در این صفحه آشنا خواهید شد

ناشران گردشگری ، مجله ها و روزنامه های گردشگری بخش هایی از گردشگری هستند که نقش رسانه ای دارند و مدیران و فعالان این حوزه نیز فعال گردشگری محسوب می شوند و در صورت فعالیت حرفه ای و اثر گذاری در صنعت گردشگری به معرفی ایشان در این صفحه خواهیم پرداخت، در صفحه مجله ها روزنامه های گردشگری بیشتر با این فعالان آشنا شوید. مدیران و فعالان کارآمد در وزارت گردشگری ، سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن های گردشگری که بیش از ده سال کار کرده و فعالیت داشته اند و نقش اثر گذاری در توسعه صنعت گردشگری داشته اند و دارای شرایط تحصیلی و علمی و مسافرتی حرفه ای هستند ، بی شک در رده فعال گردشگری قرار می گیرند چرا که طی این سال ها توانسته اند به جامعه گردشگری کشور کمک کنند. بله رستوران داری هم در حوزه صنعت گردشگری محسوب می شود چرا که هدف از رفتن به رستوران خوردن غذا در کنار تفریح و تجربه محل جدید است و از این بابت مدیران موفق رستوران ها به عنوان فعال گردشگری محسوب می شوند که توانسته اند سبکی جدید در گردشگری ایجاد کنند ، قرار گیری رستوران ها در همه محل های تفریحی و مسافرتی باعث شده که جزء لاینفک گردشگری باشند، آشنایی با سبک زندگی و مسیر رشد و پیشرفت رستوران دارها به علاقه مندان در پیشرفت کار کمک می کند، همچنین سفره خانه های سنتی که یکی از لذت بخش ترین بخش های گردشگری هستند و حال و هوای مسافران گردشگری را عوض می کنند ، سفره خانه داری که فعال گردشگری محسوب می شود و با خلاقیت ها و ایده هایش باعث شده سبکی تازه در سفره خانه اش به وجود بیاید.در صفحه رستوران ها و سفره خانه و کافه های ایران با بهترین های این رشته آشنا می شوید.

مدیر آژانس مسافرتی فعال در حوزه تور خارجی ، مدیر آژانس مسافرتی فعال در حوزه ویزا ، مدیر آژانس مسافرتی فعال در حوزه بلیط هواپیما ، مدیر آژانس مسافرتی فعال در حوزه رزرواسیون هتل هر کدام با توانمندی های و تلاش های خود در زمره فعالان گردشگری هستند.وزارت توریسم خیلی از کشورها به دنبال شناسایی مدیران فعال آژانس های تورگردان برای دعوت و بازدید کشورشان هستند که به آن کشور تور ببرند که در ورژن انگلیسی این صفحه به صورت مستقیم با این افراد آشنا می شوند.در صفحه آژانس های مسافرتی با اطلاعات آژانس های هواپیمایی ایران آشنا می شوید. همه فعالان گردشگری روزی در یک دانشگاه و موسسه آموزشی زیر نظر اساتید گردشگری تحصیل کرده اند و دوره گذرانده اند، جلال نصیریان به عنوان فعال گردشگری و پیشرو در آموزش گردشگری کشور همیشه مطرح بوده است ، فعال گردشگری که مدیریت آموزشگاه های گردشگری را بر عهده دارد و به آموزش علاقه مندان به دوره های تورلیدری و مدیر فنی می پردازد ، دوره های آموزش تیکت ، دوره های آموزش تخصصی گردشگری و همچنین دانشگاه هایی که دوره های کاردانی یا کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا دکترای گردشگری را آموزش می دهند. نکته مهم : ساخت و ایجاد پرتال فعالان گردشگری ایران در راستای مسئولیت های اجتماعی علاءالدین تراول است و فعالان گردشگری ایران به عنوان چهره های مستقل و اثر گذار می باشند و ما به عنوان وظیفه خود این معرفی را انجام می دهیم.

تلاش در حوزه صنعت هوانوردی و ایرلاین ها یکی از کلیدی ترین بخش های صنعت گردشگری است. منظور از این فیلتر ، سابقه تدریس در دانشگاه و موسسات آموزشی با داشتن کد تدریس طی یک دوره آموزشی است. منظور از این فیلتر ، سابقه مسافرت به کشورهای جهان است ، ملاک تعداد کشورها است نه سفر مکرر به یک کشور که طبق اطلاعات مهر ورود و خروج پاسپورت فیلتر خواهد شد. در پایان امیدواریم پرتال فعالان گردشگری ایران به شما در آشنایی با فعالان گردشگری کشور کمک کرده باشد، شایان ذکر است برای اولین بار در تاریخ گردشگری ایران ، پرتال معرفی فعالان گردشگری ایران در تاریخ 5 آذر ماه 1399 فعال شده است و قرار است با کمک و پیشنهادات و نظرات همه شما عزیزان به یک مرجع کامل شناخت از افراد فعال در گردشگری تبدیل شود. دانشجویان گردشگری برای کسب علم و دانش به دنبال شناخت از مسیر زندگی و تجربیات فعال گردشگری هستند که در این صفحه معرفی می شوند. راهنمای تور یا تور لیدر یا تور گاید نمادی از نمایش فرهنگ یک کشور است ، معرفی راهنمایان تور در صفحه تورگاید سایت خواهد بود، اما راهنمایان توری که غیر از نقش راهنمای تور در حوزه های مختلف گردشگری فعالیت داشته و دارند تبدیل به فعال گردشگری می شوند.

بخوان:  راهنمای سفر به شهر اَرده و انار

منظور از این فیلتر ، سابقه مدیریت در هر مجموعه گردشگری است که مدیرعامل نبوده ولی در سطوح سایت kermanshahtour مدیریت بوده است. منظور از این فیلتر ، سابقه حضور در نمایشگاه های گردشگری خارجی با تطبیق تاریخ مهر ورود و خروج به شهر مربوطه همزمان با تاریخ برگزاری نمایشگاه است. چه توانمندی هایی دارند ، در کدام نمایشگاه های خارجی حضور داشته اند ، به کدام کشورها سفر کرده اند ، چند نفر شغل ایجاد کرده اند ، این ها همه مواردی است که از یک مدیر آژانس مسافرتی تورگردان ورودی در صفحه خود خواهید دید. امروزه در صنعت گردشگری نقش مدیران هتل ها خیلی پر رنگ است ، کجا تحصیل کرده اند ، چه دوره ای دیده اند، چند سال سابقه کار دارند ، متولد چه سالی هستند ، در چه بخش های هتل کار کرده اند ، مدیر کدام هتل ها بوده اند ، در چند نمایشگاه خارجی گردشگری شرکت کرده اند ، آیا تدریس هم می کنند ، برگزاری چه همایش های مهمی را در هتل مدیریت نموده اند ، از کدام مراجع معتبر لوح تقدیر دریافت کرده اند ، چند کتاب یا مقاله نوشته اند ، همه این موارد از یک مدیر هتل رزومه سوابق و توانمندی هایی می سازد که همیشه به عنوان ردپای دیجیتال قابل دنبال کردن است و علاقه مندان به گردشگری با خواندن این بیوگرافی ها با اسطوره های هتل داری آشنا می شوند ، شاید هم به دنبال یک سرآشپز خوب در یک هتل هستید و یا بار من حرفه ای و یا مدیر غذا نوشابه تخصصی که همه این ها یک توانمندی برای فعال بودن در صنعت گردشگری است، در صفحه هتل های ایران با هتل ها به صورت کامل آشنا می شوید.

مدیران آژانس های مسافرتی خلاق و نوآور و کارآفرین به نوبه خود در زمره فعالان گردشگری هستند ، مدیران آژانس های مسافرتی تورآور در رده اول قرار دارند چرا که با ورود توریست به کشور ، ارز آوری می کنند و به توسعه کشور کمک می کنند، از کدام کشورها تور می آورند ، چطور در این مسیر قرار گرفتند ، تجربیاتشان چیست ؟ مدیران فعال در حوزه هوانوردی و ایرلاین ها با تاسیس و راه اندازی و مدیریت ایرلاین ها در حوزه گردشگری نام آور شده اند، برخی مالک و ایده پرداز یک ایرلاین هستند و برخی مدیران نام آور و خلاق ایرلاین ها ، داستان زندگی و سرگذشت این مدیران را به عنوان فعال گردشگری در صفحه فعالان گردشگری خواهید خواند.در صفحه ایرلاین ها با داستان ایرلاین ها آشنا می شوید. سالن های برگزاری مراسم و خدمات تشریفات گردشگری و سی آی پی نیز از بخش های لاینفک گردشگری هستند که مدیران و مالکان این مجموعه ها از فعالان گردشگری ایران هستند، تشریفات یکی از بخش های اصلی گردشگری است که امروزه برای خیلی از گردشگران حائز اهمیت است که از سی آی پی فرودگاه امام سوار هواپیما شوند و یا برنامه و مراسم خود را در سالن همایش انجام دهند و یا از سرویس های ویژه بهره مند شوند که سعی خواهیم نمود مدیران مطرح این مجموعه ها را با داشتن شرایط مطرح شده ، به عنوان فعال گردشگری معرفی کنیم، در صفحه سالن های مراسم ایران با این نوع سالن ها آشنا می شوید.

از فعالان گردشگری هستند که شاید خیلی وقت ها نام برخی از ایشان را نشنیده باشیم ، آقای خسرو نجفی ایده پرداز تله کابین رامسر از فعالان گردشگری مطرح امروز کشور است، در صفحه جاذبه های گردشگری ایران با بیش از دو هزار جاذبه گردشگری ایران آشنا می شوید. جاذبه ها ، موزه ها ، تفریحات ، بازی ها و دیدنی های گردشگری جزء لاینفک گردشگری هستند و تورگردانی بدون دیدار از دیدنی های گردشگری بی معنی است و در این میان ، مدیران موزه ها به عنوان مثال مدیر موزه ایران باستان با سال ها مطالعه و تحقیق در حوزه باستان شناسی یک فعال گردشگری است. آقای عباس اعتماد فینی به عنوان یکی از قدیمی ترین موزه داران ایران با بیش از 70 سال حضور در ابنیه تاریخی، یک فعال گردشگری است که تاریخ گویای سیلک کاشان است. تحقیقات دانشجویی و پایان نامه های دانشجویی به دنبال کشف فعالان گردشگری ایران برای نوشتن یک تحقیق و پروژه دانشجویی هستند که در این صفحه می توانند به فرد تاثیرگذار گردشگری مورد نظر دست یابند. کارآفرینان گردشگری ایران و افرادی که با عملکرد خود باعث شده اند اشتغال ایجاد شود از مهم ترین فعالان گردشگری ایران هستند. تا کنون با ماهیت صفحه فعالان گردشگری آشنا شدید و فیلترهای جستجوی فعالان گردشگری بدین شکل در سمت راست صفحه در نسخه دسکتاپ و در فیلترها در نسخه موبایل قابل جستجوی افراد فعال در گردشگری است.

بخوان:  تَرَک‌های «بقعه بی‌بی شهربانو» معطل یک تصمیم!

منظور از این فیلتر ، مدرک دانشگاهی از یکی از دانشگاه های معتبر مورد تائید وزرات علوم می باشد و مدارک غیر از تائید وزرات علوم ایران در این فیلتر اعمال نمی گردد. ارزیابی و رتبه بندی و تشخیص در صنعت گردشگری در اکثر زمینه ها بر عهده کارشناس رسمی دادگستری رشته ایرانگردی و جهانگردی است که به عنوان شخصی مورد تائید قوه قضائیه ، وزارت دادگشتری و سیستم تشخیصی کشور است و قیمت گذاری فروش و اجاره اماکن گردشگری ، تشخصی دعاوی گردشگری و بررسی همه موارد قانونی گردشگری به عهده کارشناس رسمی دادگستری رشته گردشگری است که با توجه به عملکردش می تواند فعال گردشگری باشد، چرا که برای کارشناس رسمی گردشگری می بایست دو دهه تجربه و تخصص داشت. همچنین ارزیابان گردشگری در حوزه ارزیابی کیفیت رستوران و هتل و شرکت های گردشگری نیز در صورت کسب شرایط به عنوان فعال گردشگری شناخته می شوند. شرکت های دیجیتال گردشگری ، سایت های گردشگری ، بیمه های گردشگری ، خدمات مالی گردشگری ، فروشگاه های محصولات گردشگری ، فعالان در حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی و طبیعت گردی هر کدام به سهم خود گوشه ای از کار را در دنیای بزرگ گردشگری گرفته اند و نقش آفرینی می کنند.

منظور از این فیلتر ، شرکت در دوره های آموزشی و کسب مهارت در زمینه های مختلف گردشگری در داخل و خارج است که در پایان دوره گواهینامه یا مدرک ارائه شده است و طبق مدارک و گواهینامه ها این فیلتر کار می کند. منظور از این فیلتر این است که آیا فعال گردشگری عضو هیئت مدیره انجمن های صنفی مرتبط در صنعت گردشگری بوده است و ملاک روزنامه رسمی هیئت مدیره انجمن است. فعالان صنعت گردشگری مطرح شده در اینجا می بایست حداقل ده سال سابقه فعالیت در صنعت گردشگری داشته باشند تا فعال گردشگری محسوب شوند و این سابقه از زمان آغاز به کار رسمی در هر کجای این صنعت محسوب می شود، پس اولین شرط دارا بودن حداقل ده سال سابقه فعالیت می باشد و سپس فعال بودن در صنعت گردشگری در زمینه های متعدد ملاک معرفی است و فعالیت معمول کاری از هیچ فرد شاغلی در صنعت گردشگری یک فعال گردشگری نمی سازد. استفاده نمی شود و همه به نام و نام خانوادگی معرفی می شوند چرا که ما تائید کننده مدرک تحصیلی نیستیم.

اساتید این حوزه همیشه جزء فعالان گردشگری بوده اند و باعث رشد و شکوفایی گردشگری شده اند که معرفی آنها به عنوان فعال گردشگری ، نقش بسزایی در توسعه صنعت گردشگری دارد، در صفحه مراکز آموزش گردشگری با این دانشگاه ها و مراکز آشنا شوید. شاید برخی فکر کنند که رستوران داری جزئی از صنعت گردشگری هست یا نیست ؟ طی دو دهه اخیر ساخت و رونق و توسعه مجتمع های بین راهی خدماتی و گردشگری در کشور باعث رونق گردشگری در مسیرهایی شد که از این مجتمع ها برخوردار بودند و به همین دلیل ، مدیران و خالقان مجتمع های بین راهی به عنوان فعال و متخصص گردشگری شناخته می شوند چرا که به گروه های گردشگران سرویس دهی می کنند و همین سرویس دهی خوب باعث می شود خیلی از گروه های گردشگری مسیرشان را جوری تنظیم کنند که یک وعده غذا در یکی از این مجتمع های بین راهی باشند. مدیران فعال گردشگری می توانند نقشی پر رنگ در توسعه و تحقق صنعت گردشگری ایران داشته باشند و با عملکرد حرفه ای خود در صنعت گردشگری به این صنعت جهت دهی داشته باشند ، این جهت دهی می تواند ناشی از افکار افراد فعال گردشگری باشد که دیگران از آن پیروی می کنند.

بخوان:  شاهد عینی «زن، زندگی، آزادی» در 47 سال پیش/ آخرین جملات شهید لبافی‌نژاد به همسرش چه بود؟

منظور از این فیلتر ، عضویت در هیئت موسس و هیئت مدیره طبق روزنامه رسمی آگهی تاسیس یک شرکت است که یعنی در تاسیس چند شرکت نقش آفرینی داشته اند و این مجموعه می تواند آژانس مسافرتی، هتل یا شرکت های گردشگری متنوع باشد. خیلی از شرکت ها و سازمان ها در جستجوی افراد فعال در گردشگری برای عضویت در هیئت مدیره و یا مدیریت یا مشاور مجموعه های خود هستند و پرتال معرفی فعالان گردشگری ایران باعث شناخت و تحلیل و بررسی این افراد است. برای جابجایی مسافران در سفرها و تورها ، همیشه شرکت های حمل و نقل گردشگری و رانندگان نقش کلیدی داشته اند ، رانندگانی که سالیان سال و روزها در کنار مسافران تورها در جاده ها هستند و با نحوه عملکرد خوبشان ، ذهنیت مثبت در ذهن توریست ها باقی می گذارند ، رانندگان اتوبوس های توریستی ، رانندگان ون های توریستی و رانندگان خودروهای تشریفاتی توریستی از جمله افرادی هستند که شاید برای خیلی ها موثر در گردشگری نباشند ، اما وقتی رانندگی خوب ، شناخت از همه مکان های تاریخی و تسلط روی موارد گردشگری در یک راننده باعث می شود گروه جهانگردان با حس رضایت خوب از ایران بروند این راننده یک فعال گردشگری می شود که برای گردشگری مطرح است که شاید در ایران این عدد به بیست نفر برسد.

منظور از این فیلتر این است که فعال گردشگری در سمت های مدیریتی خود بیشترین پرسنلی که داشته چه تعدادی بوده است که در آن دوره مدیر این تعداد پرسنل بوده است و این فیلتر با لیست بیمه ارزیابی می شود و ملاک محل کاری است که بیشترین پرسنل را داشته است. منظور از این فیلتر سن فعال گردشگری است که در حال حاضر چه سنی دارد و این سن بر اساس تاریخ تولد توسط سیستم محاسبه می شود. منظور از این فیلتر ، تعداد مسافرانی است که در دوره مدیریت یک مدیر از خارج از کشور آورده شده است که بر اساس گزارش تعداد ویزاهای صادر شده وزارت خارجه در دوره مدیریت مشخص است که با روزنامه رسمی دوره مدیریت تطبیق داده می شود. منظور از این فیلتر محاسبه سابقه از تاریخ دقیق آغاز فعالیت رسمی در حوزه گردشگری است که بر اساس تاریخ ثبت شده ، سیستم محاسبه می کند. منظور از این فیلتر این است که آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی در حوزه گردشگری است یا خیر و ملاک، مدرک تحصیلی است. منظور از این فیلتر ، تعداد سخنرانی در همایش ها و سمینارها به عنوان سخنران است که با استفاده از کنداکتور و رزومه همایش فیلتر می شود.

منظور از این فیلتر ، این است که در دوره مدیریت فعال گردشگری ، گزارش حسابرسی رسمی از سال مالی مجموعه انجام شده یا نشده که این سند نشان از اعتبار و صحت اطلاعات مالی آن شرکت است. شاخه های فعالیت و اشتغال در صنعت گردشگری که شما را تبدیل به فعال گردشگری می کند عبارت اند از : آژانس های مسافرتی ، هتل ها ، اقامتگاه های سنتی و بوم گردی ، ایرلاین ها و حوزه هوانوردی ، رستوران ها ،سفره خانه های سنتی ، دانشگاه ها و آموزشگاه های گردشگری ، اساتید گردشگری ، راهنمایان گردشگری ، شرکت های حمل و نقل گردشگری ، مجتمع های بین راهی خدماتی و گردشگری ، کارشناسان رسمی دادگستری رشته ایرانگردی و جهانگردی ، ارزیابان گردشگری ، جاذبه ها یا موزه ها یا تفریحات یا بازی ها و دیدنی های گردشگری ، سالن های برگزاری مراسم ، خدمات تشریفات گردشگری و سی آی پی ، وزارت گردشگری ، سازمان هواپیمایی کشوری ، انجمن های گردشگری ، ناشران گردشگری یا مجله ها و روزنامه های گردشگری ، شرکت های دیجیتال گردشگری ، سایت های گردشگری ، بیمه های گردشگری یا خدمات مالی گردشگری ، فروشگاه های محصولات گردشگری ، فعالان در حوزه صنایع دستی یا میراث فرهنگی یا طبیعت گردی و هر مجموعه ای که به گردشگری مربوط باشد.