دره فرحزاد تفرجگاه می‌شود/ تعطیلی مراکز گردشگری به شهر آسیب می زند

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: دره فرحزاد این امکان را دارد که به یک مکان تفریحی و گردشگری خوب در شهر تهران تبدیل شود و مدیریت شهری تهران در دوره ششم نیز تمام تلاش خود را در این زمینه خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، علیرضا نادعلی با حضور در منطقه ۲ افزود: با توجه به مراجعه فراوان شهروندان جهت زیارت در گلزار شهدای پارک پرواز در منطقه دو پایتخت، شهرداری منطقه تصمیم بر ساخت یک حسینیه در نزدیکی این مکان مقدس گرفته است؛ به همین منظور امروز کلنگ زنی اولیه صورت گرفت تا شهروندان بتوانند در حسینیه‌ای نزدیک این مکان مقدس حضور یابند.

وی با اشاره به بازدیدش از دره فرحزاد اظهار کرد: متاسفانه در دره فرحزاد آسیب‌های اجتماعی شکل گرفته بود و معتادان متجاهر در این دره حضور پیدا یافته و تبدیل به یکی از قطب‌های آسیب اجتماعی در شهر تهران شده بود که متاسفانه مورد بی توجهی نیز قرار گرفته بود. با همت شهرداری تهران در دوره ششم مدیریت شهری و همکاری سایر دستگاه‌های مربوطه، پاکسازی صورت گرفت و بدین ترتیب شهرداری منطقه دو تهران در دره فرحزاد فعالیت‌های مثبت زیادی انجام داد که این فعالیت‌های مثبت ادامه دارد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401081208101/%D8%AF%D8%B1%D9%87-%D9%81%D8%B1%D8%AD%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D9%81%D8%B1%D8%AC%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A8-%D9%85%DB%8C

نادعلی در ادامه از سرای محله «پونک» بازدید کرد و ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت سراهای محله اظهار کرد: مدیریت شهری تهران در دوره ششم تلاش خواهد کرد به سراهای محلات نگاه ویژه‌ای داشته باشد؛ نکته حائز اهمیت رویکرد خوب شهردار منطقه دو تهران به محلات این منطقه است و سرای محله پونک می تواند گسترش فرهنگ در این محله را همراه داشته باشد؛ نزدیک یک میلیارد تومان هزینه این سرای محله شده است که این پروژه پیشرفت خوبی داشته و در بودجه سال آینده نیز باید به موضوع پیشرفت پروژه سرای محله پونک توجه شود.

بخوان:  توصیه آقامجتبی تهرانی برای پایان ماه رجب: از خدا مغفرت، هدایت و همه حاجات‌ را بخواهید+فیلم

وی سپس از پل معلق پارک پردیسان در  بوستان نهج‌البلاغه بازدید و در حاشیه این بازدید اظهار کرد: باید گردشگری در تهران در شهرداری تهران مورد توجه ویژه‌ای قرار بگیرد؛ این موضوع نیازمند فراهم کردن زیر ساخت مناسب است و  تعطیلی مراکز گردشگری در شهر تهران موضوعی است که به شهر آسیب جدی می زند و در شورای اسلامی شهر تهران پیگیر رفع مشکلات مکان‌های گردشگری هستیم.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به منظور بازدید از پروژه‌های فرهنگی، در منطقه ۲ شهرداری تهران حضور یافت.

 نایب رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: امیدواریم تا سال ۱۴۰۲ یک سوله ورزشی بانوان مجهز در این مکان احداث شود و  باید به محلات با رویکرد ایرانی ـ اسلامی توجه ویژه‌ای شود و سپس هویت محلات را مورد توجه قرار دهیم.