تعطیلی کاخ سعدآباد تمدید شد

مجموعه سعدآباد به دلیل آن‌که محلی برای استقبال و میزبانی از مهمانان خارجی نهاد ریاست‌جمهوری بوده، بارها تعطیل شده است. بنا بر اظهارات قبلی مسؤولان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تولیت دو کاخ در مجموعه سعدآباد، یعنی کاخ فریده دیبا (مادر فرح دیبا) و کاخ ملکه‌ مادر به عهده نهاد ریاست‌جمهوری است و این نهاد برای پذیرایی مهمانان خارجی خود از کاخ ملکه‌ مادر (معروف به ساختمان جمهور) استفاده می‌کند.

مجموعه سعدآباد در محدوده تجریش، منطقه زعفرانیه واقع شده و دسترسی به آن از درِ میدان دربند و همچنین خیابان خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری، امکان‌پذیر است.

به گزارش ایسنا، روابط عمومی و امور بین‌الملل سعدآباد درحالی‌که از تعطیلی این مجموعه تاریخی در روز سه‌شنبه، هشتم آذرماه به دنبال سفر «محمد شیاع السودانی»، نخست‌وزیر عراق به ایران خبر داده بود، اینک اعلام کرده است: تعطیلی این مجموعه تا روز چهارشنبه، نهم آذرماه ادامه دارد.

تعطیلی مجموعه کاخ‌های سعدآباد تا روز چهارشنبه، نهم آذرماه تمدید شد.

مجموعه سعدآباد زمان بازگشایی و فعالیت این مجموعه را هنوز اعلام نکرده است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401090805421/%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%AE-%D8%B3%D8%B9%D8%AF%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D8%AF

محوطه و کاخ‌های سعدآباد در نیمه دوم سال، به جز روزهای تعطیل از ۸ صبح تا  ۱۷ عصر باز هستند و فروش بلیت آن تا ساعت ۱۵:۳۰ انجام می‌شود.