«ایران و عربستان در شادی و غم یکدیگر شریک بوده و هستند»

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از حضور زائران ایرانی و مسئولان عربستان برای همراهی در برگزاری انتخابات قدردانی کرد و ایران و عربستان را دو کشور مهم و تاثیرگذار در سطح منطقه و بین‌الملل دانست و گفت: این دو کشور در شادی و غم یکدیگر شریک بوده و هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ که در جلسه هیأت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران درعربستان سخن می‌گفت، با قدردانی از مسئولان عربستان برای همراهی در برگزاری انتخابات در هتل‌های محل اسکان زائران ایرانی، گفت: این خاطره در ذهن حجاج ایرانی به یادگار باقی خواهد ماند و همواره یاد خواهند کرد آن سالی که در حج بودند در انتخابات ریاست جمهوری هم شرکت کرده و رأی دادند.

او بیان کرد: ما راضی نبودیم با وجود خدمات کشور میزبان (عربستان)، زائران به دلیل شرکت نکردن در انتخابات ناراضی از این کشور بروند. ما به نگاه سازنده مسئولان این کشور ارج می‌نهیم و امیدواریم خداوند همه کشورهای اسلامی و مسلمانان جهان را در بهینه شدن برنامه‌های خود به‌ویژه مردم فلسطین موفق کند.

«ایران و عربستان در شادی و غم یکدیگر شریک بوده و هستند»

نواب با بیان اینکه برگزاری اینگونه انتخابات در تمام کشورها برای مسئولان زحماتی در بر دارد، به جمع‌آوری آراء زائران به صورت گسترده در استان‌های مختلف عراق، اقلیم کردستان و شهرهای زیارتی نیز اشاره کرد و در ادامه با قدردانی از سرکنسول ایران در عربستان و همه افرادی که در حوزه حج و زیارت در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری حضور فعالی داشتند،   تقدیر کرد.

انتهای پیام

بخوان:  سند ملی مسجد؛ نسخه شفابخشی که روند تصویبش کُند پیش می‌رود+عکس


منبع: https://www.isna.ir/news/1403040905855/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%D8%BA%D9%85-%DB%8C%DA%A9%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%B1%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%87-%D9%88-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF

به گزارش ایسنا، انتخابات ریاست جمهوری ایران در عربستان درحالی برگزار شد که نزدیک به ۶۰ هزار زائر ایرانی در این کشور حضور داشتند. پس از موافقت عربستان با انجام رأی‌گیری در میان حجاج ایرانی، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز با «پرشور» توصیف کردن حضور زائران ایرانی در این انتخابات، از آنها قدردانی کرد.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج،   در این نشست که رئیس سازمان حج و زیارت و تعدادی از معاونان این سازمان و بعثه مقام معظم رهبری نیز حضور داشتند، نواب از ایران و عربستان به عنوان دو کشور همسایه، مهم و تاثیرگذار در سطح منطقه و بین‌الملل یاد کرد و گفت: این دو کشور در شادی و غم  یکدیگر شریک بوده و هستند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه سختی‌ها و شیرینی‌های حج را یادآور شد و شهادت شهدای خدمت را مهم‌ترین سختی حج امسال دانست و به نقش مؤثر و تعیین‌کننده رئیس جمهور و وزیر امور خارجه شهید در پشتیبانی از برنامه‌های حج اشاره کرد و گفت: این عزیزان نقش پیش برنده‌ای در کارها از جمله حج و زیارت داشتند و شهادتشان در برنامه‌های حج امسال کاستی‌هایی ایجاد کرد، ولی خوشحالیم که در ادامه توفیقات الهی آنچه را باید انجام می‌شد محقق کرد.