اهالی این مسجد ۱۰۰ میلیون تومان برای اعزام زیارت‌اولی‌ها به اربعین کمک کردند+عکس

آموزش ۱۰۰۰ قرآن آموز ذیل هیأت

هیأت نور ولایت همچنین ۵۰ طلبه خواهر و برادر را به کار گرفته که به انجام کارهای تبلیغی و جهادی مشغول هستند.کمیسیون سیاسی و اجتماعی هیأت نیز کارهایی را برای انتخابات ۱۴۰۲ شروع کرده است و در این راستا به فعالیت دارد.

برگزاری کلاس‌های تربیتی و اخلاقی برای ۵۰۰ نوجوان


حجت الاسلام امینی اطهر مدیر گروه فرهنگی و تبلیغی نور ولایت

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام امینی اطهر نماینده طلاب یاسوج و بویر احمد و مدیر گروه فرهنگی و تبلیغی نور ولایت از سال ۷۸ وارد حوزه علمیه شد و مدتی تبلیغ در مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد را در دستور کار قرار داد. او همچنین با به راه انداختن یک گروه جهادی فرهنگی ـ تبلیغی حدود سه سالی می‌شود که در مناطق محروم و حاشیه نشین بویر‌احمد به فعالیت می‌پردازد.



این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020604000721/%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B3%D8%AC%D8%AF-%DB%B1%DB%B0%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AA%E2%80%8C%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B9%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9

این طلبه فعال در ایام محرم امسال، ۱۳ شب برنامه ویژه نوجوانان به اسم مجموعه قاسم‌ها را برگزار کرد و همچنین هرشب برنامه پرده خوانی و تعزیه خوانی در هیأت آنان برپا بود. سخنرانی، سینه زنی و عزاداری و بیان معارف نیز از کارهای معمول این ایام آنان بوده است که هرشب حدود ۳۰۰ میلیون تومان برای اجرا و پذیرایی این برنامه‌ها هزینه می‌شد. اعتبارات آن از محل بانیان فراهم می‌شد و هرشب قریب  به ۵۰۰ تا هزار پرس غذا توسط این هیأت میان عزاداران حسینی توزیع می‌شد.

بخش پژوهشی این هیأت نیز کارهای برگزاری مسابقات، پایان نامه، یادداشت‌نویسی و دیگر کارهای علمی و پژوهشی را انجام می‌دهد. کمیسیون رسانه و فضای مجازی نیز به انجام کارهای رسانه‌ای می‌پردازد و در فضای مجازی به تولید محتوا پاسخ به شبهات و از این قبیل کارها می‌پردازد.

بخوان:  تعداد نهایی زائران اربعین امسال 22 میلیون نفر اعلام شد

اعزام زائر اولی‌ها با کمک خیرین

برپایی موکب و انجام کار تبلیغی از دیگر اقدامات آنان برای ایام اربعین است که در این باره می‌گوید: «طلبه‌هایی هستند که به همراه کاروان‌های دیگر به غیر از کاروان خودمان، رهسپار کربلا می‌کنیم تا کار تبلیغی انجام دهند که به نظرم مهم‌ترین رکن برنامه‌‌های اربعین، کار تبلیغی و حضور طلاب ملبس است که خود می‌تواند نقشه‌های دشمن را نقش برآب کند.»

طرح تحول قرآنی و طرح تربیتی نوجوانان از مهمترین اقدامات آن‌هاست و امید دارند با این طرح بتوانند در رقم خوردن آینده درخشان این نوجوانان نقشی ایفا کنند.

توزیع روزانه ۱۰۰۰ پرس غذا در ماه محرم​

او همچنین به فعالیت‌های موکب خود در ایران اشاره و عنوان می‌کند: «موکب نور ولایت بیشتر در زمینه اطعام و توزیع شربت و آب فعالیت دارد و در ایام اربعین حسینی حدود یک هفته تا ۱۰ روز برپا می‌شود.»

حاج آقا امینی اطهر در ۱۵ سفری که به عتبات داشته، چنان لذت زیارت اباعبدالله(ع) بر دل و جانش رخنه کرده که در تلاش است این لذت ناب و غیرقابل وصف را به دیگران نیز بچشاند و در کربلایی کردن زیارت‌اولی‌ها نقشی ایفا کند. او می‌گوید: «از اربعین سال قبل تا ماه صفر امسال، ۱۰۰ میلیون تومان از خیّرین برای اعزام زائر اولی‌ها به کربلا جمع‌آوری کردیم. با این مبلغ کاروانی متشکل از ۵ اتوبوس فراهم کردیم تا زائر اولی‌های مناطق محروم و حاشیه نشین بویر‌احمد را رهسپار سرزمین عشق کنیم.»

این طلبه فعال ذیل گروه تبلیغی نور ولایت، هیأتی را نیز با همین نام تشکیل داده است. هیأت نور ولایت دارای ۱۰ کمیسیون است که یکی از این کمیسیون‌ها مربوط به مسائل آموزشی است. او می‌گوید: «حدود ۱۰۰ مربی قرآن و قریب به هزار قرآن آموز در رشته‌های مختلف روخوانی و روانخوانی، قصه گویی، حفظ، تفسیر، ترجمه، مفاهیم و تجوید در این کمیسیون به فعالیت می‌پردازند.»

بخوان:  کشف مجسمه مرموز حیوان عصر یخبندان

طلبه‌ها را برای تبلیغ راهی کربلا می‌کنیم

پایان پیام/


کمیسیون اخلاق و تربیت نیز که از دیگر کمیسیون‌های این هیأت است. این کمیسیون در زمینه اخلاق و تربیت اعضای هیأت و زیر مجموعه‌ها، کار انجام می‌دهد و نشست‌هایی با موضوعات اخلاقی و تربیتی برگزار می‌کند که حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ نوجوان با یاد حاج قاسم ذیل این کمیسیون به فعالیت می‌پردازند.