جزئیاتی درباره سفرهای پاییزه و ارزان‌قیمت عتبات عراق

او با اشاره به سفرهای ارزان‌قیمت عتبات عالیات عراق گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بسته‌های ارزان قیمتی طراحی شده که زائران می‌توانند از آن استفاده کنند؛ این سفرها به شکل زمینی از مبدأ تهران با حدود قیمت ۴ میلیون تومان است که با توجه به دور بودن یا نزدیک بودن شهرهای مبدأ، هزینه دریافتی متغیر است.

محمدی اضافه کرد: در حال حاضر سفر زیارتی هوایی از تهران حدود ۱۳ میلیون تومان قیمت دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، حمیدرضا محمدی درباره اعزام‌های زائران عتبات عالیات در فصل پاییز، گفت: اعزام‌های این دوره از عتبات عالیات از نیمه این فصل آغاز شده و تا پایان آذر ماه ادامه دارد.

محمدی با بیان این‌که اعزام‌ها به صورت هوایی از ایستگاه‌های تبریز، اصفهان، تهران، مشهد، کرمان، رشت، ساری، یزد و گلستان در حال انجام است، افزود: اعزام‌های زمینی نیز در کنار اعزام‌های هوایی وجود دارد و هدف پاسخگویی به درخواست‌های همه متقاضیان با سلایق مختلف است، به همین منظور بسته‌های متنوع سفر زیارتی عتبات وجود دارد که متقاضیان می‌توانند از آن استفاده کنند.

او افزود: در این دوره از اعزام که از تاریخ ۱۸ آبان‌ماه تا ۳۰ آذرماه انجام می‌شود، بالغ بر ۹۰ هزار نفر ظرفیت اعزام توسط شرکت‌های مجری ایجاد شده که تاکنون حدود ۶۵ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند و فرصت نام‌نویسی در کاروان‌های زمینی و هوایی عتبات همچنان وجود دارد.

محمدی همچنین به متقاضیانی که قصد سفر به عتبات عالیات را دارند توصیه کرد حتما از طریق کاروان‌های تحت نظارت سازمان حج و زیارت اقدام کرده و از اعزام با کاروان‌های آزاد که پیوست بیمه‌ای و یا امنیتی ندارند جدا پرهیز کنند.

بخوان:  اماکن گردشگری فارس تاسوعا و عاشورا تعطیل است

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات ادامه داد: در این دوره از اعزام‌ها، تاکنون نزدیک به ۴۷ هزار نفر به زیارت عتبات عالیات عراق مشرف شده‌اند که این روند ثبت‌نام و اعزام همچنان وجود دارد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات گفت: متقاضیان این سفرها می‌توانند بامراجعه به دفاتر زیارتی معتبر تحت نظارت سازمان حح و زیارت و یا از طریق آدرس atabatorg.haj.ir ثبت‌نام کنند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات درباره اعزام‌های فصل پاییز، سفرهای ارزان‌قیمت عتبات عالیات عراق و هزینه‌های آن توضیحاتی داد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401091308183/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D8%B2%D9%87-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82