حجت‌الاسلام قمی: نمره هیأت‌ها در جهاد تبیین از همه بالاتر است

وی افزود: درباره موانع باید حرف بزنیم اما موانع فرمان ولی خدا که بار جهاد تبیین به دوش هیأت‌ها واگذار کرده است، تغییر نمی‌دهد قطعاً ایشان ظرفیتی دیده‌اند که فرمودند هیأت پایگاه جهاد تبیین است. ما باید امر اهل بیت(ع) را در هیأت اجرا کنیم.

باید ارتباط با افراد مخالف برقرار کرد

وی افزود: در مواجهه با این افراد امسال محرم به این بند زیارت عاشورا عمل کنیم که سلم لمن سالمکم یعنی هرکس زیر خیمه تو آمد، دوست ماست، پس نباید این افراد را از هیأت راند.

مانع سیاه دیدن را با نشر خوبی‌ها رفع کنید

قمی با بیان اینکه مسئله ما با دشمن براساس بیانات رهبری جنگ ترکیبی است که اقتصاد جزیی از آن است گفت: ایشان بیش از ۲۰۰ بار در این یک سال اخیر فرمودند مغز این جنگ ترکیبی در افکار عمومی است و راه مقابله با آن هم جهاد تبیین است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: کسی که می‌تواند بار روی زمین در حوزه جهاد تبیین را بردارد و کار را جلو ببرد، تنها هیأت است. اگر بودجه دولتی ندادند تکلیف از دوش ما برداشته نمی‌شود.

خوبی‌های هیأت‌ها در ماه محرم روایت شود

پایان پیام/


حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان سخنران در بخش دیگر این مراسم اظهار داشت: مسئولیت هیأت‌ها در سازمان تبلیغات اسلامی به سازمان هیأت و تشکل‌های دینی سپرده شده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: تبیین یعنی مسائل مثل روز روشن شود که هنوز این محقق نشده است و اعتراف می‌کنیم که هیأت‌ها در این زمینه‌ها با همه تلاش‌ها موفق نبودند. جهاد تبیین واجب شرعی و فوری است که هنوز مطالبه رهبری از هیأت‌ها محقق نشده است. البته معتقدم نمره هیأت‌ها در جهاد تبیین از همه بالاتر است اما هنوز جای کار بیشتری دارد.

بخوان:  منظور از مکتب امام خمینی چیست؟

نباید افراد بی‌حجاب را از هیأت راند

هیأت‌ها هنوز مطالبه رهبری درباره جهاد تبیین را محقق نکرده‌اند

عزت زمانی گفت: البته زمانی که از سلم می‌گوییم به حرب هم حواسمان هست. البته سلم لمن سالمکم به معنای بی‌تفاوتی و بی غیرتی نیست بلکه طبق تعریف اسلام باید برای رفع مشکلات و گره‌های او هم گام برداشت.

تأکید بیش از ۲۰۰ باره مقام معظم رهبری بر جهاد تبیین

بار جهاد تبیین روی دوش هیأت‌هاست

قمی با اشاره به اینکه براساس نظرسنجی‌ها بالای ۹۰ درصد مردم علاقه‌مند به امام حسین هستند اما متأسفانه این‌ها روایت نمی‌شود گفت: متاسفانه این بار روی زمین است. تک تک اعضای هیأت در فضای مجازی می‌توانند روشنگر باشند و این تنها برعهده سخنران و شاعر و مداح نیست.

حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در افتتاحیه این نشست با اشاره به رویکرد جهاد تبیین در هیأت‌ها اظهار داشت: یکی از جدی‌ترین موانع برای ایجاد مفاهمه و گفت‌وگو، گره ذهنی و خوب ندیدن است. دشمن به قدری سیاهی را تصویر کرده است، نگاه جامعه منفی شده است.

جدی‌ترین مانع برای جهاد تبیین

وی افزود: زمانی که بنای گفت‌وگو داریم فرد شنونده می‌گوید با وجود همه مشکلات آمده ما را نصیحت کند. از سوی دیگر من گوینده هم نگاه منفی به افراد دارم.

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، نشست سالانه هم‌اندیشی شبکه‌های فعال هیأت و مداحی به مدت دو روز در آستانه ماه محرم با عنوان نشست تخصصی شبکه‌های هیأت و تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی(میان داران جهاد) صبح امروز یکشنبه ۱۸ تیرماه در دانشگاه امیرکبیر آغاز به کار کرد.

بخوان:  معاون بنیاد شهید: هیأت‌ها برای ترویج فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی به میدان بیایند

عزت زمانی تصریح کرد: برای حل این مشکل باید بدانیم که ما مشاور نیستیم و نباید بیان نصیحت گونه داشته باشیم. جامعه‌ای که سیاه‌بین باشد و از نقطه سیاه و کمبود شروع کند به جای خوبی نمی‌رسد.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: برای جهاد تبیین باید مانع سیاه دیدن افراد را برطرف کنیم و این کار با نشر خوبی‌ها محقق می‌شود. در مواجه با اتفاقات باید خوبی‌ها را دید و سپس درباره بدی‌ها و خطاها صحبت کرد.

وی افزود: ماه محرم مهمترین فصل جهاد تبیین است و در این زمان باید خوبی‌های مردم و هیأتی‌ها را روایت کنیم. تو دل مردم را خالی می‌کنند که کف خیابان چیز دیگری است اما چرا درباره حضور مردم در مهمانی غدیر نمی‌گویید؟ چرا از مواسات و کمک‌های هیأتی‌ها نمی‌گویید.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020418000209/%D8%AD%D8%AC%D8%AA%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%82%D9%85%DB%8C-%D9%86%D9%85%D8%B1%D9%87-%D9%87%DB%8C%D8%A3%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D8%A8%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AAمعاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مقام معظم رهبری در خصوص حجاب چه برخوردی دارند؟ اول می‌فرمایند حجاب واجب شرعی و ترک آن حرام شرعی و سیاسی است یعنی حدود مشخص می‌کنند اما بعد در مواجه با این افراد می‌گویند این افراد شل حجاب و بدحجاب، بی دین نیستند و آن‌ها را باید در شب قدر و شب‌های محرم دید. ما باید در مواجه با این افراد ارتباط برقرار کنیم و بعد با روش نشر خوبی‌ها آن‌ها را کمک کنیم.