جاذبه‌های گردشگری لرستان ویترینی برای معرفی آن به دیگر اقوام است

وی خاطرنشان کرد: در نهاد ریاست جمهوری، معاونت اقوام و اقشار تشکیل و کار اقوام را پیگیری می‌کند و  مشکلات آنان را بررسی می‌کند تا آنها را مرتفع سازد.

ابراهیمی با تاکید براینکه استکبار جهانی در طول سالیان گذشته سعی کرده که اختلاف بین اقوام ایران بیندازد تا بتواند کشور را تجزیه کند، ادامه داد: درحاشیه کشور اقوامی داریم که سنی مذهب هستند و دشمن به دنبال این است که بین شیعه و سنی، گسست ایجاد کند و حاکمیت باید مراقب این توطئه دشمن باشد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402030604082/%D8%AC%D8%A7%D8%B0%D8%A8%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D9%84%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%A2%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%85

نائب رئیس فراکسیون توسعه زیرساخت‌های گردشگری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حضور اقوام مختلف در لرستان می‌تواند فرصت مغتنمی برای معرفی ظرفیت‌های آن به سایر استان‌ها و کشور باشد.

نائب رئیس فراکسیون توسعه زیرساخت‌های گردشگری مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این اقوام هستند که می‌تواند موجب همبستگی ملی در کشور شوند و مسئولین نیز باید مراقب و مواظب باشند که شکاف و گسستی بین آنان ایجاد نشود چراکه فرهنگ ما در این اقوام و قبایل  نهفته است.

ایسنا/لرستان نائب رئیس فراکسیون توسعه زیرساخت‌های گردشگری مجلس شورای اسلامی گفت: جاذبه‌های گردشگری لرستان ویترینی برای معرفی آن به دیگر اقوام است.

ابراهیمی با بیان اینکه یک سری از اقوام در کشور وجود دارد که ریشه‌ها و وجه‌های مشترکی دارند، اظهار کرد: زاگرس‌نشینان زبان و فرهنگ مشترک دارند و هنگامیکه این اقوام در کنار هم قرار بگیرند به لحاظ توسعه فرهنگی و اجتماعی نقش بسزایی خواهند داشت.

وی بر تبادل فرهنگی بین این اقوام تاکید کرد و گفت: وجود واژه‌های مشترک بین زبان اقوام نشان می‌دهد که کل اقوام ایرانی ریشه مشترک دارند و باید آنهارا تقویت کرد.

بخوان:  پویشی برای ادای احترام به پرچم جمهوری اسلامی ایران

ابراهیمی بیان کرد: جاذبه‌های گردشگری لرستان ویتریی برای معرفی آن به دیگر اقوام است و می‌توانیم فرهنگ اصیل لر را به کشور معرفی کنیم.

نائب رئیس فراکسیون توسعه زیرساخت‌های گردشگری مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه بعد از انقلاب اقوام به شکل منسجمی در کنار هم بودند و در رویداد انتخابات اقوام و قومیت‌های مختلف در انتخابات شرکت و زیر بیرق جمهوری اسلامی حضور گسترده داشتند و از حاکمیت دفاع کردند.

وی با بیان اینکه بخش اعظمی از لرستان را  قوم لر و لک تشکیل می‌دهد که نیاز است به شکل ویژه‌ای به آنان توجه شود،  افزود: لرستان دارای ۵۰۰۰ آثار تاریخی، ده‌ها چشمه‌سار و آبشار و منابع طبیعی  است  و سابقه تاریخی این قوم کهن می‌تواند در توسعه گردشگری این دیار موثر باشد.

وی با بیان اینکه این اقوام در ادوار و قرن‌های گذشته در کنار هم با فرهنگی مشترک زندگی کردند، افزود: باید بین این اقوام عدالت را رعایت کنیم.

دکتر یحیی ابراهیمی با اشاره به سومین جشنواره سراسری «اقوام ایران‌زمین» که توسط جهاد دانشگاهی لرستان و با مشارکت دانشگاه لرستان برگزار می‌شود، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ایران با قدمت تاریخی و آثار باستانی، از اقوام اصیلی همچون ترک، کرد، لر، عرب، بلوچ، ترکمن، فارس و … تشکیل شده است.