جایزه بین المللی ادبی «مشرق‌زمین» فراخوان داد

«به نام خدا

به گزارش خبرگزاری فارس، فراخوان برگزاری اولین دوره جایزه بین المللی ادبی مشرق زمین با رویکرد سفر، مهاجرت، زیارت و تبعید اعلام شد.

۱ـ بهترین سفرنامه تألیفی منتشر شده
۲ـ بهترین سفرنامه ترجمه منتشر شده
۳ـ بهترین سفرنامه تألیفی منتشر نشده
۴ـ جایزه ویژه سفرنامه تألیفی منتشر نشده با موضوع سفر زیارتی
۵ـ جایزه ویژه سفرنامه تألیفی منتشر نشده با موضوع مهاجرت

در این بخش آثار نویسندگان ایران و سایر کشورهای جهان به زبان فارسی در یک دهه گذشته (آثار منتشر شده از ابتدای سال ۱۳۹۱ تا پایان ۱۴۰۰ خورشیدی) در قالب سفرنامه معاصر منتشر شده‌اند برای کسب نشان جشنواره در دو بخش آثار تألیفی و آثار ترجمه رقابت خواهند کرد.

شرایط ارسال آثار:

در این بخش، آثار منتشر نشده نویسندگان ایران و جهان به زبان اصلی فارسی در قالب سفرنامه معاصر متشکل از حداقل بیست هزار کلمه رقابت خواهند کرد که علاوه بر اهدای نشان جشنواره، دو جایزه ویژه نیز به آثاری که توجه ویژه به موضوعات سفرهای زیارتی و مهاجرت داشته باشند اهدا خواهد شد. همچنین از آثار منتشر نشده برتر جهت انتشار حمایت ویژه صورت خواهد گرفت.

• آثار منتشر شده:

• آثار منتشر نشده:

متن این فراخوان به این‌ ترتیب است:

مؤسسه فرهنگی هنری هنرمندان مشرق‌زمین، اولین دوره جایزه بین‌المللی ادبی مشرق‌زمین را با هدف معرفی ویژگی‌های منحصربه‌فرد فرهنگ ایرانی اسلامی و توجه به مؤلفه‌های فرهنگ، ادب و تاریخ ایران و مشرق‌زمین به عنوان تمدنی کهن و دارای ریشه‌های مستحکم فرهنگی از ره‌گذر تشویق نویسندگان، محققان و گردشگران شاخص ملی و بین‌المللی و بزرگداشت اصحاب قلم و پدیدآورندگان آثار ادبی در دو حوزه تألیف و ترجمه با موضوع سفرنامه‌نویسی معاصر برگزار می‌کند.

بخوان:  حضور افتخاری ۱۲۰ پزشک ایرانی در اربعین عراق

بخش‌های مسابقه سفرنامه‌نویسی معاصر

فراخوان برگزاری اولین دوره جایزه بین المللی ادبی
«مشرق‌زمین»این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14010613000643/%D8%AC%D8%A7%DB%8C%D8%B2%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%AF%D8%A8%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%B1%D9%82%E2%80%8C%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%AF

بر این اساس از پدیدآورندگان، مترجمان و ناشران فارسی‌زبان سراسر جهان دعوت می‌شود با ثبت‌نام در  اینجا آثار خود را با موضوعات سفر، مهاجرت، زیارت و تبعید به این دبیرخانه معرفی کنند.

گاه‌شمار جشنواره

تاریخ شروع ثبت‌نام: ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ (همزمان با روز بزرگداشت ناصر خسرو قبادیانی)
مهلت ارسال اثر: ۱۷ دی ۱۴۰۱
زمان اختتامیه جشنواره: ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲»

برگزیدگان بخش سفرنامه‌نویسی معاصر

• ثبت‌نام فقط از طریق سایت میسر خواهد بود.
• تنها آثاری در این جایزه داوری و ارزیابی می‌شوند که پدیدآورنده یا ناشر کتاب، کار برگ ثبت‌نام را در تارنمای جایزه ادبی تکمیل و به همراه دو نسخه از کتاب به نشانی دبیرخانه ارسال کند.
• قالب نسخه آثار منتشر نشده ارسالی WORD، با اندازه قلم ۱۴ و فونت BMitra یا BNazanin است.
• مشخصات فردی و اطلاعات تماس شرکت‌کنندگان در صفحه پایانی آثار منتشر نشده، قید شود.
• هر فرد می‌تواند هم‌زمان در تمام بخش‌های جشنواره شرکت کند.
• آثار ارسالی به شرکت‌کنندگان عودت نخواهد شد.
• دبیرخانه جشنواره از دریافت آثار ارسال شده بعد از موعد مقرر معذور است.

انتهای پیام/


این فراخوان با رویکرد سفر، مهاجرت، زیارت و تبعید به صورت کتاب‌های چاپ شده و چاپ نشده به زبان فارسی منتشر شدو فعالیت این جشنواره از شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ که مصادف با بزرگداشت ناصر خسرو قبادیانی؛ سفرنامه‌نویس بزرگ ایرانی است آغاز شده و مهلت ارسال آثار به این جشنواره ۱۷ دی عنوان شده است.

بخوان:  از بهترین ها برای مرمت بازار اراک استفاده شود