ثبت نام دوره جدید کلاس مجردهای شهاب مرادی فردا آغاز می‌شود

کلاس مجردها رایگان است اما قواعد خاص خود را دارد

از کلاس مجردها الگو بگیرید اما عنوانش را استفاده نکنید

وی افزود: پذیرش در کلاس مجردها شرایطی از جمله محدوده سنی، تجرد، سکونت در تهران و … دارد که به صورت مبسوط در سایت شخصی‌ام درباره آن شرح داده‌ام. در دوره دوازدهم کلاس مجردها، آقایان متولد  ۷۵ تا ۸۳ و خانم‌های متولد ۷۳ تا ۸۴ امکان ثبت‌نام دارند و ذیل تبصره‌ای اگر متولدین ۷۱ و ۷۲ متقاضی ثبت نام، تنها در صورتی که دانشجوی دکتری باشند، می‌توانند ثبت‌نام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، کلاس مجردها که به بزرگترین کلاس دانشجویی کشور معروف است، مدلی ابتکاری از تریبون آزاد و کرسی آزاداندیشی و تعامل استاد با جوانان است که شهاب مرادی آن را سال ۱۳۹۰ طراحی و راه اندازی کرد. هدف اصلی از طراحی این کلاس، راه‌اندازی یک تریبون آزاد و گفت‌وگو با دانشجویان بوده است تا بتوانند حول محورهای مختلف هر سوال و دغدغه‌ای را بدون نگرانی، مطرح کنند.

براساس این گزارش، علاقه‌مندان برای کسب اطلاع بیشتر و ثبت‌نام در دوره دوازدهم «کلاس مجردها» در بازه ۱۰ تا ۳۱ خردادماه می‌توانند به سایت شخصی حجت‌الاسلام شهاب مرادی از اینجا مراجعه کنند.

کدام دانشجویان می‌توانند در کلاس مجردها حاضر شوند؟

شهاب مرادی در شرح آموزش همه جانبه و اثربخش کلاس مجردها بیان کرد: در این ۱۲ سال بارها از خود بچه‌های کلاس در باب لطف و تشکرشان از کلاس شنیده‌ام که از نظر والدین و اقوامشان این‌ها نسبت به هم‌سن و سال‌های خود در فامیل یا جمع دوستان؛ اجتماعی‌تر، پخته‌تر، رشدیافته‌تر و متمایز هستند. تنوع و تکرار این بازخوردها را اغلب بچه‌ها نیز شنیده‌اند. یکی از ثمرات کلاس مجردها این است که غیرت دینی و ملی و روحیه انقلابی دانشجویان در عین حفظ رواداری و اخلاق‌مداری تقویت می‌شود.

بخوان:  ریزشِ سفر عراق - ایسنا

وی ویژگی خاص کلاس مجردها را مبنای احترام متقابل، در لحظه بودن و دانشجومحور و تعاملی بودن آن دانست و گفت: کلاس مجردها مثل سایر کلاس‌ها نیست که استادی بیاید پاورپوینتی ارائه دهد و بعد از تدریس کلاس را ترک کند. روش من در کلاس مجردها سخنرانی نیست و دانشجویان از ترس نمره یا به امید دریافت مدرک در این کلاس حاضر نمی‌شوند. در این کلاس، دانشجویان می‌آموزندو تمرین می‌کنند که جرأتمندانه نظر خود را بیان کنند و نظرات مختلف را بشنوند و تعامل محترمانه را مشق کنند. 

شهاب مرادی در بیان مالکیت نام «کلاس مجردها» گفت: «کلاس مجردها» یک برند اختصاصی و ثبت شده است و استفاده سایرین از آن به هر نحوی خلاف قانون است. به عنوان مثال، خیلی‌ها می توانند موسسه آموزش عالی یا دانشگاه تاسیس کنند اما نمی‌توانند از نام دانشگاه امیرکبیر یا علم و صنعت استفاده کنند چون این اسم به نظرش خوب می‌آید. هدف من این است که اساتید و علما سراسر کشور از مدل کلاس مجردها الگو بگیرند و خود امتحان کنند که می‌شود بدون حتی یک ریال از بودجه کشور و هزینه، با اختصاص یک زمان چند ساعته با جوانان به گفتگو نشست اما استفاده از عنوان واژه اختصاصی «کلاس مجردها» جایز نیست و پیگرد قانونی دارد. این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020309000871/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D8%AF%D8%A7-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF

وی افزود: اعضای کلاس مجردها در سالن، ۴ میکروفن دارند و من یک میکروفن. به تعبیری فرصت مشارکت فعال دانشجویان حداقل ۴ برابر من است و خردجمعی با قراردادهایی مثل اصطلاح «بعدی» و پرسیدن سوالات؛ در انتخاب و پیشبرد مباحث کلاس اثر چشمگیری دارد. 

بخوان:  این ویرانه خانه یک شاعر پرآوازه است؟

حجت‌الاسلام شهاب مرادی چهره نام‌آشنای حوزه خانواده و دین از آغاز ثبت‌نام دوره جدید کلاس مجردها خبرداد و گفت: کلاس مجردها که با اقبال چشمگیر دانشجویان همراه است و گزیده از آن را چند سالی است از شبکه خبر و از سال گذشته شبکه سه سیما به صورت منظم و مستمر پخش می‌شود؛ کلاسی تماماً رایگان است اما برای نظم‌دهی به حضور افراد قوانین و مقررات خاص خود را دارد از جمله ثبت‌نام، مصاحبه و محدوده سنی برای آن مشخص شده است.

دانشجویان کلاس مجردها نسبت به دیگران اجتماعی‌تر هستند

پایان پیام/