حرم حضرت زینب (س) در سوریه بزرگ‌تر شد + عکس

حرم حضرت زینب (س) در سویه بزرگ‌تر شد + عکس

نامجو گفت: گروه مشاوران با بررسی فضا، قسمت شمالی صحن پیرامونی حرم به مساحت یک‌هزار و ۶۵۰ مترمربع را برای ایجاد شبستان مسقف پیشنهاد داد که پس از دریافت تأیید مسئولان سوریه، عملیات اجرایی از اواخر سال ۹۸ شروع شد.

جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات از پایان یکی دیگر از پروژه‌های استادکاران و هنرمندان ایران در حرم حضرت زینب (س) و گسترده‌تر شدن وسعت این حرم در شهر دمشق سوریه خبر داد.

جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات افزود: با پایان عملیات اجرایی شبستان حرم حضرت زینب (س) با زیر بنای یک‌هزار و ۶۵۰ مترمربع و رواق‌های پیرامونی آن، ۲ هزار و ۳۵۰ مترمربع به فضای مسقف حرم و بخش زیارتی آن افزوده شده است.

او با اشاره به استفاده از معماری ایرانی ـ اسلامی در ساخت شبستان حرم حضرت زینب (س)، گفت: آئینه‌کاری‌های زیبا، گچ‌بری، کاشی‌کاری هفت رنگ، سنگ‌کاری، رنگ‌آمیزی، درودگری، اجرای طاق‌های زیبا و کتیبه‌های منقش به آیات قرآن و اشعار فارسی و عربی، از جمله ویژگی‌های معماری این طرح است.

جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات ادامه داد: پیش از اجرای این عملیات توسعه، بخش زیارتی مسقف حرم حضرت زینب (س) محدود به فضای گنبدخانه می‌شد که فقط ۷۵۰ مترمربع وسعت داشت.

نامجو با اعتقاد بر اینکه برکت نذر خالصانه خیران این طرح به چرخه اقتصاد کشور برمی‌گردد، اظهار کرد: کمک‌های مردم و نذری که خیران برای توسعه حرم حضرت زینب (س) اهداء کرده بودند صرف خرید ملزومات طرح از صنایع داخلی شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1403022417723/%D8%AD%D8%B1%D9%85-%D8%AD%D8%B6%D8%B1%D8%AA-%D8%B2%DB%8C%D9%86%D8%A8-%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%AA%D8%B1-%D8%B4%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

بخوان:  دیدنی‌ترین معبدهای جهان - ایسنا

حرم حضرت زینب (س) در سویه بزرگ‌تر شد + عکس

حرم حضرت زینب (س) در سویه بزرگ‌تر شد + عکس

حرم حضرت زینب (س) در سویه بزرگ‌تر شد + عکس

نامجو گفت: هم‌اکنون هنرمندان و استادکاران ایرانی مشغول مراحل ساخت ۱۶ عدد درهای این شبستان هستند که پس از پایان ساخت آنها، این طرح به صورت رسمی تحویل تولیت حرم خواهد شد. طی اجرای این طرح، به صورت میانگین روزانه ۵۰ نفر اعم از مهندس، کارگر و استادکار ایرانی و سوری مشغول فعالیت بودند.

او افزود: با توجه به بهبود شرایط امنیتی برای حضور زائران، لزوم توسعه فضای زیارتی حرم حضرت زینب (س) بیش از گذشته احساس می‌شد، لذا در کنار طراحی سند راهبردی توسعه حرم، طرح مسقف‌سازی حیاط پیرامونی آن برای ارائه خدمات مطلوب به زائران در دستور کار قرار گرفت.

حرم حضرت زینب (س) در سویه بزرگ‌تر شد + عکس

به گزارش ایسنا، مجید نامجو گفت: با ساخت شبستان حرم حضرت زینب (س)، بیش از ۲ هزار متر مربع به فضای زیارتی حرم حضرت افزوده شد.

به گفته جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات، هزینه‌های احداث این شبستان از محل کمک‌های مردمی و نذر خیران به‌ویژه دو خیر حرم‌ساز ایرانی تامین شده است.

حرم حضرت زینب (س) در سویه بزرگ‌تر شد + عکس