افزایش تعداد اتوبوس‌های گردشگری تهران/معرفی تاریخچه محلات در سامانه جامع گردشگری

بنا براعلام روابط عمومی ستاد گردشگری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، وی ارتقاء مسیرهای کوهستانی، برگزاری  نشست های تخصصی تهران شناسی و نشست با دهه هشتادی ها را از دیگر اقدامات مهم مناطق در راستای توسعه گردشگری دانست و خواستار اقدامات لازم جهت اجرای آنها شد.

وی همچنین شناسایی، حمایت و مسیر دادن به تورهای مستقل اشخاص تاثیر گذار در حوزه گردشگری محلات را از دیگر اهداف ستاد گردشگری در مناطق دانست.

 قاسمی با اشاره به صحبت های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مبنی بر استفاده از اتوبوس‌های گردشگری و تهیه تابلوهای معرفی اماکن گردشگری تصریح کرد: مذاکراتی با شرکت واحد اتوبوسرانی در حال انجام است که بتوانیم تعداد اتوبوسهای گردشگری را افزایش دهیم و حتی بتوانیم تولید و تجهیز اتوبوس های گردشگری را انجام دهیم همچنین استفاده از تابلوهای معرفی اماکن گردشگری مناطق در کنار احیا مسیرهای گردشگری از دیگر اقدامات مهمی است که مناطق باید در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش ایسنا، امیر قاسمی در نشست هم اندیشی مسئولین گردشگری تهران گفت: با توجه به همت معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران پیگیری تغییر ستاد گردشگری به سازمان در حال انجام است؛ اما با مصوبه شورای اسلامی شهر تهران ، با سازمان شدن حوزه گردشگری برخی از شرکتها و پستهای سازمانی ادغام خواهند شد و در این خصوص مذاکراتی با سازمان امور استخدامی در حال انجام است و تا پایان سال شاهد اتفاقات خوبی دراین خصوص خواهیم بود.

سرپرست ستاد گردشگری تهران همچنین با تاکید به معرفی تاریخچه محلات در سامانه جامع گردشگری گفت: در حال حاضر سامانه جامع گردشگری با عنوان ویزیت تهران به عنوان مرجع کاملی از معرفی اماکن شهر تهران مورد استقابل شهروندان قرار دارد و می‌بایست تمامی اطلاعات گردشگری مناطق در این سامانه به صورت کامل بارگذاری شود.

بخوان:  کدام آثار کردستان ثبت می‌شود؟

قاسمی همچنین اعلام کرد که نشریه روایت تهران که به معرفی جاذبه های گردشگری مناطق ۲۲ گانه می پردازد از این پس به جای برون سپاری با نظارت و همکاری مدیران گردشگری مناطق  منتشر خواهد شد.

سرپرست ستاد گردشگری تهران از ارتقاء مسیرهای کوهستانی، برگزاری نشست‌های تخصصی تهران شناسی و نشست با دهه هشتادی‌ها به عنوان اقدامات مناطق در راستای توسعه گردشگری خبر داد.

سرپرست ستاد گردشگری تهران اجرای برنامه‌ها براساس تقویم مناسبتی ملی را از وظایف حوزه گردشگری دانست و افزود: ستاد گردشگری با توجه به نقش مشارکتی که می تواند با همه مجموعه‌ها داشته باشد باید بتواند در مناطق در برنامه‌های مناسبتی تحت عنوان گردشگری سلامت، گردشگری طبیعی، گردشگری اوقات فراغت و… با واحدها فعالیت و مشارکت داشته باشد و در این زمینه ستاد به عنوان سیاستگذار و مناطق به عنوان بازوهای اجرایی عمل خواهند کرد.

وی در ادامه ظرفیت محلات و کانون‌های گردشگری را بسیار حایز اهمیت دانست و گفت: با توجه به حجم فعالیت گردشگری در محلات مذاکراتی انجام شده تا این حوزه در محلات به عنوان خانه گردشگری فعالیت کند.

وی در ادامه اظهارکرد: با نگاه شهردار تهران به حوزه گردشگری باید تمامی ظرفیت و پتانسیل حوزه گردشگری در جهت تحقق شعار تهران الگوی جهان اسلام استفاده شود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401081812741/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%A8%D9%88%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%AD%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1