جای تفکرات شهید سلیمانی این روزها خالی است/هشدار نسبت به از بین رفتن وحدت در جامعه

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می افزاید: شهید سلیمانی صریحا معتقد بود که وحدت ما باید حول مقابله با دشمن باشد. ما دشمن های قسم خورده زیادی داریم. داعشی که حاج قاسم مدال پربرکت مبارزه با آنها و مجاهدت تاریخی و شکست آنها را بر سینه داشت؛ امروز از این اغتشاشات استفاده می کند و در حرم مقدس شاهچراغ مردم ما را به خاک و خون می کشد و این هشدار است به ما که اگر وحدت را در جامعه از بین ببریم و اگر آن خط فکری که حاج قاسم مبلغ آن بود را فراموش کنیم و دچار تنگ نظری شویم، اول خودمان را تجزیه می کنیم و بعد آن تجزیه فیزیکی که دشمن به دنبال آن می باشد؛ محقق خواهد شد.

سید عزت‌الله ضرغامی پیش از ظهر امروز ۷ آبانماه و در حاشیه حضور در گلزار شهدای کرمان و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان و به ویژه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کرمان به لحاظ مجموعه ماموریت‌های حوزه وزارت خانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جزو سرآمدهای کشور محسوب می شود.

ضرغامی به حوادث اخیر در کشور نیز اشاره کرد و گفت: این روزها و در این اغتشاشات جای حاج قاسم سلیمانی و تفکرات ایشان خالی است. شهید سلیمانی معتقد بود و صریحا نیز می‌گفت که جامعه ما خانواده ماست و متاسفانه خیلی ها این نگاه را ندارند و به دلیل اینکه این نگاه را ندارند مرتبا دنبال قطعه قطعه کردن و تفرقه و اختلاف هستند.

بخوان:  ظرفیت کاروان‌های هوایی عتبات تا پایان خرداد تکمیل شد

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401080704299/%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%81%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D9%84%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%DB%8C%D9%86

ضرغامی در ادامه به تبیین شخصیت شهد سلیمانی پرداخت و گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی دوست خوبی بود که در سال‌های طولانی خاطرات فراوانی با ایشان دارم و سرآمد همه مجاهدان و آزادی خواهان دنیاست و حاج قاسم نمادی در سطح جهانی برای جبهه مقاومت است.

او با بیان اینکه امروز گردشگری مقاومت یک مقوله معنادار و ارزشمند در جمهوری اسلامی است افزود: نماد گردشگری مقاومت مزار مقدس حاج قاسم سلیمانی در کرمان است. همانگونه که شهید سلیمانی خواسته بود مرقد این شهید دلاور جهان اسلام ساده و به نام سرباز در کنار شهید دیگری دفن شده که این سادگی و زیبایی خیلی خوب در مزار حاج قاسم دیده می شود و می تواند الگویی باشد برای همه بخش‌های دیگر ما.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بازدید از پروزه‌های مختلف و تصمیماتی در حوزه‌های ماموریتی خود را از اهداف سفر خود به استان کرمان برشمرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: شهید سلیمانی فقط نماد مجاهدت در میدان نیست بلکه مکتب حاج قاسم سلیمانی یک مکتب منشوری و همه جانبه بوده که هر کدام از بخش‌های آن مستقلا می تواند به عنوان الگویی باشد که بسیاری از مشکلات ما را حل خواهد کرد.

او ادامه داد: حاج قاسم اگر می‌گوید یک دختر کم حجاب نیز دختر ما و شماست این یک خط فکری و اوج مکتب شهید سلیمانی است که این چیزهای سطحی و ظاهری به هیچ وجه نمی تواند در جامعه تفرقه ایجاد کند ولی متاسفانه آن چیزی که می بینیم این نیست و به خاطر همین مسائل جزئی امروز ما هزینه زیادی را می دهیم.

بخوان:  ایران در سامرا، درمانگاه و چایخانه‌ می‌سازد

ایسنا/کرمان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: این روزها و در این اغتشاشات جای حاج قاسم سلیمانی و تفکرات ایشان خالی است. شهید سلیمانی معتقد بود و صریحا نیز می‌گفت که جامعه ما خانواده ماست و متاسفانه خیلی ها این نگاه را ندارند و به دلیل اینکه این نگاه را ندارند مرتبا دنبال قطعه قطعه کردن و تفرقه و اختلاف هستند.

او با تاکید بر ایکه این روزها بیشتر از هر زمانی جامعه ما به ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی نیازمند است خاطر نشان کرد: کسانی که به جبهه مقاومت عشق می ورزند و اعتقاد دارند این نقطه، نقطه کانونی برای مجاهدات های خود است باید به برکت روح پاک حاج قاسم و مکتب ایشان نیز پای کار بوده و راه این شهید بزرگوار را ادامه دهند تا روز به روز شاهد ارتقا و رشد معنوی و زندگی همه مردم باشیم.

او به ظرفیت های استان کرمان در این حوزه اشاره کرد و گفت: کرمان، ایرانی کوچک است و همه نمادهای فرهنگی ملموس و ناملموس و میراث معنوی کشور در بالاترین سطح در استان کرمان وجود دارد.