درخواست برای تکرار این زیارت زیاد است

بنا بر اظهارات علی اصغری ـ رئیس ستاد مدینه ـ از ابتدای حضور زائران یعنی از روز ۲۴ اردیبهشت ماه تا کنون بیش از ۴۰ هزار زائر در قالب ۲۸۹ کاروان با ۹۰۱ اتوبوس به زیارت دوره مشرف شده‌اند.

با این حال، در مدینه یکی از روزهای حضور زائران به «زیارت دوره» اختصاص پیدا می‌کند که با برنامه‌ریزی صورت گرفته با توجه به گرمای هوا و برای پیشگیری از گرمازدگی زائران، این برنامه در نخسیتن ساعات صبح یا عصر انجام می‌شود.

«زیارت دوره» در عملیات حج ۱۴۰۳ یکی از برنامه‌های محوری و اصلی در دو شهر مکه و مدینه است که از سوی زائران با استقبال خوبی همراه شده است و برخی خواستار تکرار آن هستند که به دلیل فرصت پنج روزه حضور زائران در مدینه و البته فشردگی برنامه‌های آنها در مکه این امکان وجود ندارد.

رئیس ستاد مدینه اعلام کرد: از ابتدای حضور زائران ایرانی در عربستان، بیش از ۴۰ هزار نفر، «زیارت دوره» را انجام داده‌اند و درخواست برای تکرار آن زیاد است.

مسجد قبا، مسجد ذو قبلتین، مزار حمزه (عموی پیامبر) و شهدای اُحد، محل جنگ احزاب یا خندق و مساجد موجود در آن منطقه، مسجد مباهله، مسجد غمامه، چاه غرس، مساجد سبعه، از جمله مکان‌هایی است که زائران در زیارت دوره، آنها را می‌بینند.

تعداد پر شماری از زائران در بازیدهای روزانه که حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ از هتل‌ها دارند ضمن تشکر برای اجرای این برنامه، درخواست تداوم آن را مطرح کرده‌اند. همچنین از واحد سمعی و بصری بعثه مقام معظم رهبری می­‌خواهند تا فیلم روایت­گری این مکان‌ها در اختیارشان قرار بگیرد.

بخوان:  کوه مقدس ژاپن در محاصره

درخواست برای تکرار این زیارت زیاد است

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به حج، زائرانی که پیش یا پس از مناسک حج، به مدینه می‌روند، در یکی از روزهای حضورشان به «زیارت دوره» می‌روند. این عنوان به زیارت اماکن زیارتی و تاریخی مدینه، غیر از مسجدالنبی و قبرستان بقیع، اطلاق می‌شود که مورد توجه و استقبال زائران هم قرار می‌گیرد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1403031509916/%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

درخواست برای تکرار این زیارت زیاد است

درخواست برای تکرار این زیارت زیاد است

«زیارت دوره» در حج با روایتگری و ارائه توضیحاتی همراه است که اطلاعات تاریخی این اماکن را در اختیار زائران قرار می‌دهد. تعدادی از زائران و حجاج ایرانی از زیارت دوره به عنوان یکی از بهترین برنامه‌های بعثه در طول حج نام می‌برند و اصرار به تکرار آن دارند.