تقدیر از خانواده‌های شهدای مقاومت در کربلا+عکس

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اضافه کرد: حضرت زینب(س) در مقابل حاکم ظالم شام، تمام قد ایستاد و اجازه نداد سختی‌ها بر او غلبه کند. حضرت به یزید گفت آیا حاکم جامعه هستی که این قدر ظلم می کنی؟

در ادامه مراسم و پس از سخنرانی شیخ محمد الاسدی رئیس مرکز شهید صدر عراق، از خانواده شهیدان علی حسن، جبار، الکاظم، عباس کامل، حیدر راضی، عامر جبار حسین و مسلم جبر تجلیل شد.  از خانواده شهدای مقاومت با هدایای معنوی تقدیر به عمل آمد.

وی افزود: درس اربعین اخلاص در انجام وظیفه است. اساساً کسی که محور حرکتش حق باشد از چیزی نمی‌ترسد. اگر کسی ترسید، یعنی اطمینان به حرکت خودش ندارد.

وی ادامه داد: قرآن محوری، درس دیگر اربعین است. من از برادران عراقی تشکر می کنم که در این ایام، قرآن را تعظیم کردند. با اعتراضاتی که علیه قرآن سوزی شد باعث شد دیگران حساب کار دستشان بیاید.

پایان پیام/


وی افزود: فردا روزی که زائران به کشورشان باز می‌گردند از آنها می‌پرسند که از  شور و حرارت و عزاداری مردم بگویید.

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب که در آیین تجلیل از خانواده شهدای مقاومت با همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین و مشارکت لواء الخدمه الحسینیه در کربلای معلی برگزار شد خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) سر حلقه شهیدان است و همه مجالسی که درباره شهادت و شجاعت است نام ایشان به روشنی می درخشد و نام و راه آن حضرت برای همه درس آموز است.

بخوان:  ایرانیان در کربلا با نوای مداحان سرشناس 2 شب عزاداری می‌کنند

رئیس بعثه مقام معظم رهبری ادامه داد: این افراد به این صحنه‌ها که برای بعضی‌ها سخت است نگاه نمی‌کنند و می‌گویند که حضرت زینب(س) با غم و اندوه وارد این سرزمین شده و آن همه مصیبت کشیده است . برخی این گونه به کربلا و مسأله اربعین نگاه می کنند.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020613000925/%D8%AA%D9%82%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%88%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%A8%D9%84%D8%A7-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

حجت‌الاسلام نواب با اشاره به درس‌های اربعین گفت: از اربعین درس‌های فراوانی می‌شود گرفت که مهمترین آن اخلاص است. امام حسین(ع)  و حضرت زینب(س) در عالی‌ترین وجه خود تدریس کردند، آنجا که تسلیم حضرت حق شدند. 

نواب گفت: امام حسین(ع) وقتی با یارانشان صحبت می‌کنند با قرآن صحبت می کنند. حتی وقتی یا عمر سعد مذاکره کردند با قرآن استدلال کردند. بعد از شهادت نیز سر مبارک با خواندن قرآن دشمن را رسوا کرد.

برخی هم از سختی و تراکم جمعیت می‌گویند. البته هستند کسانی که وقتی حضور پیدا می‌کنند این سختی‌ها را کنار می‌گذارند و از کربلا و امام حسین(ع) درس شجاعت می‌آموزند.