تقدیر از موکب فلسطینی مستقر در مسیر پیاده‌روی اربعین+عکس

حجت‌الاسلام احمدی در این دیدار گفت: قلب ملت ایران و مسلمانان با ملت فلسطین است و به امید خدا روزی این اجتماع را در مسجدالاقصی برگزار خواهیم کرد.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020612000252/%D8%AA%D9%82%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%88%DA%A9%D8%A8-%D9%81%D9%84%D8%B3%D8%B7%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B9%DB%8C%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

وی ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به مردم فلسطین، بیان کرد: خوشحالیم که در آستانه اربعین حسینی به خدمت علمای ملت فلسطین برای تشکر و قدردانی از موکب‌داران ندای الاقصی رسیدیم.

احمدی خاطرنشان کرد: روحیه خوب آنها در کار درمان بسیار تأثیرگذار است. امیدواریم این گروه از پزشکان سال‌های سال در کار خدمت به بیماران فعالیت کنند.

پایان پیام/


هیأت ایرانی همچنین در دیدار با کارکنان «بیمارستان احسان» و عیادت از بیماران این بیمارستان گفت: نشاط بسیار خوبی که در میان پزشکان و همکارانشان است غیر قابل وصف است. آنها برای خدمت به بیماران بسیار با شور و نشاط هستند. 

وی خاطر نشان کرد: اربعین منشأ وحدت، همدلی و انسجام مسلمانان شده است. اربعین حسینی تمامی امت مسلمان را دور هم زیر پرچم امام حسین گرد جمع کرده است.

وی با اشاره به بی احترامی به ساحت قرآن گفت: با توجه به بی احترامی به ساحت قرآن، یکی از مسایلی که به آن توجه شد قرآن بود. امسال هشت قاری از ملیت‌های متفاوت در مسیر پیاده‌روی به قرائت قرآن پرداختند. کشورهای لبنان، هند، پاکستان، ایران  و افغانستان از جمله این کشورها هستند. همچنین امسال هشت قاری خانم هم اجرای قرائت قرآن داشتند. 

بخوان:  رعایت ضوابط میراث‌فرهنگی در ساخت‌وسازهای شهر خرم‌آباد الزامی است

احمدی ادامه داد: مهمترین موضوع بین مسلمانان، پیوند قلبی و وحدت میان مسلمانان است که به برکت امام حسین(ع) این وحدت ایجاد شده است. قلب ملت ایران و مسلمانان با ملت فلسطین است و به امید خدا روزی این اجتماع را در مسجدالاقصی برگزار خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام احمدی در پایان با شیخ جلال‌الدین صغیر  امام جماعت مسجد براثا در بغداد دیدار کرد و در حاشیه بازدید از یادبود «شهدای سرایا انصار» در سخنانی توضیح داد: شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت نقش مهم و بی‌بدیلی در استقلال کشور عراق و برقراری امنیت زائران اربعین داشته‌اند.

شب گذشته هیأت ایرانی به سرپرستی حجت‌الاسلام احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین ضمن حضور در چند موکب به ویژه «ندا الاقصی» با خادمان حسینی این موکب، جمعی از علمای اهل سنت فعال در حوزه فلسطین از کشورهای مختلف دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس اعضای کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین همچون سال‌های گذشته با حضور در تعدادی از موکب های مستقر در مسیر پیاده‌روی اربعین، با اهدای بسته‌های فرهنگی و متبرک، به تجلیل از موکبداران پرداختند.

در پایان هر یک از این دیدارها یک جلد قرآن کریم و بسته هدیه فرهنگی به موکب‌داران اهدا شد. قرار است امسال هزار موکب توسط کمیته فرهنگی، آموزشی ستاد مرکزی اربعین تقدیر شوند.