تغییر در معاونت میراث فرهنگی

در حکم دیگری از سوی دارابی، هادی میرزایی نیز به سرپرستی اداره‌کل موزه‌ها منصوب شده است. تحصیلات میرزایی کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش سازه است. او از سال ۱۳۹۸ وارد صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی شد و تا مرداد ۱۴۰۱ این مسئولیت را به عهده داشت.

روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره سوابق میرزایی اعلام کرده که او در کمیته تشخیص نفایس ملی و تعیین کاربری هم‌شأن اثر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی عضویت داشته و نماینده این وزارتخانه در قیمت‌گذاری و ارزش‌گذاری بناهای تاریخی است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402060503358/%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86%D8%AA-%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AB-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C

پیش‌تر از میرزایی، مرتضی ادیب‌زاده با تحصیلات باستان‌شناسی این مسئولیت را بر عهده داشت.

روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی نیز با اشاره به دیگر سوابق ایزدی، او را مشاور وزیر خوانده که پیش از این مدیریت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، همدان، خوزستان و مرکزی را به عهده داشته است.

در کارنامه میرزایی معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ٩ و منطقه ٢١ تهران، عضو کمیته اجتماعی کمیسیون تدوین سند چشم‌انداز در مجمع تشخیص مصلحت نظام، مشاور معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ شهری شهرداری تهران و دبیر مجمع فرهیختگان شاهد و ایثارگر دیده می‌شود.

ایزدی دانش‌آموخته دکترای مدیریت گردشگری است و پیش از این، ریاست حوزه وزارتی و امور بین‌الملل و سرپرستی اداره کل مدیریت عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را به عهده داشته و فرماندار شهرستان‌های سنقر و کلیایی و کنگاور، رییس دانشگاه علمی و کاربردی میراث هگمتانه و مدرس دروس مرتبط با گردشگری در دانشگاه‌های مختلف بوده است.

بخوان:  توضیح مدیرکل میراث فارس پیرامون شیوع سالک در بافت تاریخی شیراز
پیش از ایزدی، مصطفی پورعلی این مسئولیت را بر عهده داشت.

علی دارابی ـ قائم‌مقام ضرغامی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ مدیران دو ادارۀ ثبت آثار و موزه‌ها را تغییر داد.

او تا پیش از این مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان بود که هفته گذشته با واگذاری این مسئولیت به معاون گردشگری خود راهی ساختمان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تهران شد.

به گزارش ایسنا براساس اعلام روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی دارابی ـ‌ قائم‌مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و معاون میراث فرهنگی کشور ـ طی حکمی علیرضا ایزدی را به عنوان مدیرکل ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی منصوب کرد.