بیان خاطره‌ای از حاج قاسم سلیمانی پس از 24 سال

ملت ایران هشت سال جنگید، اما پشت امام خود را خالی نکرد

وی ادامه داد: بزرگ‌ترین حدوث تاریخ بشری بعثت پیامبر(ص) بود و عاشورای حسین بن علی(ع) ضامن آن است. با همراهی شما نیز انقلاب اسلامی رقم خورد و مردم از امام خویش تبعیت کردند و هشت سال جنگیدند، اما پشت امام خود را خالی نکردند.

خانواده سه شهید بیات سرمدی، جانباز حمید حق شناس و جانباز حسین نوری شیرازی در پایان مراسم تقدیر شدند.

سردار معروفی گفت: یکی دیگر از خصوصیات شهدا صبر در مقابل سختی‌ها بود. در جنگ ما سیم خاردار هم نداشتیم و گاهی از ارتش تیر قرض می‌گرفتیم تا در جبهه نگهبانی دهیم. این صبر چیزی جز ایمان به خدا نبود. شهدا بصیرت داشتند و‌ در وقایع متزلزل نمی‌شدند. آنها حق را امام خود می‌دیدند. نایب امام زمان هم امروز نماد حق است و باید از ایشان تبعیت کرد.

معروفی اظهار داشت: امام با تبعیت از مکتب وحی، حکومت تشکیل داد و برای بقایش جمعیتی را جمع کرد که از وجود شما و فرزندانتان بود. ما هشت سال عاشورا را تکرار کردیم و شهدای ما به تبعیت از آن جان و ابروی خود را فدا کردند و جاوید شدند، آنها عزیز شدند و مورد عنایت خدا قرار گرفتند.

نایب امام زمان هم امروز نماد حق است

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: شما خانواده‌های شهدا و نیز جانبازان غیرتمند در مقابل دشمنان از حقیقت دین خدا دفاع می‌کنید و همه وجود و عزیزانتان را گذاشته‌اید.

پایان پیام/


سردار معروفی با روایت خاطره‌ای از شهید قاسم سلیمانی گفت: چند سال پیش برای کاری رفتم کرمان و بعد رفتم مهمانسرای حسینیه. حاجی آمد و به زور مرا برای شام به منزلش برد. قبل از استراحت او ۲ جمله به من گفت که ۲۴ سال امانت داری کردم و تا قبل از شهادتش به کسی نگفتم. او گفت: من از خدا دو چیز خواستم: گفتم خدایا من اگر بخواهم به انقلاب خدمت کنم، باید خودم را وقف کنم و از خودم عبور کنم و نکته دوم اینکه خدایا این‌قدر به من مشغله بده که حتی فکر گناه هم نکنم.

وی افزود: برای کسی که ادعای همکاری با شما را دارد اما خود از همه صحنه عقب افتاده و معلوم نیست عاقبتش چه شود، می‌ترسم. در حالی که شهدا بهترین معامله را با خدا کردند.

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج افزود: صحنه‌های عاشورا در طول تاریخ جز در هشت سال جنگ تحمیلی دیگر تکرار نشد. بچه‌های شما هم برای جان دادن در راه خدا از هم سبقت می‌گرفتند. 

وی ادامه داد: در اغتشاشات اخیر عده‌ای از دشمنان ما را با مغول مقایسه کردند. من تاریخ مغول را خوانده‌ام. قومی که به بخشی از کشور ما حمله کرد و جانایاتی کرد که وقتی می‌خوانید می‌گویید آیا آن دوران مردان باغیرتی نبودند که جلوی آنها را بگیرند؟ در هشت سال جنگ که همه دنیا علیه ما بود چند ده هزار شهید و جانباز دادیم، اما نگذاشتیم پای نحس دشمن بیگانه به کشور باز شود و دستش به ناموس ما برسد. همین سند، گواه کفایت است.

بخوان:  500 مدیر هیأت برای غنی‌سازی اوقات فراغت گردهم می‌آیند

وی افزود: مانند شهید سلیمانی که دشمن را کوچک و حقیر می‌دانست. ایمان واقعی یکی از مولفه‌های استحکام درونی بود، آنها می‌دانستند وعده‌های الهی حق و تخلف‌ناپذیر است. با همین نگاه از اروند عبور کردند و میدان مین را پشت سر گذاشتند، آنها خدا را می‌دیدند.

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، مراسم افطاری و تکریم خانواده شهدا و جانبازان ۷۰ درصد، عصر امروز یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ با حضور سردار حسین معروفی، معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

خاطره سردار معروفی از حاج قاسم که پس از ۲۴ سال بیان کرد

سردار معروفی در جمع این خانواده‌ها دقایقی به سخنرانی پرداخت و گفت: خدا را شاکرم توفیق داد در خدمت بهترین مخلوقاتش باشم. بقای انقلاب اسلامی به واسطه مجاهدت فرزندان شما و صبر خودتان است.

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین گفت: به شما می‌گویم با افتخار و با ارادت به شما، چرا فرزندان شما مورد توجه ائمه قرار گرفتند و راه چند ساله را در یک شب طی کردند؟ رمزش استحکام درونی آنها بود. انسانی که از غیر خدا نمی‌ترسد در صحنه نبرد دشمن را حقیر می‌بیند.

وی با بیان اینکه ما نیز باید با امام خود، کارها را تنظیم کنیم، چرا که نور و خورشید هستند، گفت: چهارمین خصوصیت شهدا نیز ولایت باوری بود، نه ولایت پذیری؛ یعنی همه جوارحشان در خدمت فرمان امام بود. پنجمین خصوصیت آنها اخلاص در عمل بود.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020127000971/%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D8%A7%D8%AC-%D9%82%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D8%B3%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-24-%D8%B3%D8%A7%D9%84