بک لینک چیست و چگونه رتبه سایت را جا به جا می‌کند؟-بک لینک گلدلینک

بک لینک‌ها به کمک ربات‌های موتورهای جستجو می‌روند تا لینک‌های سایت را بیابند و سایت مورد نظر را به صورت بهینه کراول کنند. بک لینک‌ها سرعت جستجو را افزایش می‌دهند و باعث سریع رسیدن ربات‌ها می‌شوند. به واسطه نوشتن محتواهای کاربردی و ارزشمند در وب‌سایت مورد نظر، بک ‌لینک محتوایی ایجاد می‌شود.

  • و گوگل اظهار داشته که بک لینک بعنوان یکی از سه فاکتور مهم در رتبه‌بندی نتایج توسط موتورهای جستجو باقی می‌ماند.
  • به این ترتیب، سایت شما در رده‌بندی گوگل، رتبه قابل قبولی دریافت می‌کند.
  • بک لینک از سایتهای داخلی است که تاثیر مثبتی بر سئو سایت شما دارد.
  • هنوز هم که هنوزِه بک لینک‌گیری جز مهم‌ترین فاکتورهای Off-Page سئو محسوب می‌شود سایت شما بدون لینک شانسی برای پیشی‌گیری از رقبایتان نخواهد داشت.
  • تا اینجا به شکلی با بک‌لینک آشنا شده‌ایم و می‌دانیم بک‌لینک سایت چیست اما در ادامه باید به یک نکته مهم یعنی اعتبار دامنه اشاره کنیم.

پیوندهایی که در سایت‌های متوسط نیز قرار دارند در افزایش ارزش سایت شما موثر هستند. به دست آوردن بک لینک مهم‌ترین بخش سئو خارجی است اما بعضی از بک لینک ها با ارزش تر از بقیه هستند. ارزش هر بک لینک با توجه به میزان تاثیری که در افزایش رتبه سایت می‌گذارد قابل تعریف است. اگر بسیاری از سایتها به یک صفحه خاص بک لینک می‌دهند، گوگل نتیجه می‌گیرد که محتوای صفحه ارزشمند است و سایت مقصد اعتبار و تخصص لازم را دارد. بنابراین، به دست آوردن بک لینک می‌تواند تأثیر مثبتی در بهبود جایگاه سایت در نتایج گوگل داشته باشد. به مرور زمان، شبکه‌ای از صدها بک لینک در سایت خود خواهید داشت این شبکه لینک گسترده می تواند Bounce Rate یا نرخ پرش سایت شما را پایین آورده و کاربران را به گشت‌وگذار در سایت شما ترغیب کند.

بخوان:  ویدیو / دستاورد پیش‌بینی نشده سفر رئیس‌جمهور به آمریکا

این آهن ربای لینک می تونه یک پست بلاگ باشه، یک ویدئو، یک قطعه نرم افزار، یک تست و … به طور کلی هر چیزی که مردم را ترغیب کنه که به آن لینک بدن. در بخش بعدی به شما نشان می دهیم که چطور با استفاده از “آهن ربای لینک” برای سایت خود لینک بگیرید. 1 – از یک ابزار مثل BuzzSumo و Mention.com برای یافتن سایت‌هایی که به برند شما اشاره دارند (یعنی درباره شما نوشته‌اند) استفاده نمایید. در ادامه، باید می‌دیدم که در واقع چه کسی به آن اینفوگرافی بکلینک داده است. تفسیر این 200 فاکتور فوق‌العاده زمانبر بود (2 هفته زمان گرفت). اما در نهایت، بالاخره یک لیست 200 تایی از عوامل رتبه‌بندی که گوگل ممکن است در الگوریتم‌هایش استفاده کند را تفسیر کردم.

و حتما مهم است که این سایت‌ها معتبر و پربازدید باشند و رتبه و اعتبار دامنه بالایی داشته باشند. هرچه بک لینک‌ها باکیفیت‌تر باشند، رتبه بندی وبسایت شما بالاتر خواهد رفت. در ادامه ۸ راه ساده برای شروع ایجاد بک لینک‌های باکیفیت برای وب‌سایت شما آورده شده است. با استفاده از این روش‌ها می‌توانید استراتژی لینک سازی خارجی (لینک بیلدینگ) سایت خود را طراحی کنید. از نظر گوگل؛ وقتی یک وب‌سایت به سایت دیگری بک لینک می‌دهد، به این معنی است که محتوای وبسایت دریافت کننده بک لینک، با کیفیت است.

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در تعیین کیفیت بک‌لینک محتوای وبسایت است. گوگل با هوش مصنوعی می‌فهمد موضوع کلی وبسایت‌ها چیست و هر صفحه درباره چه موضوعی محتوا دارد. هزینه خرید بک لینک از سایتی به سایت دیگر متفاوت است ولی در کل گوگل خرید و فروش بک لینک را تایید نمی backlink چیست – از این بچه ها بازدید کنید – کند.

بخوان:  کارگاه آموزش تزریق فیلر یا ژل تجهیزات پزشکی پوست و زیبایی و ابزار جراحی زیبایی رسایی مِد-مهسا امانی

چطور بک لینک سایت را چک کنیم؟

دریافت بک لینک در کل کار دشواری است تا رتبه سایت شما در موتورهای جستجو بهبود پیدا نماید و سئو سایت شما ارتقا پیدا نماید. بک لینک‌های فالو که از سایت‌های معتبر، مشهور و با رتبه‌های خوب گرفته می‌شوند ارزش خیلی بهتری نسبت به سایر بک لینک‌ها دارند. به خصوص وقتی که حوزه کاری یکسانی با سایت شما داشته باشند یا به هر نحوی مرتبط باشند. سرچ کنسول گوگل داده‌هایی در رابطه با ترافیک و عملکرد سایت شما در اختیارتان قرار می‌دهد. استفاده از این نوع خدمات، منحصر به مدیران وب‌سایت و رایگان است.

کیفیت یا کمیت؟ کدام یک هنگام لینک سازی اهمیت بیشتری دارند؟

بک لینک چیست و چگونه رتبه سایت را جا به جا می‌کند؟-بک لینک گلدلینک