بازگشت حاجی‌ها به ایران از دوم تیرماه

به گزارش ایسنا، غلامرضا رضایی ـ معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت ـ گفت: تاکنون ۷۵ هزار و ۹۶۷ زائر ایرانی وارد عربستان شده‌اند که از این تعداد حدود ۱۰ هزار نفر در مدینه حضور دارند و نزدیک به ۶۶ هزار نفر هم به مکه مشرف شدند.

رضایی گفت: آخرین خروج زائران ایرانی «مدینه قبل» به سمت مکه روز پنجم ذی‌الحجه (۲۳ خردادماه) خواهد بود و آخرین پرواز از ایران به سمت فرودگاه جده برای انتقال زائران ایرانی روز چهارم ذی‌الحجه (۲۲ خردادماه) انجام خواهد شد.

او یادآور شد: تمامی زائرانی که تاکنون از مدینه منوره به مکه مکرمه منتقل شده‌اند، عملیات انتقال آن‌ها با قطار صورت گرفته است.

مسئول ستاد حج در مکه اعلام کرد: آخرین گروه از زائران ایرانی ۲۲ خردادماه به عربستان می‌رسد و پروازهای برگشت زائران از عربستان به ایران از دوم تیرماه آغاز می‌شود.

او درباره آخرین وضعیت «مشاعر» برای میزبانی از زائران ایرانی در مناسک حج گفت: با نظارت و بازدید میدانی مکرر مسئولان بخش‌های مختلف، چادرها و کولرها در سرزمین عرفات به طور کامل نصب شده و فرش، روشنایی و سرویس‌های بهداشتی نیز در حال آمده شدن است و با بازدیدهای میدانی که صورت می‌گیرد، روزهای آینده برخی نواقص برطرف خواهد شد.

رئیس ستاد عملیات حج در مکه ادامه داد: ۱۴ ذی‌الحجه (اول تیرماه) انتقال زائران مدینه بعد از مکه به سمت مدینه برای زیارت مسجدالنبی (ص) و اماکن دینی و تاریخی شهر پیامبر (ص) آغاز خواهد شد.

 معاون سازمان حج و زیارت درباره بازگشت زائران ایرانی به کشور گفت: عملیات انتقال زائران ایرانی به کشور از روز ۱۵ ذی‌الحجه (دوم تیرماه) و از دو مسیر فرودگاه مدینه و جده آغاز خواهد شد، به‌طوری که خروج شماری از زائران به سمت ایران با انتقال از  مکه به فرودگاه مدینه به صورت ترانزیت انجام خواهد شد.

بخوان:  دهقان: از ۴۸ تخته فرش سرقت شده کاخ سعدآباد هیچ فرشی پیدا نشده است

رضایی گفت: تاکنون ۸۷ هزار و ۶۴۳ ویزا دریافت کرده‌ایم که ۸۴ هزار و ۹۸۴ مورد مربوط به ویزای زائران بوده است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1403031711259/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%AA-%D8%AD%D8%A7%D8%AC%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%87

رئیس ستاد مکه با بیان اینکه وضعیت برای استقرار زائران در منا هم در حال آماده شدن است، افزود: امسال تمایز خدمات به زائران ایرانی درعرفات، منا و مشعرالحرام کاملا مشهود خواهد بود. ده‌ها کانتینر آب و یخ به مشاعر انتقال خواهد یافت؛ چرا که پیش‌بینی شده است در روزهای حضور زائران در این اماکن دمای هوا به ۵۰ درجه برسد.