حضور افتخاری ۱۲۰ پزشک ایرانی در اربعین عراق

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به عراق، رییس کمیته فرهنگی ستاد اربعین و هیأت همراه با حضور در بیمارستان صحرایی ابومهدی المهندس در مسیر نجف به کربلا با تقدیم هدایایی از کادر درمان این بیمارستان تجلیل کرد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401062216998/%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DB%B1%DB%B2%DB%B0-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B9%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82

حضور افتخاری ۱۲۰ پزشک ایرانی در اربعین عراق

۱۲۰ پزشک ایرانی با حضور افتخاری در بیمارستان صحرایی، به زائران ایرانی و دیگر کشورهای شرکت‌کننده در آیین پیاده‌روی و زیارت اربعین خدمات پزشکی ارایه کرده‌اند.

رییس کمیته فرهنگی ستاد اربعین در این مراسم ضمن ابلاغ سلام مقام‌ معظم رهبری، از زحمات موکب‌داران عراقی قدردانی کرد و گفت: عراقی‌ها همیشه به مهمان‌نوازی شهره بوده‌اند و این خصوصیت در ایام اربعین حسینی به اوج خود می‌رسد.

مسؤول این موکب عراقی هم حضور زوار ایرانی را در عراق حضور در کشور خودشان دانست و با اشاره به کمک ایرانی‌ها در شکست و نابودی داعش در عراق گفت: خون ایرانی‌ها و عراقی‌ها، نه از زمان شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، بلکه از خیلی وقت قبل‌تر و در جریان مقابله با داعش در هم آمیخته است.

حجت‌الاسلام حمید احمدی در این‌ دیدار با اشاره به اهمیت ارائه خدمات درمانی در این پیاده‌روی باشکوه از زحمات کادر درمان تشکر و قدردانی کرد. هدایایی از طرف مردم ایران به رییس این بیمارستان اعطا شد و رییس کمیته فرهنگی ستاد اربعین، پرچم مزین به شعار اربعین امسال را به رییس این بیمارستان تقدیم کرد.

حضور در موکب عراقی «اللواء السادس کتائب جند الامام» در مسیر حله به کربلا و تقدیر و تقدیم هدایایی از سوی جمهوری اسلامی ایران، بخش دیگری از برنامه‌های شب گذشته کمیته فرهنگی ستاد اربعین بود.

بخوان:  دوره‌ای که هیأت را ۸۵ میلیون نفری می‌کند

در این مراسم، پرچم مزین به شعار «انا من حسین» که شعار اربعین امسال است به برپاکنندگان این موکب عراقی تقدیم شد.

رییس بیمارستان ابومهدی المهندس نیز که یک پزشک جوان عراقی بود، از حضور مسؤولان ایرانی در این مرکز درمانی تشکر کرد و افزود: ایرانی‌ها در ایام اربعین، در این بیمارستان کمک بسیار زیادی به ما کرده‌اند و از هفته گذشته ۱۲۰ پزشک ایرانی در کنار ما حضور دارند تا به زوار و بیماران خدمات درمانی بدهند.