تمام ایران عزادار علمدار کربلا شد+عکس و فیلم

همچنین در هیأت مسجد سیدالشهدا(ع) هم از ساعت ۱۶ با مداحی جواد مقدم و محمدرضا میرزاخانی بناست مجلس عزایی برپا شود. این مسجد در بزرگراه رسالت شرق، خیابان کرمان واقع است.

 

شکوه عزاداران حسینی در روز تاسوعا در بم
 

قمی‌ها در روز تاسوعا اهانت به قرآن و حرمت‌شکنی مجالس اهل‌بیت(ع) را محکوم کردند

دست از حسین بن علی برنمی‌دارم

این مراسم در خیابان شریعتی، خیابان شهدای ناجا (پلیس)، ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ،‌ حسینیه چهارده معصوم علیهم‌ السلام برگزار می‌شود. 

سالگرد شهید صدرزاده با مداحی حسین فخری

آئین تاسوعای حسینی در بیرجند

تاسوعای حسینی روز دلدادگی به علمدا کربلا است. روزی که در آن اسوه وفا، ادب، جهاد و غیرت در دشت کربلا جان خود را فدای مولای خویش کرد.

عزاداران دارالصابرین بم هرساله در روز تاسوعا و عاشورا در میدان امام خمینی(ره) این شهر تجمع می‌کنند و به زنجیرزنی و عزاداری می‌پردازند.

 

در روستای گز شرقی استان گلستان هم مردم در خیابان تجمع کردند و به زنجیرزنی و عزاداری برای شهادت حضرت عباس(ع) پرداختند. این عزاداری جمله مشهور حضرت عباس(ع) را در قالب شعر می‌خواندند: دست از حسین بن علی برنمی‌دارم/ اگر شود نشانه تیر چشم خون‌بارم

همزمان با روز تاسوعای حسینی و نهم ماه محرم الحرام ۱۴۴۵، همایش عزاداری تاسوعای حسینی با حضور باشکوه سوگواران حسینی در آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) اردستان برگزار شد.

هرساله به همین مناسبت شهرها و روستاهای مختلف ایران و خراسان رضوی در عزاداری عباس بن علی (ع) قیام می کنند و قامت عزا بر می بندند.

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، در سنت عزاداری ایران اسلامی، در شب و روز تاسوعا در دهه اول ماه محرم به عزاداری برای شهادت حضرت ابوالفضل عباس(ع) علمدار کربلا می‌پردازند. شب گذشته همزمان با شب تاسوعا، هیأت‌های عزاداری مملو از عاشقان اهل بیت(ع) بود و یکی از شب‌های شلوغ و پرجمعیت خود در محرم امسال را تجربه کردند.

بخوان:  ویدئو / موکب اربیل، اولین ایستگاه بعد از مرزِ تمرچین

در روز تاسوعای حسینی عاشقان اهل بیت (ع) با راه اندازی دسته‌های سینه زنی و زنجیرزنی در سوگ ابا عبدالله الحسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) عزاداری کردند. عزاداران بیرجندی طبق سنت هرساله با حضور در حسینیه امام رضا (ع) به عزاداری پرداختند.

عزاداری مردم بندرعباس

شهر خرو زبرخان در خراسان رضوی از شهرهایی است که در این روز با عظمت با حضور دسته های مردمی عزاداری به عرض ارادت نسبت به علمدار کربلا می‌پردازد.

حسین فخری یکی از مداحان صاحب سبک کشورمان است، که به سبک جنوبی‌های کشورمان نوحه‌خوانی مشهور و منحصر به فردی دارد.

عزاداری مردم اردستان

سوگواری مردم اردستان برای حضرت ابوالفضل(ع) در روز تاسوعا

 

مردم بندر عباس هم در ساحل خلیج فارس گردهم آمده‌اند و به عزاداری و مرثیه‌خوانی می‌پردازند. این عزاداران به رسم هموطنان جنوبی ‌مان دورهم حلقه می‌زدند و می‌خواندند «الوداع الوداع امروز روز تاسوعاست»

عزاداری تاسوعای حسینی در شهر خرو زبرخان

عزاداری مقابل منزل شهید صدرزاده با نوای حسین فخری

در این مراسم مداح اهل بیت(ع) می‌خواند: «سردار لشکرم عباسم عباس/ میر آب آورم عباسم عباس» و عزاداران همراه با طبل و سنج به زنجیزنی و سینه‌زنی می‌پرداختند.

عزاداری شب تاسوعا در محضر رهبر انقلاب

 

مداحی میثم مطیعی در محضر رهبر انقلاب ـ ما سر به سر فدایی دین محمدیم

عزاداری تاسوعا در شهرستان بم

 

 از صبح امروز پنجشنبه پنجم مردادماه مصادف با روز تاسوعا در شهرهای مختلف کشور مجالس عزاداری برپا شده است و در شهرهای مختلف شاهد برگزاری تجمعات مردمی برای گرامیداشت یاد و نام حضرت عباس(ع) هستیم. یکی از مجالس مشهور عزاداری تاسوعا در کشورمان در شهرستان بم برگزار می‌شود. 

بخوان:  برخی وعده‌های شیطان را در صفحه 183 قرآن بخوانید+فیلم، متن و مفاهیم


جمعیت حاضر در هیأت آئین حسینی با نوای میثم مطیعی

 

پایان پیام/منبع: https://farsnews.ir/news/14020505000152/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%B9%D9%84%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%A8%D9%84%D8%A7-%D8%B4%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%88-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85

 

زائران حرم حضرت معصومه(س) در مراسم عزاداری تاسوعای حسینی انزجار خود از اهانت‌کنندگان به قرآن کریم را اعلام و خواستار برخورد قاطع با کشورهای حامی گستاخان و عاملان این جنایت شدند و همچنین نسبت به حرمت‌شکنی برخی افراد در مجالس اهل‌بیت(ع) هشدار دادند.


تصاویری از هیأت ریحانةالحسین با نوای سید مجید بنی‌فاطمه در شب تاسوعا


حضور پرشور مردم در مراسم عزاداری مسجد حضرت امیر(ع)

 

مقام معظم رهبری نیز همچون رسم هرساله خود در شب تاسوعا مجلس عزاداری در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار کردند. در این مراسم حجت‌الاسلام مسعود عالی سخنرانی و میثم مطیعی مرثیه‌خوانی کردند.

عزاداری اهالی بندرعباس در ساحل خلیج‌فارس

در برخی از هیأت‌های عزاداری هم همزمان با ظهر تاسوعا مجالس عزاداری بناست برگزار شود. در هیأت مکتب‌الزهرا(س) بناست با سخنرانی حجت‌الاسلام مهدی حسن‌آبادی و مداحی محمدرضا طاهری و حسین طاهری از اذان ظهر مجلس عزا برپا شود.

اجتماع عزاداران ابالفضلی در تهران

در حاشیه شهر تهران و روستای کهنز شهریار از صبح امروز  همزمان با تاسوعای حسینی مراسم هشتمین سالگرد شهادت مصطفی صدرزاده رزمنده مدافع حرم درحال برگزاری است. در این مراسم حسین فخری مداح سرشناس جنوبی کشورمان در حال مرثیه‌خوانی است.

در این مراسم هم سینه‌زنان به سبک جنوبی حلقه زدند و فخری برای آنان مرثیه‌خوانی کرد.

در تهران هیأت‌های شمال و جنوب و غرب و شرق تماماً مملو از جمعیت بود؛ به طوری که فضای حسینیه‌ها پاسخگوی حضور مردم نبود و جمعیت در خیابان‌ها هم نشسته بودند تا از زبان منبری‌ها از معارف اهل بیت(ع) بشنوند و با روضه مداحان هم در سوگ قمر بنی‌هاشم گریه کنند.

بخوان:  در جست‌جوی گنج در قلب یک آتشکده ساسانی