ایران به نمایشگاه گردشگری اسپانیا می‌رود

ایران درحالی قرار است در نمایشگاه گردشگری اسپانیا شرکت کند که این کشور به تازگی به شهروندان خود برای سفر به ایران هشدار داده است.

نمایشگاه FITUR فضای تجاری مناسبی را برای حضور، گردهمایی و ملاقات‌های متعدد و مفید در اختیار آژانس‌های گردشگری، گردانندگان تور، هتل‌ها، مشاورین و کارشناسان توسعه صنعت گردشگری و سایر متخصصین این حوزه جهانی قرار می‌دهد و یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های صنعت گردشگری در بازار اسپانیا و اروپا، آمریکای لاتین، آفریقا و آسیا به‌شمار می‌آید.

آشنایی با آخرین دستاوردها و نوآوری‌های ارائه شده در صنعت گردشگری، جمع‌آوری و تبادل اطلاعات و تجربیات تجاری، حفظ ارتباط با مشتریان فعلی و آغاز ارتباط با مشتریان جدید، شناسایی مقاصد جدید گردشگری، آشنایی با الگوهای کاربردی برندسازی از مهمترین اهداف حضور ایران در این دوره از نمایشگاه فیتور اسپانیا اعلام شده است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401082316190/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%AF

در این دوره از نمایشگاه فیتور که از ۲۸ دی تا ۲ بهمن ۱۴۰۱ در شهر مادرید اسپانیا برگزار می‌شود، غرفه‌ای به مساحت حدود ۲۰۰ متر مربع در اختیار ایران است.

تاکنون اقدامات اولیه شامل اعلام فراخوان عمومی و دعوت از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، هتل‌ها، مراکز اقامتی و تفریحی و فعالان صنعت گردشگری، ثبت‌نام از متقاضیان، جانمایی و خرید غرفه، برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و تخصصی و طراحی غرفه برای حضور قدرتمند ایران، از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی انجام شده است.

به گزارش ایسنا، روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اعلام کرد: این دوره از نمایشگاه فیتور (FITUR) همانند گذشته قرار است همزمان با نخستین ماه سال میلادی ۲۰۲۳ در محل دائمی نمایشگاه‌های مادرید در کشور اسپانیا برگزار شود. کانون جهانگردی و اتومبیلرانی نیز با توجه به عملکرد مناسبی که دوره‌های پیشین در برگزاری پاویون ایران در این نمایشگاه داشت، امسال نیز مأموریت دارد تا برای چهاردهمین سال، به عنوان نماینده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، زمینه مناسب برای حضور فعالان صنعت گردشگری ایران در این رویداد بین‌المللی را فراهم کند.

بخوان:  افتتاح دومین مجتمع اقامتی و پذیرایی در میامی

چهل‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا قرار است با شعار «ما گردشگر هستیم به دنیا اهمیت می‌دهیم» از ۲۸ دی ماه ۱۴۰۱ برابر با ۱۸ ژانویه ۲۰۲۳، به مدت ۵ روز در مرکز نمایشگاه‌های شهر مادرید برپا شود. ایران معمولا به انگیزه جذب گردشگر از بازار کشورهای لاتین‌زبان در این نمایشگاه حاضر می‌شود.

بنا بر اعلام کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، برگزاری شب ایرانی، دعوت از توراپراتورها، اجرای موسیقی اقوام ایرانی، کارگاه تولید صنایع دستی و خطاطی، عرضه سوغات و صنایع دستی، برپایی چایخانه ایرانی، نمایش فیلم‌های سه بعدی بناهای تاریخی و گردشگری با استفاده از دوربین‌های واقعیت مجازی و انتشار ویژه‌نامه تخصصی، از جمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای اجرا در غرفه ایران است.