جشنواره «کارتون گردشگری» برگزار می‌شود

جشنواره «کارتون گردشگری» برگزار می‌شود

موضوعات در نظر گرفته شده برای مشارکت در جشنواره کارتون گردشگری شامل مواردی از جمله دسترسی و تردد آسان، مناسب‌سازی و رفع موانع برای تردد و بازدید گردشگران سالمند و دارای معلولیت، ایجاد رمپ استاندارد برای افراد دارای معلولیت و سالمندان، سرویس بهداشتی مناسب‌سازی شده، پارکینگ و فضای توقف خودرو، مسیر ویژه نابینایان، درج اطلاعات آثار موزه به خط بریل برای افراد نابینا، وجود مترجم مسلط به زبان اشاره ایرانی ناشنوایان، وجود سیستم نوشتاری برای مخاطبان ناشنوا، وجود سیستم صوتی گویا برای مخاطبان نابینا، وجود ماکت‌های کوچک از آثار موزه برای لمس کردن توسط نابینایان و نیز وجود دستگیره‌ها در راهروها و سالن‌ها برای افراد سالمند در کنار سایر موضوعات مرتبط با سهولت روند گردشگری جامعه هدف در نظر گرفته شده است.

علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به فراخوان این جشنواره که در درگاه اینترنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفته است، مراجعه کنند.

شرکت برای تمام هنرمندان علاقه‌مند آزاد است. مهلت ارسال آثار نیز دهم دی‌ماه ۱۴۰۱ تعیین شده است. همچنین جوایز نقدی برای نفر اول تا سوم از یک تا پنج میلیون تومان درنظر گرفته شده است.

این رویداد در راستای کمک به تغییر نگرش و نگاه جامعه به افراد دارای معلولیت، نوآوری در تجهیزات و امکانات مناسب‌سازی، تسهیل روند گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان، تقویت خودباوری در معلولان، پذیرش افراد دارای معلولیت و سالمندان درخانواده و اجتماع، آموزش و شناخت معلولیت و نحوه برخورد با افراد دارای معلولیت و سالمندان در فرآیند سفر و گردشگری انجام می‌شود.

بخوان:  فعالیت‌های پایدار نیازمند همکاری همه سازمان‌ها و نهادهاست
جشنواره «کارتون گردشگری، موزه، معلولیت و سالمند» با هدف تغییر نگرش و نگاه جامعه به افراد دارای معلولیت و برای رفع موانع سفر و تلاش برای تامین زیرساخت‌های مورد نیاز این قشر از جامعه برگزار می‌شود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401082215384/%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، میز گردشگری دسترس‌پذیر ویژه افراد دارای معلولیت و سالمند با مشارکت انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان پارس، وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، خانه کاریکاتور ایران و کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم)، به منظور ترغیب به مناسب‌سازی فضاها و تأسیسات گردشگری و افزایش خودباوری و اعتماد به نفس در این اقشار جامعه از طریق گذران اوقات فراغت و سفر، سومین جشنواره پاراتور را به مناسبت «روز جهانی معلولان»، دوازدهم آذرماه با نگاهی ویژه به «گردشگری، موزه، معلولان و سالمندان»، در رشته کارتون برگزار می‌کند.