دستیار رئیس جمهور: امروز هیأت‌ها به پایگاه‌های اصلی مقابله با دشمن تبدیل شده‌اند

وی با بیان اینکه هیأت‌ها می‌توانند در بسیاری از بحران‌ها ورود پیدا کنند، ابراز کرد: هیأت به عنوان مکتبی که با اهل بیت(ع) انس دارد می‌تواند گره‌های بسیاری از جامعه باز کند.

وی با بیان اینکه هیأت‌ها باید از امروز برای اربعین خود برنامه‌ریزی داشته باشند، مطرح کرد: باید گفتمان اربعین ترویج پیدا کند تا هویت نوجوانان بر مبنای اربعین تشکیل شود.

تقدیری با بیان اینکه از زمانی‌که مهد کودک‌ها آمد، خانه‌های سالمندان نیز ایجاد شد، تصریح کرد: غربی‌ها با ایجاد ساختار مهد کودک‌ها نیازهای عاطفی کودکان در سنین ۴ تا ۶ سالگی را خنثی کردند تا گرایش‌ها به زندگی فردی متمایل شود.

وی با اشاره به اینکه امروز با ضعف تربیتی مواجه هستیم، مطرح کرد: ساختارسازی، قالب و برنامه و مبانی و محتوا سه مرحله تربیتی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه هیأت غیر از مهم‌ترین بلکه تنهاترین عرصه تربیت اجتماعی است، مطرح کرد: امروز هیأت‌ها به پایگاه‌های اصلی مقابله با شیطان تبدیل شده‌اند و دشمن نیز به این موضوع واقف است.

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، سیداحمد عبودتیان در هفدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشوری که با عنوان «هیأت و تربیت ۲» در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، اظهار کرد: در اساس، انقلاب اسلامی مهم‌ترین بستر تربیت اجتماعی، هیأت است.

وی با اشاره به اینکه باید تمام قالب‌ها و برنامه‌ها حول یک نظام تربیتی تدوین شود، خاطرنشان کرد: امروز دشمن با استفاده از نظام خود ساختارهایی از جمله مهدکودک‌ها را طراحی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه امروز عدم وجود هیأت کودک حس می‌شود، یادآور شد: هیأت کودک به معنای ایجاد فضایی برای نقاشی کودکان نیست بلکه باید از ماه‌ها قبل برای دعوت از مربی برای آموزش به کودکان برنامه‌ریزی شود.

بخوان:  عوارض مرمت خانه‌های تاریخی همدان رایگان شد

رئیس بنیاد ملی نوجوانان سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه اربعین تنها مسیر زیارتی نیست، عنوان کرد: اربعین در واقع مسیر هویت‌سازی نوجوان انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه محصول تربیت انقلاب اسلامی شهید قاسم سلیمانی بود، خاطرنشان کرد: پس از شهادت سردار سلیمانی طبق افکارسنجی انجام شده ۹۳ الی ۹۷ درصد مردم نسبت به ایشان ارادت داشتند.

رئیس بنیاد ملی نوجوانان سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلاب جهانی است، عنوان کرد: برای موضوع تربیت و گفتمان انقلاب اسلامی نیز باید نگاه جهانی داشته باشیم.

دستیار رئیس جمهور در امور مردمی‌سازی با اشاره به اینکه هیأت جاذبه و کشش بسیاری دارد، یادآور شد: با استفاده از این جاذبه می‌توان مشکلات بسیاری را رفع کرد.

وی با بیان اینکه امروز مقام معظم رهبری به موضوع رشد تولید اشاره دارند، تصریح کرد: باتوجه به این تأکید رهبری، باید هیأتی‌ها توجه خود را به مسائل اقتصادی اختصاص دهند.

وی با بیان اینکه دشمن در گذشته دین را هدف قرار داده بود، اظهار داشت: امروز هدف اصلی دشمن انسانیت است که این هدف را با گسترش گرایش‌هایی از جمله همجنس‌گرایی دنبال می‌کند.

رئیس بنیاد ملی نوجوانان سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه نامه‌نگاری، برگزاری اردو و… از جمله ظرفیت‌های مؤثر تربیتی هستند، ابراز کرد: اعمال انسان‌ها نشأت گرفته از دوست داشتن‌های آن‌ها است و دوست داشتن‌ها نیز نشأت گرفته از تفکرات افراد است.

حجت‌الاسلام تقدیری: امروز عدم وجود هیأت کودک حس می‌شود

دستیار رئیس جمهور در امور مردمی‌سازی با بیان اینکه الگوی تربیتی هیأت با هدف خداوند از خلقت انسان در یک راستا قرار دارد، عنوان کرد: هدف خداوند از خلقت انسان ظهور خلیفه الله بوده است که در هیأت نیز باید به دنبال تحقق این موضوع باشیم.

تقدیری با اشاره به اینکه باید به اردو نگاه ماجرا محور وجود داشته باشد، بیان کرد: متأسفانه در کشور ما نگاه به اردو نگاه بنگاهی و اردوگاهی است.

حجت‌الاسلام حامد تقدیری رئیس بنیاد ملی نوجوانان سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: هیأت و مسجد می‌تواند مانع از انحراف مسیر زندگی جوانان و نوجوانان شود.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020401000179/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%87%DB%8C%D8%A3%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86

عبودتیان ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد اگر بتوانیم انسان انقلاب اسلامی تربیت کنیم با تمام سنگ اندازی‌ها اما همچنان مردم چنین انسانی را قبول دارند.