تلاش شده حج دور از رفاه‌زدگی انجام شود

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ ضمن بازدید از هتل محل اقامت کاروان ویژه جانبازان در حج  ۱۴۰۳ با آنها به گفت و گو نشست.

در این دیداردکتر زهرا طاهریان ـ متخصص پاتولوژی ـ گفت: در ۵ سالگی در ارومیه جانباز شدم و اکنون این توفیق نصیبم شده است تا در قالب کاروان ویژه جانبازان به زیارت حرم نبوی و بقیع مشرف شوم.

تلاش شده حج دور از رفاه‌زدگی انجام شود

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1403031006832/%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%AD%D8%AC-%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%81%D8%A7%D9%87-%D8%B2%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D9%88%D8%AF

مقامات حج ایران در دیدار با کاروان ویژه جانبازان در حج امسال با تاکید بر اینکه تلاش شده است حج دور از رفاه‌زدگی انجام شود، به این جانبازان توصیه کردند مراقب باشند در این سفر درگیر ظواهر نشوند.

او با تاکید بر اینکه زائران در هنگام حضور در شهر پیامبر (ص) باید مراقب باشند که درگیر ظواهر نشوند، یکی از آموزه‌های‌ پیامبر اکرم (ص) را به عنوان «محمدامین»، ‌ امانت داری در دورانی عنوان کرد که جاهلیت بابت غارت‌هایشان به خود افتخار می‌کردند.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به سیره پیامبر (ص)، از جانبازان خواست که در حرم نبوی و بقیع با خود عهد ببندند تا سیره پیامبر اسلام (ص) را سوغات ببرند و همراه داشته باشند.

اعزام زائران ایرانی به حج تمتع از ۲۴ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا ۲۱ خردادماه ادامه خواهد داشت. طبق تقویم عربستان مناسک حج تمتع از ۲۵ خردادماه آغاز خواهد شد و پیش بینی شده است حدود دو و نیم میلیون نفر در مناسک امسال حضور داشته باشند.

اسماعیل پَرمَوز هم که از جانبازان قطع نخاعی دوران هشت سال دفاع مقدس و اهل سنت است، گفت: سال ۱۳۶۲ در منطقه قلاویزان از ناحیه کمر مجروح شدم و اکنون که به این سفر آمده‌ام بسیار خوشحالم چراکه با توجه به شرایطی که دارم خدمات دلسوزانه‌ای را دریافت می‌کنم.

بخوان:  اعلام جزئیات مسابقات قرآن استان تهران

نواب در این دیدار صمیمانه گفت: فرصت حضور در حرم نبوی و جنت البقیع را باید غنیمت دانست. خستگی برای جانبازان معنا ندارد، برای عزیزانی که در راه اسلام و میهن از جان خود گذشتند.

در این دیدار که سیدعباس حسینی ـ رئیس سازمان حج و زیارت ـ نیز حضور داشت، پرسش‌هایی از سوی جانبازان مطرح شد که او ضمن بیان توضیحاتی در پاسخ به آنها، یادآور شد: امسال تلاش شده است، حج دور از رفاه‌زدگی انجام شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اظهار کرد: ‌امانت داری مصادیق فراوانی دارد، و یکی از اصلی‌ترین ارکان‌امانت‌داری، نظام است که امام خیمنی (ره) آن را بر دوش ما نهادند. همچنین‌ حفظ خانواده و سلامتی از دیگر موضوعاتی هستند که باید به آن توجه شود.

کاروان ۹۰ نفره جانبازان و همراهانشان از زائران مدینه اول هستند که روز دوشنبه (هفتم خرداد ماه) وارد این شهر شدند. در کاروان ویژه جانبازان که از ۱۲ استان کشورند دو بانوی جانباز و یک نفر جانباز اهل تسنن نیز حضور دارند که با همراهانشان به این سفر معنوی اعزام شده‌اند.

تلاش شده حج دور از رفاه‌زدگی انجام شود