توصیه عربستان درباره عمره – ایسنا

در ماه‌های اخیر، عربستان سعودی از امکانات فراوانی برای مسلمانان خارج از کشور که برای انجام عمره به این کشور می‌آیند، رونمایی کرده است؛ مسلمانانی که انواع مختلفی از ویزاهای ورود مانند ویزای شخصی، دیدار و توریستی را دارند، مجاز به انجام عمره هستند.

عربستان سعودی انتظار دارد در فصل جاری که بیش از یک ماه پیش آغاز شده است، حدود ۱۰ میلیون مسلمان از خارج از این کشور به زیارت عمره بپردازند.

همچنین زنان زائر دیگر نیاز به همراهی ولی مرد ندارند. عربستان همچنین اعلام کرده است مهاجران مقیم کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بدون در نظر گرفتن حرفه‌شان واجد شرایط درخواست ویزای توریستی هستند و می‌توانند عمره را به‌جا بیاورند.

همچنین به زائران توصیه‌ می‌شود پیش از رفتن به مسجد جامع با آب گرم غسل کنند و در شب عمره به اندازه کافی بخوابند.

مقامات سعودی ویزای عمره را از ۳۰ روز به ۹۰ روز تمدید کرده‌اند و به دارندگان این ویزا جازه داده‌اند از طریق تمام مبادی زمینی، هوایی و دریایی وارد این کشور و از هر فرودگاهی خارج شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از گالف‌نیوز، مسئولان عربستان سعودی اعلام کردند زائران باید برای انجام مجموعه‌ای از مراحل در مناسک عمره در مسجدالحرام، خود را از لحاظ فیزیکی آماده کنند.

دارندگان ویزای شنگن، ایالات متحده و بریتانیا نیز می‌توانند پیش از ورود به عربستان سعودی، از طریق برنامه «Nusuk»، انجام عمره را رزرو کنند.

این فصل از عمره پس از پایان مراسم سالانه حج آغاز شد که حدود ۱.۸ میلیون مسلمان برای نخستین‌بار در سه سال پس از برداشته شدن محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری کرونا در آن شرکت کردند.

بخوان:  10 شب 10 منبر| علوی تهرانی: دلیل سجده فرشتگان بر حضرت آدم، وجود 5 تن آل عبا در صلب او بود+صوت

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402061811272/%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D9%87

به گفته وزارت حج و عمره عربستان، این مراحل شامل اجتناب از خوردن غذای سنگین، نوشیدن مایعات کافی، پیاده‌روی در روزهای پیش از مراسم، مصرف به‌موقع داروها و مرطوب کردن بدن برای جلوگیری از ساییدگی پوست است.

معمولا مسلمانانی که از نظر مالی و فیزیکی توان مالی حج را ندارند برای زیارت عمره به عربستان می‌روند.

ماه گذشته، عربستان سعودی اعلام کرد هشت کشور دیگر را به سیستم ویزای الکترونیکی خود اضافه کرده است و به اتباع آن‌ها اجازه می‌دهد برای عمره و گردشگری به این کشور بیایند و تعداد کل کشورهایی را که شهروندان آن‌ها به این سیستم دسترسی دارند به ۵۷ کشور افزایش داد.

مقامات سعودی به مسلمانانی که قصد انجام عمره یا زیارت کوتاه‌تر را دارند هشدار دادند از نظر جسمی برای این مناسک آماده شوند.