استقبال از اقامت در بوم گردی های گیلان

وی با بیان اینکه در راستای معرفی هر چه بیشتر این فرصت پیش بینی برگزاری نمایشگاه و برنامه های فرهنگی صورت گرفته افزود: این نمایشگاه از ۲۳ لغایت ۲۷ آبان ماه سالجاری در تالار مرکزی شهرداری پیش‌بینی شده است.

جهانی با اشاره به اینکه جلسات مرتبط با برگزاری این نمایشگاه در دست پیگیری و برگزاری با شهرداران و فرمانداران و مسئولان استانی است، تصریح کرد: قرار شده تا نیمه آبان ماه فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه اعلام کنند و تا الان ۲۵ شهردار اعلام آمادگی کردند.

ولی جهانی در حاشیه جلسه هم اندیشی در خصوص حریم شهری و تعیین تکلیف میدان امام خمینی(ره) بندر انزلی که در هتل سفیدکنار این شهرستان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آب بندان های گیلان امروز فرصت های سرمایه گذاری برای استان محسوب می شود.

وی گفت: هم اکنون نزدیک به ۴۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان گیلان در بخش های اقامتی اعم از هتل آپارتمان ها، بوم گردی ها و هتل های چندین ستاره در حال انجام بوده و در شش ماهه اول امسال ۵۳ موافقت اصولی برای انجام کار صادر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با تاکید بر اینکه از محل بند الف تبصره ۱۸ تسهیلات خوبی برای این بخش در نظر گرفته شده، گفت: پرداخت این تسهیلات بستگی به طرح و اشتغال دارد که اگر مورد تایید میراث بود این وام و اعتبارات اختصاص  داده می شود که تا کنون نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان از این محل تسهیلات پرداخت کردیم.

بخوان:  کفپوش‌های قرمز از حرم‌های کربلا جمع شد+عکس و فیلم

ایسنا/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به اینکه امسال بیشترین اقامت ها در بوم گردی ها بوده است، گفت: ۴۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش های اقامتی استان در حال انجام است.

جهانی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۴۰ طرح متقاضی داریم و بوم گردی ها نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشتند، تصریح کرد: سال گذشته ۱۲۶ بوم گردی داشتیم و امسال بیش از ۳۰ بوم گردی افتتاح کردیم و ۸۴ مورد دیگر در دست اقدام است ضمن اینکه امسال بیشترین اقامت ها در بوم گردی ها بوده است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401080201435/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%88%D9%85-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86

وی با بیان اینکه مدیر کل آب منطقه ای گیلان نیز فرصت‌های سرمایه‌گذاری آب بندان ها را در اختیار اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان قرار داده، افزود: در حال ویرایش اطلاعات و جذب مشارکت بخش خصوصی در جاهایی که قابلیت سرمایه گذاری دارد، هستیم.