردشگری ایران بتواند گامی موثر در معرفی و شناخت راهنمایان خوب گردشگری ایران باشد تا در انتخاب و شناخت تورگردانان و مردم از بهترین تورلیدرها موفق باشیم.شایان ذکر است این پرتال در راستای مسئولیت های علاءالدین تراول در خصوص معرفی تورلیدرهای حرفه ای است و هیچ منافع مادی برای این شرکت ندارد و معرفی همه تورلیدرهای دارای کارت به درخواست راهنما و بدون هیچ هزینه ای انجام می شود تا بتوانیم گوشه ای زحمات شبانه روزی تورلیدرها را جبران کنیم، معرفی راهنمایان تور را از زنده یاد حامد واحدی آغاز می کنیم در روز 6 آذر 1399 تا بگوئیم که پس از سه سال از رفتن یکی از بهترین لیدرهای ایران ، چقدر برای ما عزیز بود.

نکته مهم : ساخت و ایجاد پرتال راهنمایان تور ایران در راستای مسئولیت های اجتماعی علاءالدین تراول است و راهنمایان تور ایران به عنوان چهره های مستقل و اثر گذار می باشند و ما به عنوان وظیفه خود این معرفی را انجام می دهیم و دوستان تورلیدر در استخدام ثابت هیچ شرکتی نیستند و آزادانه برای اجرای تور با همه آژانس ها تصمیم می گیرند. توقع آژانس مسافرتی از راهنمای تور این است که با عملکرد خود باعث شود مسافران تبدیل به مسافران وفادار شوند و همیشه با آن آژانس مسافرتی به سفر بروند ، پس توانایی جذب مسافران از توانایی های لاینفک یک راهنمای تور است و اصولا آژانس های مسافرتی روی نام و اعتبار چنین راهنمایانی حساب باز می کنند،شناخت منطقه مورد نظر برای سفر توسط تور لیدر باعث می شود به راحتی از منطقه بازدید کنند و دانستن زبان محلی هر منطقه یا کشور ، خیلی خیلی کار راه می اندازد.پس هدف ما از معرفی راهنمایان تور در این پرتال این است که با بهترین تورلیدرها بیشتر آشنا شویم.

مشتریها میتوانند نظر خود و نقاط ضعف و قوت خدماتی که استفاده کردهاند را در سایت منتشر کنند و ارائهدهندههای خدماتی که بهطور مکرر نقد منفی دریافت کنند، از وبسایت حذف خواهند شد. درواقع استارتاپ TimeShifter با استفاده از یک تکنولوژی که برای بهبود وضعیت فضانوردان و ورزشکاران استفاده میشود، تمریناتی را ارائه میدهد تا بدن مسافر در کمترین زمان به حالت طبیعی بازگردد. اپلیکیشن های ایرانی سفر را می شناسید؟ چند بار از کشور خارج شده است و یا سابقه دریافت ویزای شینگن تورلیدر چند بار بوده و نوع ویزا چه بوده است، آیا تور لیدر گردشگری امکان اجرای تور به صورت درایور گاید را دارد، آیا توانمندی رانندگی با خودروهای دودیفرانسیل را دارد و یا برای کدام شهرهای ایران و جهان نیاز به محل اقامت ندارد که تور گردان هزینه کمتری داشته باشد.تورلیدر با چند آژانس مسافرتی معتبر سابقه همکاری داشته است، اینها باعث می شود تورلیدر مورد نظری که به دنبالش هستیم را در این صفحه پیدا کنیم. همین زمینه ای شد برای استارتاپی اینترنتی برای رزرو فعالیتهای گردشگری در شهرهای بزرگ دنیا تبدیل شد. به صفحه راهنمایان تور خوش آمدید، هدف ما از این صفحه معرفی راهنمایان تور یا تورلیدرها یا تورگایدهای حرفه ای ایرانی در ایران و جهان است، بیوگرافی یا زندگی نامه راهنمای تور ، رزومه کاری و فعالیت ها ، توانمندی های راهنمایان گردشگری ، سوابق اجرایی لیدرها و همه و همه را در این پرتال به شما نمایش می دهیم، چند هزار نفر در ایران تورلیدر داریم که در شهرهای مختلف ایران زندگی می کنند و به دلیل چشم انداز صنعت گردشگری، جوانان علاقه مند زیادی طی سال ها اخیر، دوره راهنمای تور را در موسسات آموزش گردشگری گذرانده اند و کارت راهنمای تور را از وزارت گردشگری پس از طی مراحل قانونی دریافت نموده و وارد چرخه بازار گردشگری کشور شده اند، هر تورلیدری برای اجرای تور می بایست با یک آژانس مسافرتی در ارتباط باشد و فعالیت کند.

در اینجا قرار است هر تورلیدر یا راهنمای تور در یک صفحه و با آدرس اینترنتی اختصاصی ، صاحب یک صفحه باشد و زندگی نامه، مهارت ها و توانمندی های راهنمای تور به همراه آلبوم عکس و سفرنامه ها به نمایش گذاشته شود تا علاقه مندان به راهنمای تور ، بتوانند به اطلاعات خوبی در این زمینه دست یابند.در صفحه هر راهنمای تور، مخاطبان می توانند در خصوص تورلیدر ثبت نظر کنند ، پاسخ بدهند ، لایک کنند و امتیاز از یک ستاره تا پنج ستاره بدهند.به زودی هم پرتال راهنمایان تور به زبان انگلیسی و اسپانیایی و عربی فعال خواهد شد تا تورگردانان خارجی بتوانند با مطالعه کامل از بیوگرافی یک تور لیدر ، خودشان برای گروه ها ، از بین راهنمایان انتخاب کنند. فن بیان بالا ، روابط عمومی قوی ، صداقت ، نظم ، قاطعیت ، مسئولیت پذیری ، صیر ، دانش و علاقه خیلی فراوان از ویژگی های متمایز راهنمای تور نسبت به دیگران است ، حداقل مدرک تحصیلی برای ورود به دوره راهنمایان تور ، مدرک کارشناسی است و می بایست یکی از آموزشگاه های گردشگری را انتخاب و یک دوره حداکثر یک ساله را سپری کنید و با تعدادی از دروس و اساتید همراهی کنید تا با اصول اولیه کار آشنا شوید.

خدمات ارائه شده توسط آژانس مسافرتی را بداند تا به مسافران توضیح بدهد و می تواند سرویس های مسافرتی را در صفحه خدمات آژانس مسافرتی ببینید.جاذبه های گردشگری ایران و جهان را بشناسد چرا که مهم ترین مساله برای زمان های تور ، توضیح دادن جاهای دیدنی است که برای این کار می توانید در پرتال جاذبه های گردشگری ایران و جهان در این صفحه همه چیز را ببینید و بعد به تفکیک کشور ، مثلا دیدنی های کشور ایران را ببینید و یا دیدنی های شهر کاشان و یا دیدنی های پاریس ، تور لیدر موفق سعی می کند به همه این موارد اشراف یابد تا در مصاحبه با تورگردان برای انتخاب به عنوان لیدر تور موفق باشد.در خصوص ایرلاین ها و اسامی آن ها ، فرودگاه ها و مسیرهای پروازی می بایست اطلاعات کلی داشت، شاید هم کارتان به سالن های مراسم در تورهای بیزینسی خورد و در صفحه سالن های مراسم ، اطلاعات خوبی از این نوع سالن ها خواهید دید.شناخت از خدمات گردشگری درمانی یا مدیکال توریسم برای همراهی در این نوع تورها را در صفحه مدیکال توریسم ببینید و آشنا شوید. اگر واقع بین باشیم ، شغل راهنمای تور یکی از بانشاط ترین شغل های جهان است و راهی است برای دیدن جهان ، آشنایی با فرهنگ و تاریخ کشورها ، محل کار راهنمای تور، محیط تاریخ و طبیعت و موزه ها و رستوران ها و جاذبه های گردشگری است.

برخی راهنمایان گردشگری همیشه در یک مکان توریستی حضور ثابت دارند و این نوع راهنمایان به نام راهنمایان تخصصی موزه ها و جاذبه های گردشگری شناخته می شوند و قطعا توانمندی راهنمای توری که این هفته در پاریس تور اجرا می کند و یک ماه پیش در آفریقای جنوبی را ندارند و همینطور راهنمای توری که در پاریس اجرای تور داشته نمی تواند تمام زیر و بم کاخ گلستان را برای مسافران توضیح دهد. برای رزرو هتل در ۲۴ ساعت ۷ روز هفته به سایت اقامت ۲۴ مراجعه کنید. اقامت ۲۴ نمونه ای ایرانی از این استارتاپ های بین المللی است که رزرو آنلاین هتل در ایران را برایتان تسهیل می کند. ما میخواهیم بهترین و کامل ترین اطلاعات تخصصی راهنمای تور را به شما ارائه بدهیم تا بهترین تور را تجربه کنید. یکی از صنایعی که در سالهای اخیر با پیدایش استارتاپهای مختلف، تحولهای بزرگی را تجربه کرده، صنعت گردشگری است.

آنها با خطوط هواپیمایی بزرگی مانند IAG و خطوط هواپیمایی آمریکا، خطوط هوایی توماس کوک و … ایرپورتر، ایدهی جالبی برای ارائهی خدمات به مسافران دارد و قصد دارد مسافرتهای هوایی را آسانتر و راحتتر کند. آنها در سال ۲۰۱۸ اعلام کردند که قصد احداث خطوط هوایی خود را نیز دارند! شما را دعوت به آشنایی با استارتاپ های بین المللی صنعت گردشگری می کنیم. مثلا می گویند برخی تورلیدرها آمریکایی بر هستند و برخی طبیعت گرد و شاید تعدادی هم داخلی کار ، این ها واژه هایی است که راجع به راهنمایان تور می شنویم و بر این اساس با ایشان کار می کنیم. کارت های تورلیدری یک ساله هستند و یا فرهنگی و یا طبیعت گردی می باشد. پس از موفقیت در آزمون های داخلی دوره آموزشی راهنمایان تور ، می بایست در آزمون جامع راهنمایان تور که توسط وزارت گردشگری برگزار می شود شرکت و در صورت قبولی در آزمون کتبی وارد آزمون شفاهی و انتخاب نوع زبان اجرای تور می شوید و سپس برای گرفتن کارت تورلیدری خود آماده خواهید شد. یک سال بعد از این ماجرا، پاول گراهام، از بنیانگذاران ایربیانبی دعوت کرد در جلسهی آموزشی استارتاپ شتاب دهنده خود، یعنی وایکامبیناتور شرکت کنند و در ازای سهم کوچکی از شرکت، ۲۰ هزار دلار سرمایه در اختیار آنها قرار داد.

بله تورلیدر یعنی همه چیز یک سفر و این تورلیدر است که اگر خوب باشد سفر خوب است و اگر خوب نباشد و شما در بهترین هتل 5 ستاره و بهترین پرواز هم باشید ، سفر خوبی را نخواهید داشت چرا که راهنمای تور با ارتباط کلامی و تغییر تن صدای خویش می تواند تاثیری عمیق در مسافران داشته و همچنین با ارتباط غیر کلامی خود ، یعنی با پوشش مناسب و لبخند و حرکات دست و بدن ، حرف های خود را به مسافران منتقل می کند. شاید شما بگوئید یعنی تورلیدر باید یک آدم خارق العاده باشد؟ این یک واقعیت است که بیشتر مدت زندگی یک تورلیدر با مسافران است و مسافران همچون خانواده لیدر تور هستند. این استارتاپ هندی بزرگترین شرکت های صنعت گردشگری این کشور است که همکاری نزدیکی با شرکای خود در صنعت هتلداری دارد و همچنین با کنترل کامل تمامی خدمات هتلهای خود، کیفیت سفر مسافران را تضمین میکند. داستان راهاندازی این استارتاپ به زمانی باز میگردد که آگاروال ۱۸ ساله در سال ۲۰۱۲، وبسایتی را برای رزرو ارزان محل اقامت راهاندازی کرد و بعد از گذشت سه ماه، استارتاپ OYO را در سال ۲۰۱۳ بنیانگذاری کرد. OYO از زمان بنیانگذاری تابهحال، خدمات خود را در بیش از ۸۰۰ شهر در هند، چین، مالزی، نپال، انگلیس، دوبی، عربستان صعودی، فیلیپین، اندونزی و ژاپن ارائه میدهد و یک میلیون اتاق در سراسر جهان را مدیریت میکند.

OYO یک مجموعه هتل زنجیرهای است که تجربهی یک اقامت استاندارد و بدون دردسر را برای مسافر فراهم میکند. بهعنوان مثال، این اپلیکیشن به مسافر پیشنهاد میدهد قبل از سفر چه مواد غذایی مصرف کنند یا مسافر را مجبور میکند در ساعاتی که تمایل به خوابیدن دارد، بیدار بماند یا از خوردن قهوه اجتناب کند تا ساعت بدن او با محلی که به آن مسافرت کرده تطبیق پیدا کند. ایدهی راهاندازی استارتاپ به سال ۲۰۰۷ و زمانی باز میگردد که جوهانس رک و تایو تایو، بنیانگذاران استارتاپ برای شرکت در یک کنفرانس دانشآموزشی به چین سفر کرده بودند. نیز همکاری میکند. این استارتاپ تابهحال ۱۲ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. این استارتاپ که دفتر اصلی آن در لندن واقع شده ست، همکاری نزدیکی با شرکتهای هواپیمایی دارد. آنها همچنین از یکی از دوستان متخصص خود در حوزهی فناوری اطلاعات دعوت به همکاری کردند و وبسایتی به نام AirBed & Breakfast راهاندازی کردند. شرکتها خدمات خود از جمله تورهای یک روزه، تورهای چند روزه و فعالیتهای ماجراجویانه را با نام خود در وبسایت گتیورگاید منتشر میکنند و کاربران علاقهمند آنها را ازطریق وبسایت یا اپلیکیشن رزرو میکنند. این استارتاپ از سال ۲۰۱۸ تورهای اختصاصی خود را نیز به کاربران ارائه میدهد.

این استارتاپ خدماتی از جمله رزرو تور مسافرتی، بازدید از جاذبههای دیدنی و سایر فعالیتها را در سراسر دنیا ازطریق وبسایت و اپلیکیشن به کاربران ارائه میدهد. یا برای مشکلات سفرهای طولانی از جمله جت لگ نیز راهحلهایی ارائه دادهاند تا کمک کنند مسافر در کمترین زمان ممکن به حالت طبیعی بازگردد. اشاره کرد. اغلب اوقات چندین روز زمان میبرد تا افرادی که دچار جت لگ میشوند، به حالت عادی بازگردند. یکی از بزرگترین مشکلات پروازهای طولانی، جت لگ یا همان اختلال ساعت بدن است که از عوارض آن میتوان به بیخوابی و خستگی، سردرد و… آشنایی با رستوران ها برای صرف غذا توسط گروه های تور را در صفحه رستوران ها ببینید.شناخت از هتل های ایران و امکانات آن برای برگزاری تورهای ورودی و داخلی حائز اهمیت است که در صفحه هتل های ایران خواهید دید. آنها که پیش از این دریافت سرمایه، وبسایت خود را ساخته بودند، تصمیم گرفتند با این پول به نیویورک بروند تا با تعدادی از کاربران ملاقات کنند و وبسایت خود را توسعه دهند.

سرمایهی ابتدایی این استارتاپ به کمک مالی خویشاوندان دو بنیانگذار استارتاپ تأمین شد، زیرا ایدهی استارتاپ آنها جدید بود و سرمایهگذاران اروپایی نمیتوانستند آیندهی استارتاپ را پیشبینی کنند. این استارتاپ کار خود را با خطوط هواپیمایی بریتیش شروع کرد. هر سوال و یا نظری نیز داشتین در همین صفحه تماس با ما ثبت نمائید. دفتر اصلی استارتاپ در برلین آلمان است و در سایر نقاط دنیا مانند آمریکای شمالی و اروپا نیز شعبه دارد. این استارتاپ همچنین از اضافه کردن بخش ویژه ای برای اقامت های لوکس تر و ویژه نیز رونمایی کردند. شاید برای برخی از گروه ها و آژانس ها سن مهم باشد. برای جشن ها و مراسم ها و مناسبت ها چه تورهایی داریم که این را هم در صفحه مرتبط خواهید دید و البته که همه دنیای تورها را یکجا در پرتال تورهای ایران و جهان خواهید دید. حالا شما به همه تورها مسلط شده اید و یک تورلیدر تمام عیار خواهید بود. نوع کارت تورلیدر چیست ؟ شما تا کارت نداشته باشید هیچ آژانس مسافرتی نمی تواند به شما تور بدهد. اما سرمایهگذاران آمریکایی از این ایده استقبال کردند زیرا رقیبی در بازار نداشت و ایدهی خوبی به نظر میرسید.

آنها در طول سفر متوجه شدند مسیریابی در یک شهر توریستی خارجی بسیار سخت است؛ به همین دلیل پلتفرمی طراحی کردند تا گردشگران بتوانند با راهنماهای محلی در ارتباط باشند و از آنها کمک بگیرند. یکی از اهداف اصلی استارتاپها ایجاد تحول در صنایع مختلف با ایدههای خلاقانهی است. Airbnb یکی از استارتاپهای با ارزش بیش از یک میلیارد دلار است که در زمینهی اجارهی مکانهای اقامتی فعالیت میکند. را انجام می دهد و این راهنمای تور است که مسافر را از فرودگاه تا فرودگاه باید اداره کند و در نهایت راضی از یک سفر جذاب باز گرداند. راهنمای تور کیست ؟ راهنمای تور چه کاری انجام می دهد؟ تور لیدر در چه رشته تحصیلی درس خوانده است؟ این استارتاپ از زمان راهاندازی بیش از ۱۵ میلیون تور فروخته است. این استارتاپ در سال ۲۰۱۳ توسط ریتش آگاروال بنیانگذاری شد. کاربران تایمشیفتر براساس الگوی خواب و مقصد خود، برنامههای شخصیسازیشده دریافت میکنند. رزرو هتل، رزرو پرواز و حتی رزرو رستوران و فعالیتهای تفریحی و …