توسعه مجتمع های گردشگری و نشاط مردم، اولویت وزارت میراث فرهنگی

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری افزود: یکی از اولویت‌های ما در دوره جدید وزارت، مسئله مجتمع‌های گردشگری، پارک‌های تفریحی، امکانات سرگرمی و نشاط مردم است. این مجموعه باید در منطقه و استان تکثیر شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه سرمایه‌گذاری و کارهای خوبی در محلات صورت گرفته است. مجموعه‌ای که از آن بازدید کردیم، مجموعه خوبی از لحاظ تفریحی و سرگرمی است. از مالک و سرمایه‌گذاران این مجموعه درخواست کردم تا در صورت وجود توانمندی، پروژه‌های مشابهی را انجام دهند.

به گزارش ایسنا، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی نیز بیان کرد: محلات و دلیجان ظرفیت های گردشگری بسیاری دارند و از همه مردم ایران برای سفر به این دو شهرستان دعوت می شود.

ضرغامی ادامه داد: کارهای خوبی صورت گرفته است و اینها حداقل‌هایی است که باید برای مردم فراهم شود تا موقعیت شادی و نشاط با رویکرد خانواده محوری برای استفاده سالم مردم، ایجاد شود.

وی با بیان اینکه مسلما کسی که فاقد سوء سابقه است، برای سرمایه گذاری و کار گردشگری اولویت دارد، افزود: باید به افراد دارای اهلیت، دلسوز کشور و پیگیر برای انجام کارهای جدید کمک کرد.

وی ادامه داد: در حوزه سرگرمی از محل تبصره ۱۸ بهترین تسهیلات را پرداخت می‌کنیم. در صورتی که زمین مناسب موجود باشد، با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه، زمین و تسهیلات مناسب در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهیم و معافیت‌های مختلف را شامل آنها می‌کنیم.

وی به همراه دکتر مخلص الائمه استاندار مرکزی، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و مرزبان، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی با حضور در شهر نیم‌ور، بازارچه صنایع دستی این شهر را افتتاح کرد. سپس با حضور در آستان مقدس امامزادگان فضل و یحیی علیه‌السلام شهرستان محلات، از نزدیک با مشکلات این مکان آشنا شد و در جریان مشکلات بازسازی این بنا قرار گرفت.

بخوان:  مسیر سهرورد - قیدار - همدان «محور حکمت» می‌شود

وی افزود: در کنار آن، میراث فرهنگی ارزشمندی در این شهرستان وجود دارد و از لحاظ طبیعی نیز موقعیت ویژه‌ای دارد که هر کس به استان مرکزی سفر می‌کند، باید از محلات بازدید کند.

ضرغامی سپس با حضور در پارک سرچشمه محلات، در جریان اقدامات شهرداری محلات برای توسعه و بهسازی این پارک قرار گرفت.

ایسنا/مرکزی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه مجتمع‌های گردشگری، پارک‌های تفریحی و نشاط مردم اولویت وزارتخانه است، گفت: تسهیلات و معافیت‌های مختلف در اختیار سرمایه‌گذاران بخش گردشگری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: ظرفیت های ویژه ای در این منطقه وجود دارد و حتما از سفر به محلات و دلیجان می توان لذت برد و وزیر میراث فرهنگی برای آبگرم و خورهه حتما کمک ویژه خواهد کرد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401091006726/%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D9%85%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%B9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D8%B7-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A7%D9%88%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AB-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C

به گزارش ایسنا، سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور در شهرستان محلات، از ظرفیت‌های این شهرستان بازدید کرد.

سید عزت‌الله ضرغامی در حاشیه بازدید از مجتمع گردشگری نور شهرستان محلات اظهار کرد: محلات یک نقطه ویژه در استان مرکزی و کشور بوده و پایتخت گل و گیاه ماست. تمام زیبایی‌ها اینجا در محلات جمع است و ظرفیت کار بزرگ خدماتی، اقتصادی و صادراتی اینجا موجود است.