انواع گردشگری سلامت و اهمیت آن در صنعت پزشکی و گردشگری

متداول ترین خدماتی که بیماران در طول سفرهای گردشگری سلامت دنبال میکنند جراحی زیبایی، دندان پزشکی، پیوند اعضا، جراحی قلب و سایت kermanshahtour جراحی ارتوپدی است. در این مجموعه کودکان بیآنکه خطری آنها را تهدید کند با بند و طناب نگهدارنده از درختهای مختلف بالا میروند و بازی میکنند. درب های این آکواریوم KLCC همه روزه از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۸ شب به روی علاقهمندان باز است و بهترین زمان برای بازدید از آن هنگام غذا دادن به ماهیها میباشد که در فواصل زمانی مختلف در طول روز انجام میشود. در این آکواریوم که گونههای نادر آبزیان در حال انقراض نیز نگهداری میشوند، این امکان برای بازدید کنندگان فراهم است که لباس غواصی به تن کرده و به همراهی یک راهنما به داخل آکواریوم بروند. گردشگری سلامت یا مدیکال توریسم (Medical tourism) را میتوان فرآیند سفر به خارج از کشور محل اقامت، به منظور دریافت مراقبتهای پزشکی تعریف کرد. توریسم سلامت امروزه یکی از شکوفاترین بخشهای صنعت بهداشت در سراسر جهان است. تور با توجه به مقصد به دو نوع تور داخلی و تور خارجی تقسیم می شود، تور خارجی عبارت است از توری که به مقاصد موجود در خارج از کشور نظیر اروپا، ترکیه، ارمنستان، دبی، گرجستان و غیره برگزار می شود، در مقابل تور داخلی شامل تمامی مقاصد داخل می باشد.

همانطور که پیش تر اشاره کردیم تورها از نظر وسیله نقلیه به دو دسته تقسیم می شوند، تور هوایی که ترانسفر آن با هواپیما صورت می گیرد یکی از محبوب ترین انواع تور های گردشگری به ویژه در مقاصد گردشگری دور (از نظر مسافت جغرافیایی) به شمار می آیند، حتما میدانید که تور های هوایی گران تر از تور های زمینی هستند! دو بخش مهم در کیفیت خدمات در بخش مراقبتهای بهداشتی وجود دارد: کیفیت فنی یا تجهیزات پزشکی و کیفیت خدمات و عملکرد. یکی از موانع اساسی در پذیرش گردشگری پزشکی درک کیفیت نامناسب است. با این حال گردشگری جزو آن دسته از صنایعی است که متغیرهای زیادی در مسیر توسعه کسب و کارهای آن تاثیرگذار است. برای مثال افرادی برای دسترسی به خدمات بهداشتی از کشورهای ثروتمندتر به کشورهای کمتر توسعه یافته سفر میکنند. تورها، انواع مختلفی دارند که با توجه به بسته های طراحی شده و نوع تور در بسته های مختلفی طراحی شده اند. گردشگری پزشکی نوع دیگری از توریسم سلامت است که این سفر با هدف فیزیوتراپی و انجام نوعی عمل جراحی تحت نظارت درمانگران در بیمارستانها و مراکز درمانی انجام میشود. مدیکال توریسم یکی از مهمترین شاخه های صنعت گردشگری است و دارای مزایای اقتصادی و اجتماعی بالایی است.

سینماهای ۳ بعدی این پارک بسیار معروف میباشند چرا که این پارک، پارک مخصوصی برای تکنولوژیهای جدید است. چرا که آنها از نزدیک میتوانند با تاریخچهی زمین و عصری که دایناسورها در آن زندگی میکردند آشنا شوند و نیز اطلاعاتی دربارهی فضا و فضانوردی پیدا کنند. چرا که آزادانه میتوانند در طبقات این مرکزخرید گشت و گذار کنند درحالیکه کودکانشان در جایی امن مشغول بازی کردن هستند. نکتهی جالب در این شهرک آن است که هر کودک متناسب با شغلی که دارد و کاری که انجام میدهد حقوقی دریافت مینماید و در انتهای بازی در این شهرک میتواند با حقوق خود خوراکی بخرد. این مرکز تفریحی به مانند یک شهرک کوچک میباشد که کودکان میتوانند آن شغلی را که دوست دارند انتخاب نمایند و با دیگر کودکان که مشاغل دیگری را انتخاب کردهاند تعامل کنند. هنگامی که ارائه دهندگان خدمات بهداشتی اعتبار کسب کردند و به بخشی از شبکههای بین المللی وصل شدند، میتوان بهتر از آنها خدمات گرفت. این شهر جاذبه های بی نظیری دارد و بخش از این شهر آسیایی بوده و بخشی از آن جزو قاره اروپا است از این هر روز متقاضیان خرید تور استانبول در حال افزایش است.

از مطرح ترین تور های داخلی می توان به تور مشهد، تور قشم و تور کیش اشاره کرد.تور چه مزیتهایی دارد؟ تعریف شده و در قالب یک پکیج (بسته) به مسافران ارائه می شود. آفر تور در واقع تخفیفی است که توسط آژانس های برگزار کننده تور های داخلی و خارجی ارائه می شود، آژانس های مسافرتی در برخی از مواقع سال بسته به تشخیص و انتخاب خود نسبت به ارائه آفر اقدام می کنند، از مهم ترین دلایل فروش تور های آفردار می توان به رقابت و بالا بردن میزان فروش تور اشاره کرد، گردشگرانی که در پی خرید تور ارزان هستند می توانند از این تخفیف ها استفاده کرده و خریدی ارزان را تجربه کنند. آژانس های مسافرتی تورهای زیارتی، سیاحتی، هنری و تجاری متنوعی برگزار می کنند و سفری آسان و به صرفه تری برای گردشگران فراهم می کنند. از آنجا که هزینههای مراقبتهای بهداشتی در ایالات متحده و سایر مناطق جهان بسیار زیاد است، بسیاری از کارفرمایان و شرکتهای بیمه شروع به گردشگری سلامت به عنوان راهی برای کاهش هزینه نگاه میکنند.

این شهر بازی بزرگترین شهربازی سرپوشیدهی کولالامپور به حساب میآید که در طبقهی آخر مرکزخرید برجایا تایمز اسکوئر قرار دارد. مرکز بازی کیدزانیا غالبا از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب باز میباشد و در روزهای جمعه و شنبه ۲ ساعت به ساعات کاری آن اضافه میشود. برجهای دوقلو علاوه بر داشتن یک تمپارک جمع و جور و چند سالن سینما، مرکز بازی می تواند مکان خوبی برای گردش خانوادگی باشد . گردشگری سلامت نمایانگر پدیدهای چند میلیارد دلاری در سراسر جهان است که انتظار میرود در دهه آینده رشد چشمگیری داشته باشد. بنابراین مسافران میتوانند با گشت و گذار، سفرهای یک روزه یا چند روزه داشته باشند. مجموعه اِسکای تِرکس ادونچر همه روزه از ساعت ۸:۳۰ دقیقهی صبح تا ۱۷ عصر باز میباشد. پارک آی سیتی همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ شب فعال میباشد. این شهربازی همه روزه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۰ شب باز میباشد. مجموعه سان وی لاگون در تمامی روزهای هفته به غیر از آخر هفتهها (شنبه و یکشنبه) که یک ساعت زودتر شروع به کار میکند، از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ بعداز ظهر میزبان بازدیدکنندگانش میباشد. مرکز اکتشافات پتروساینس روزهای دوشنبه تعطیل میباشد و باقی روزهای هفته از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۷:۳۰ عصر دربهایش به روی علاقهمندان باز میباشد.

در مقطع کارشناسی رشته مدیریت جهانگردی (گردشگری) در دانشگاههای دولتی روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی و مجازی دولتی به پذیرش دانشجویان و علاقه مندان در استانهای آذربایجان شرقی، سمنان ، چهارمحال بختیاری، فارس، تهران، کردستان، گیلان، مازندران، اردبیل، یزد، کرمان، اصفهان، خراسان رضوی، گلستان، قزونی، آذربایجان غربی، مرکزی، البرز، بوشهر، ایلام، خوزستان ، زنجان، سیستان و بلوچستان، قم، کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، همدان اقدام میکند. «دانشگاه کوئیزلند استرالیا» (The University of Queensland) در مقاطع کارشناسی مدیریت هتلداری و جهانگردی بین المللی و کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی، هتلداری و رویداد بدون آزمون و مصاحبه پذیرای دانشجویان است. امکان تحصیل در مقطع دکتری مدیریت گردشگری نیز در ایران امکانپذیر است و افراد پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد خود میتوانند در کنکور دکتری شرکت کنند و پس از قبولی در آن و پذیرش در مصاحبه حضوری به ادامه تحصیل در این مقطع بپردازنند. رشد محبوبیت گردشگری سلامت توجه سیاست گذاران، محققان و رسانهها را به خود جلب کرده است. فقدان ارائه خدمات پزشکی در برخی زمینه ها یا در دسترس نبودن و یا ممنوعیت در یک کشور میتواند بیمار را به جایی دیگر رهسپار کند. رشته گردشگری در چهار مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با پذیرش دانشجو امکان ادامه تحصیل را به علاقهمندان این رشته میدهد.

در نتیجه، قیمت جراحی در کشورهایی که در مقایسه با ایالات متحده گردشگری پزشکی را ارائه میدهند ۳۰ تا ۷۰ درصد پایینتر است. برای خرید تور ارزان از سایت لحظه آخر کافی است در سمت چپ قست بالا گزینه ارزان ترین را کلیک کنید تا تمامی تورها بر اساس ارزان ترین قیمت برای شما قابل مشاهده شود و بتواندی به راحتی با مقایسه هتل و در نظر داشتن تاریخ سفر اقدام به خرید تور نمایید.محبوب ترین تور های گردشگری در میان ایرانیانمردم ایران از عاشقان و علامندان به سفر هستند اما طی آماری که منتشر شده است، تور مسافرتی برخی از مقاصد گردشگری از محبوبیت بیشتری در میان آن ها برخوردارند. این مرکز جای مناسبی میباشد برای خانوادههایی که میخواهند با فرزندانشان به حیاتوحش حیوانات بروند و جای آنکه آنها را از پشت میلهها ببینند آنها را در کنارشان ببینند. یک گردشگر سلامت میتواند برای بازیابی سلامت جسمی و روانی خود از خدمات پزشکی هدف در تعطیلات استفاده کند. مسافرت با هدف استفاده از منابع طبیعی (آب معدنی، چشمه آب نمک، گوگرد و غیره) برای درمان برخی بیماریها یا گذراندن دوره نقاهت تحت نظارت و مداخله درمانگر، گردشگری درمانی نامیده میشود.

عموما تور لحظه آخری به توری گفته می شود که 1 یا 2 روز به اتمام خرید تور و سفر باقی مانده و برای تکمیل ظرفیت نرخ آن 10 درصد تا 80 درصد پایین تر از قیمت اصلی تور فروخته می شود. تور لحظه آخری یکی از انواع تور های ارزان گردشگری می باشد که فاصله کمی تا تاریخ شروع تور آن مانده و قیمت مناسب تری دارد. در سالهای اخیر شاهد تحولات کمی و کیفی در حوزه درمان بیماران هستیم. بیمارانی که دوران نقاهت خود را سپری می کنند و در صورتی که بیماری جسمی خاصی نداشته باشند، میتوانند با استفاده از امکانات طبیعی و برنامه مراقبت با نظارت درمانگر، پیشرفت روند درمان خود را سرعت بخشند. سفر به مناطقی که دارای منابع آب معدنی و آب گرم هستند برای خلاصی از فشارهای زندگی روزمره بدون مداخله و نظارت پزشکی، گردشگری تندرستی است. در این نوع از گردشگری، بیمار ممکن است پس از بهبود و معالجه نیاز به استفاده از فضاهای خدمات گردشگری پزشکی (مانند آب گرم) داشته باشد که در آن سفر وی با سفر به مکانهایی که این امکانات وجود دارد، ممکن است به پایان برسد.

این نوع گردشگری در ایران هم مثل بسیاری از کشورهای جهان رواج دارد و گردشگران زیادی از کشورهای همسایه به کشورمان میآیند و خدمات درمانی به خصوص در زمینه عمل های جراحی زیبایی و سایر عملهای پزشکی میگیرند. تجهیزات و کیفیت فنی در واقع همان سازوکار و الگوریتم تشخیص بیماری بیماران است که به کمک دستگاههای پزشکی صورت میگیرد. در حالی که کیفیت خدمات و عملکرد با خدمات ارائه شده در مراکز بهداشتی درمانی مانند: خدمات کارکنان، پرستاران و از همه مهمتر پزشکان نسبت به بیمار سنجیده می شود. در این مطلب از مجموعه مطالب معرفی رشتههای دانشگاهی مجله فرادرس، رشته گردشگری را معرفی میکنیم و تلاش خواهیم کرد تا در انتهای متن، یه یک دید کلی از رشته گردشگری دست پیدا کنید تا به کمک آن، شناخت بهتری از دروس و گرایشهای این رشته و همچنین بازار کار آن پیدا کنید. دروس دانشگاهی رشته گردشگری تا چه میزان نیازهای بازار کار را مرتفع میکنند؟ بیشتر کشورها در سراسر جهان منافع مالی حاصل از این بازار در حال ظهور را درک کرده و به آن تمایل دارند. با تورمالزی به کوالالامپور بزرگترین شهر این کشور که یکی از اصلیترین قطبهای گردشگری دنیا به حساب میآید سفر کنید. این مجموعه که تشکیل شده است از یک پارک آبی، شهربازی، پارک حیاتوحش و پارک وحشت، در کنار مرکزخرید پیرامید قرار دارد و یکی از جاذبههای گردشگری شهر کولالامپور هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان به حساب میآید.

این آکواریوم که یکی از بزرگترین و غنیترین آکواریومهای آسیا به حساب میآید وسعتی به اندازهی ۶۰ هزار متر مربع دارد و بیش از ۵ هزار حیوان آبزی مختلف را در خود جای داده است. البته شما پس از بازدید از آکواریوم میتوانید به یکی از مراکز خرید مشهور مالزی هم که در یکی از طبقات برج پیشبینی شده مراجعه کنید. تونل ۹۰ متری این آکواریوم یکی از مکانهاییست که به همراه خانواده میتوان در آن قدم زد و زندگی آبزیان را از نزدیک تماشا نمود. در این مرکز کودکان میتوانند شغلهای مورد علاقهشان را به صورت جذاب و سرگرمکننده تجربه کنند و والدین استعداد آنها را محک بزنند. در این مرکز انواع خزندگان و پرندگان زیبا و بیآزار در کنار شما رفت و آمد میکنند و شما میتوانید از نزدیک آنها را ببینید. این باغوحش یکی از باغوحشهای معروف آسیا میباشد که در آن ۵ هزار حیوان مختلف از دستههای گوناگون پستانداران، پرندگان، خزندگان و ماهیها زندگی میکنند. دستهبندیهای مختلف درمانی، عامل مهمی در تصمیم گیری برای انجام گردشگری سلامت است. در طبقهی چهارم این برج مرکز اکتشافات قراردارد که برای نوجوان بسیار مفید و جذاب است. کیفیت خدمات در صنعت گردشگری سلامت یک بخش اساسی و مهم در جذب بیمار است.

نکته اصلی برای غلبه بر آن استفاده از استراتژیهای بازاریابی اصولی و ارزیابی کیفیت از طریق اعتباربخشی از یک موسسه معتبر بین المللی است. مردم برای دستیابی به مراقبت های درمانی، سفر میکنند تا سرویس مد نظر خود را بگیرند. برای فردی که به خدمات بهداشتی علاقهمند است، هزینه عامل اصلی در تصمیمگیری برای دریافت مراقبتهای پزشکی در خارج از کشور است. علاوه بر این، مجموعه خدماتی که شامل ارزش افزوده برای مسافران، گردشگران و سفر آنها باشد، پیرامون رشته گردشگری مورد بررسی قرار میگیرد. از آنجایی که گردشگری یک مبحث علمی میان رشتهای است، بسیاری از مباحث و دروس گوناگون میتوانند زمینهساز موفقیت در این رشته تحصیلی باشند. این پارک در مرکز خرید IOI قرار دارد و مکان بسیاری مناسبی میباشد برای والدین هنگامیکه قصد خرید دارند. یعنی خرید سوغاتی، رونق موزه ها، رشد درآمد مردم محلی، رزرو بیشتر هتل و بسیاری اهداف دیگر که در گردشگری دنبال میشود.

بیشتر بخوانید: چگونه میتوان با گردشگری سلامت کسب درآمد کرد؟ این اعتبار میتواند حتی بیشتر شود. در این مقاله از مجله کوروش به مفهوم گردشگری سلامت یا گردشگری پزشکی و اهمیت آن در صنعت پزشکی و گردشگری میپردازیم و انواع مختلف گردشگری سلامت را به شما معرفی میکنیم. جذابیت این شهر به قدری زیاد است که با سلیقه هر گردشگری مطابقت میکند. گردشگری سلامت نوعی گردشگری است که برای بهبود دستیابی و بازیابی سلامت جسمی و روانی است. در مواقعی که ظرفیت در نظر گرفته شده برای تور تکمیل نشود این آژانس ها پیشنهادات تخفیفی برای مسافران در نظر می گیرند که استفاده از این تخفیفات می تواند هزینه سفر شما را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد. در این مجموعه کودکان با سنین مختلف قادر خواهند بود زندگی در جنگل و تعامل با طبیعت را یاد بگیرند و به هیجان آیند. با این وجود، خدمات متنوعی را میتوان از طریق گردشگری پزشکی به دست آورد، از انواع درمانهای ضروری گرفته تا انواع مختلف درمانهای طب سنتی و جایگزین در این نوع گردشگری جای میگیرد. علاوه بر هزینه، عامل مهم دیگری در افزایش این نوع گردشگری وجود دارد. این شهر که شهری نوپا اما مدرن است مملواز زیبایی و جاذبههای تفریحی که برای یک سفر خانوادگی به همراه کودکان انتخاب مناسبی است در این مقالهی کوتاه همراه ما باشید تا به معرفی ۱۰ جاذبهی مهم گردشگری این شهر بپردازیم که هم مناسب بزرگسالان است و هم مناسب کودکان.

البته ناگفته نماند روزهای تعطیل آخر هفته (شنبه و یکشنبه) یک ساعت به ساعت کاری این مرکز اضافه میشود. در مقطع کاردانی، رشته «کاردانی حرفهای گردشگری» در مراکز دانشگاهی علمی-کاربردی در استانهای قزوین، یزد، تهران، هرمزگان، مازندران، تهران، خراسان رضوی و اصفهان آموزش داده میشود. این مرکز یکی از جالبترین و آموزندهترین مراکز مخصوص کودکان در کولالامپور میباشد. به طورکلی این مکان که ۷ هزار متر مربع وسعت دارد محل کشف ناشناختههاست. دلیل اصلی اینکه کلینیکها و بیمارستانها در کشورهای در حال توسعه قادر به کاهش قیمت خود هستند ، مستقیماً با وضعیت اقتصادی کشور ارتباط دارد. در اصل این اصطلاح به سفر بیماران از کشورهای کمتر توسعه یافته به کشورهای پیشرفته برای پیگیری درمانهایی که در کشورشان در دسترس نیست، اشاره دارد. چنین جابجایی عمدتاً ناشی از کم هزینه بودن روند درمان در کشورهای کمتر توسعه یافته است. البته اگر اعتباربخشی با پیوستن به بیمارستانهای معتبر یا سیستمهای مراقبت های بهداشتی در کشورهای صنعتی دنبال شود. آژانس های مسافرتی برای تور خود ظرفیتی را در نظر گرفته و نسبت به این ظرفیت، اقدام به رزرو بلیط هواپیما و هتل می کنند. این شهربازی هم امکانات و بازیهایی برای بزرگسالان دارد و هم برای کودکان.

در این باغوحش که معماری و فضای سبز زیبایی هم دارد شما قادر خواهید بود یک روز بینظیر را در کنار خانوادهتان با همزیستی حیوانات بگذرانید. بازدید مفید و مناسب از این مجموعهی تفریحی که تقریبا یک روز کامل وقت میخواهد برای شما و حانوادهتان یک روز بینظیر را رقم خواهد زد. سایت لحظه آخر با عرضه تورهای مسافرتی متنوع از معتبرترین آژانس ها مسافرتی سفری لذت بخش را برای گردشگران فراهم آورده است. آنچه واقعاً کلمه “گردشگری” را در مفهوم گردشگری سلامت قرار میدهد، این است که افراد اغلب پس از طی مراحل پزشکی در کشور خارجی مدتی اقامت میکنند. علاوه بر پیگیری روند درمان، گردشگران حوزه سلامت در هرگونه فعالیت گردشگری دیگر نیز شرکت میکنند. گردشگری سلامت همبستگی مستقیمی با تولید ناخالص داخلی سرانه کشورها دارد. ارائه تور های لحظه آخری تا حد زیادی به میزان تقاضا بستگی دارد بدین صورت که همزمان با کاهش مشتریان تور های گردشگری، تورهای لحظه آخری ارائه میدهند. این پارک یکی از شهربازیهای جذاب کولالامپور میباشد که در شبها با نورپردازی ویژهای که دارد کیفیتی ویژه پیدا میکند. از جمله دلایل این مدل گردشگری در حوزه سلامت است. در واقع یکی از دلایل سفر با تور کاهش هزینه های سفر است. چنین اعتبارنامهای برای تقویت اعتماد متقاضیان اساسی است.

برای خرید تور لحظه آخری و ارزان گوش به زنگ باشید و در زمان مناسب سفر کنید. گردشگری سلامت در حوزه درمان ناباروری هم از محبوبیت رو به رشدی برخوردار است. قیمت تور یکی از فاکتور های مهمی است که هر گردشگر پیش از خرید تور به آن توجه می کند و عموم مردم به دنبال خرید تور ارزان هستند. «دانشگاه وست مینستر انگلستان» (University of Westminster) در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و در رشتههای مدیریت جهانگردی و رویدادها، برنامهریزی و مدیریت جهانگردی آماده پذیرش داشنجویان است. تور استانبول جزو محبوب ترین تورهای خارجی در میان ایرانیان است. تور ترکیه، استانبول، دبی، مالزی، ارمنستان، روسیه، آنتالیا، گرجستان، قشم و مشهد جزو محبوب ترین مقاصد گردشگری در ایران است. سفر با تور تجربه ای جذاب و دلچسب است. زمانی که با تور سفر می کنید با هم سفران زیادی آشنا می شوید، همچنین تور لیدر اطلاعات بسیار خوبی از مقصد در اختیار شما قرار میدهد.