اظهارات جدید ضرغامی درباره شجریان، هنگامه قاضیانی و منوچهر آتشی

* توییت‌ها و یادداشتهای کوتاه، هیچ وقتی از من نمی‌گیرد. من در انجام ماموریت‌های کاری و به ویژه سفرهای استانی بسیار پرکار هستم. برخی دوست دارند بگویند چرا برای امور غیرمرتبط وقت می‌گذارم. درحالی که اصلاً این طور نیست.

اظهارات جدید ضرغامی درباره شجریان، هنگامه قاضیانی و منوچهر آتشی

برخی محورهای گفت‌وگوی ضرغامی در حوزه فرهنگ و هنر به شرح زیر است:

او سرود «ای گروه جانبازان» را یکی از بهترین و مهمترین آثار شجریان معرفی کرد و در این زمینه گفت: این سرود را با همه‌ی وجود هم خواند. حتی تحت مدیریت خودم روی آن تصویربرداری دارم. البته «مرغ سحر» را هم دوست دارم. اما در حوادث سال ۸۸ خارج رفت و آن تصویر بد منتشر شد و خیلی حرف‌ها را از ایشان گرفتند و شیطنت کردند. بعد از آن اتفاق، ۲۰:۳۰ گزارشی درباره ایشان آماده کرد که قبل از پخش درخواست کردم آن را ببینم. پس از دیدنِ گزارش، گفتم به هیچ‌وجه متعرض آقای شجریان نشوید. گفتم صبر کنید و اجازه‌ی پخش آن گزارش را ندادم. ایشان هنرمند است و خدماتی کرده و رفته است. یعنی رعایت کردیم آن هم به دلیل خدماتی که بعد از انقلاب داشتند.

* مرحوم منوچهر آتشی عضو کانون نویسندگان بود. به دلیل توجه ما به او و انتخاب برای چهره‌های ماندگار کاملاً متحول شد و یک سند ارزشمند در دفاع از جمهوری اسلامی نوشت که بی‌نظیر است.

«* تیتراژ لالائی در سریال مختارنامه که توسط خانم صدیقه بحرانی اجرا شد یکی از سالم‌ترین و تأثیرگذارترین نواهای مذهبی است.

* سریال‌های معروف شبکه خانگی را دیده‌ام. صرف نظر از برخی اشکالات نقاط قوت و آموزنده زیادی دارند.

بخوان:  مادر شهیدان «سگوند» به فرزندان شهیدش پیوست

به گزارش ایسنا، سید عزت‌الله ضرغامی ـ رییس پیشین سازمان صداوسیما و وزیر فعلی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ با حضور در برنامه «مهلا» که این روزها در شبکه نمایش خانگی در حال پخش است، در پاسخ به پرسش محمدحسین پویانفر ـ مجری برنامه ـ مبنی بر ممنوعیت پخش آثار محمدرضا شجریان از تلویزیون که در زمان ریاست او بر صداوسیما رخ داد، توضیح داد: مرحوم شجریان طی نامه‌ای محترمانه از من خواست که آثارشان از رسانه پخش نشود. من هم عین درخواست‌ ایشان را ابلاغ کردم و تا آخر به آن وفادار ماندم.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402050402583/%D8%A7%D8%B8%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B6%D8%B1%D8%BA%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B4%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D9%86%D9%88%DA%86%D9%87%D8%B1-%D8%A2%D8%AA%D8%B4%DB%8C

* خانم هنگامه قاضیانی با خیلی از متهمان اغتشاشات متفاوت هستند. من در صداوسیما ازایشان تجلیل کرده‌ام و سخنان‌ ایشان در مراسم دریافت سیمرغ در جشنواره فجر متعهدانه بود. آن رفتار خاص، کاملاً عکس‌العملی بود. باید برای این اقدامات چاره‌اندیشی کرد.

* اگر بخواهم از هنرمند خاصی یاد کنم، یاد و خاطره‌ی مرحوم یدالله صمدی را پیشنهاد می‌کنم. هنرمند بسیار شایسته‌ای بود.»

ضرغامی درباره قرائت فاتحه بر مزار شجریان نیز گفته است: قرائت فاتحه بر سر مزار اموات نیاز به کسب اجازه از کسی ندارد.

ضرغامی درباره‌ درخواست‌ها مبنی بر پخش ربنای محمدرضا شجریان هم توضیح داد: اگر در مورد ربنا خود آقای شجریان پیغام و نامه‌ای می‌دادند قابل بررسی بود اما این اتفاق نیفتاد.

ضرغامی در اظهارات اخیر خود در برنامه «مهلا» درباره ممنوعیت پخش آثار شجریان از تلویزیون که در زمان ریاست او بر صداوسیما رخ داد، توضیح داد که این اتفاق خواسته خود زنده یاد شجریان بوده است.

بخوان:  شب متفاوت کربلا و ورود دسته‌های عزاداری+عکس و فیلم

* در شش ماه اول مسئولیتم در صداوسیما، درهای آرشیو را به روی مردم باز کردم و بسیاری از فیلم‌های ممنوعه که نقش مهمی در آگاه‌سازی مردم داشت را پخش کردم کگه در این بین دفاعیات خسرو گلسرخی خیلی خوب بود.