تورگردانان و شرکت‌های خدمات مسافرتی، بازوان اجرایی توسعه گردشگری 

تورگردانان و شرکت‌های خدمات مسافرتی، بازوان اجرایی توسعه گردشگری 

ایسنا/همدان همدان در نخستین روز از تور آشناسازی تورگردانان و شرکت‌های خدمات مسافرتی ایران میزبان ۲۰ دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی از استان‌های تهران، فارس، اصفهان، تبریز، یزد و قم بود. فعالان این حوزه در نخستین روز از این سفر سه روزه از غارعلیصدر، شهر جهانی لالجین و آرامگاه باباطاهر بازدید کردند. 

این برنامه با هدف معرفی ظرفیت‌ها و برنده

خاکسار بیان کرد: زیرساخت‌ها به عنوان موتور محرکه صنعت گردشگری باعث جذب سرمایه‌گذار و ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری در این بخش شده و در نهایت رونق صنعت گردشگری و توریسم را در پی دارند.

تورگردانان و شرکت‌های خدمات مسافرتی، بازوان اجرایی توسعه گردشگری 

وی با اشاره به اینکه این دفاتر با برقراری ارتباط میان عرضه کننده و متقاضی، شکل دهنده بازار گردشگری هستند، گفت: در مواردی که این بازار پیشتر شکل گرفته است به عنوان عاملی رونق بخش و متحول کننده بازار عمل می‌کنند.

خاکسار اضافه کرد: در این برنامه سه روزه ظرفیت‌های استان همدان را به تورگردانان معرفی خواهیم کرد چراکه دفاتر خدمات مسافرتی به عنوان عنصری واسطه میان عرضه کنندگان اصلی خدمات همچون شرکت‌های حمل‌ونقل و هتل‌ها و مراکز اقامتی از یک سو و گردشگران متقاضی سفر از طرف دیگر عمل می‌کنند. 

وی تصریح کرد: مدیران این دفاتر می‌توانند ضمن معرفی آثار تاریخی، مناطق گردشگری‌ و طبیعت بکر و بی‌نظیر استان و همچنین با ایجاد تعامل و فراهم کردن زمینه ارتباطی با دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی داخل و خارج از کشور، برای جذب گردشگران فعالیت کنند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان ۲۲ تیر در حاشیه این برنامه گفت: مدیران دفاتر خدمات مسافرتی بازوان اجرایی گردشگری هستند و نقش مهمی در توسعه صنعت گردشگری و رونق اقتصادی ایفا می‌کنند. 

بخوان:  معماری مشهد تا چه اندازه می‌تواند باعث جذب گردشگران شود؟

معاون گردشگری استان همدان بیان کرد: در واقع آنها پیشانی مواجهه نخستین متقاضیان با صنعت جهانگردی به شمار می‌روند و توفیق یا عدم توفیق این واسطه‌ها بر موفقیت یا شکست برنامه‌های مقاصد گردشگری و عرضه کنندگان خدمات گردشگری به شدت تأثیرگذار است. 

تورگردانان و شرکت‌های خدمات مسافرتی، بازوان اجرایی توسعه گردشگری 

به گزارش ایسنا، همدان از ۲۲ تیر تا شنبه ۲۴ تیرماه میزبان تورگردانان و نمایندگان شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی کشور است و حدود ۳۰ دفتر و شرکت خدمات مسافرتی ایران که در زمینه اجرای تورهای ورودی فعالیت می‌کنند در آن حضور دارند.

علی خاکسار با بیان اینکه استان همدان دارای ۶۱ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری است، افزود: این دفاتر به‌صورت مستمر در حال ارائه خدمات به متقاضیان و گردشگران داخلی و خارجی هستند.

تورگردانان و شرکت‌های خدمات مسافرتی، بازوان اجرایی توسعه گردشگری 

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402042314505/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C