دیدنی های مازندران

عکاس: علیرضا شریفیپاساژ الهیه ساری در ۶ طبقه ساخته شده که سه طبقه آن تجاری و سه طبقه دیگر پارکینگ است. 2. گردشگری مانند بسیاری از فعالیتهای اقتصادی دیگر نوعی دادوستد عرضه و تقاضامحور است و هر چقدر رونق بیشتری داشته باشد، کسب و کارهای مرتبط با آن به خصوص در صنفهای خرد را به تحرک وامیدارد و این امر به شکلی دومینووار به دیگر بخشهای اقتصادی نیز منتقل میشود. عکاس: مهدی صفرپورموزه کندلوس واقع در روستای کندلوس، یکی دیگر از موزههای استان مازندران است که شامل بخشهای متنوعی از قبیل اسناد تاریخی، زیورآلات، بافتهها و پوشاک، کتب خطی، نقاشیهای قهوه خانهای و غیره میشود. در درجه اول گردشگری مفهومی اقتصادی است. این بلوار نهتنها از زیباترین بلوارهای شهری ایران است، بلکه اهمیت آن باعث شده است که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت برسد. عکاس: Matinبازار ترکمنهای ساری مناسب کسانی است که بهدنبال محصولات سنتی، صنایع دستی و لباسهای محلی هستند. همان طور که از نام این بازار پیدا است، انواع محصولات و صنایع دستی مردم ترکمن و همچنین لباسهای رنگارنگ و زیبای ترکمن در آن ارائه میشود. از دیدگاه فروش و بازاریابی، شرکتها، آژانسها و ایرلاینهای فعال صنعت توریسم با بهرهگیری از ظرفیت شبکههای اجتماعی به تبلیغ محصولات و خدمات خود میپردازند.

عکاس: Hamid Hosseinnatajآستان مقدس امامزاده قاسم (ع) بابل که به بقعه آستانه یا کلاج مشهد نیز شناخته میشود، از نوادگان امام هفتم (ع) است. عکاس: ناشناسپارک ملت یا باغشاه، یکی از جاذبههای بهشهر است که امروزه برای پیادهروی، ورزش و گشتوگذار ساکنان و مسافران استفاده میشود. عکاس: عنایت پورسلطانبازار روز نوشهر از دو قسمت ماهیفروشان و بازار میوه و سبزیجات تشکیل شده است. عکاس: بابک عباسیباغ گیاهشناسی نوشهر یکی دیگر از آثار ملی ایران است که به دوره پهلوی دوم تعلق دارد. به همین دلیل است که سهم بالایی از اقتصاد گردشگری در جهان با صنایع و حوزههای دیگر مرتبط است. این آستان که از آثار قرن نهم هجری قمری به حساب میآید، در ایام سوگواری ماه محرم، مرکز مهم عزاداری دستههای سینهزنی و هئیتهای عزاداری شهر است. عکاس: اسد محمدنژادبرج لاجیم از آثار تاریخی مهم شهرستان سواد کوه است که قدمت آن به قرن پنجم هجری باز میگردد. عکاس: ناشناسبلوار معلم یکی از خاطرهانگیزترین و مهمترین جاذبههای رامسر است که بدون گشتوگذار در آن، سفرتان به این شهر کامل نمیشود.

عکاس: الهه هدایتیموزه بابل یا موزه گنجینه بابل شامل بخشهای باستانشناسی، مردمشناسی و چوب میشود. عکاس: ناشناسمسجد جامع بابل دارای قدمت طولانی است؛ هرچند درباره زمان ساخت آن بحثهای زیادی وجود دارد؛ بهخصوص که کتیبههای موجود در محوطه مسجد، به دوره قاجار اشاره دارند. از جمله مناطق ییلاقی مازندران هستند که ارزش دیدن دارند. عکاس: Nawfal AL-Rubaieeکلاردشت در اواسط جاده کرج به چالوس قرار دارد و یکی از توریستیترین مناطق شمال کشور است. عکاس: David Gublerپل ورسک از مشهورترین پلهای تاریخی ایران محسوب میشود که بهمنظور تردد قطار بهسمت شمال کشور احداث شد. قرارگیری استان مازندران در شمال کشور باعث شده است که جاذبههای طبیعی و تفریحی متعددی در نقاط مختلف آن وجود داشته باشد. عکاس: ناشناسکلیسای سرخ آباد، یکی از کوچکترین کلیساهای جهان است که در روستای سرخ آباد سوادکوه قرار دارد. آبشار شاهاندشت لاریجان، پارک جنگلی میرزا کوچک خان در کیلومتر ۱۶ جاده آمل-تهران، منطقه حفاظتشده دشت ناز، پارک جنگلی نور، پارک نیلوفر آبی ساری، آبشار سواسره در نزدیکی روستای بلده و جنگل و رودخانه پلنگ دره در سوادکوه از جمله جاذبههای گردشگری این استان هستند که ارزش دیدن دارند. نهادهای گردشگری در واقع سازمانهایی هستند که برای جستجوی صنعت گردشگری و اقدام به نمایندگی از آن وجود دارند.

بخوان:  تماشای تاریخ تیموری در آرامگاه ابوبکر تایبادی

یکی از دلایل اصلی سفر گردشگران به لاویج، آبگرم طبیعی آن است که در قالب چندین مجتمع آبگرم برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است. صندوقهای سرمایهگذار از صدها میلیون تا چندین میلیارد دلار در پروژههای گردشگری سرمایهگذاری میکنند. مشغول هستند. وجود پارکینگ در این مجموعه به شما امکان میدهد که بدون نگرانی خودرویتان پارک کنید. وجود حوضچههای رنگی زیبا که در نتیجه غلظت زیاد رسوبات اکسید آهن به وجود آمده است، این چشمه را منحصربهفرد کردهاند. نمودار رشد تولید ناخالص داخلی در جهان بر اساس بخشهای مختلف اقتصادی نیز نشان میدهد حوزه سفر و گردشگری بعد از بخشهای ارتباطات و اطلاعات (۴.۸) و خدمات مالی (۳.۷) با ۳.۴ درصد بیشترین میزان رشد را دارد. در بسیاری از کشورها، میزان درآمدی که از گردشگری به دست میآید از مجموع درآمدهای مالیاتی بیشتر است. براساس دادههای سازمان جهانی گردشگری ایران در کنار دو کشور میانمار و پورتوریکو بالاترین میزان رشد گردشگر را داشته است. در اکثر تعاریف کسی گردشگر محسوب میشود که بیش از ۲۴ ساعت در مقصد بماند و به عبارتی از اقامت شبانه استفاده کند. بخش مهمی از اقتصاد گردشگری مربوط به صنعت هواپیمایی است که نقش مهمی در توریسم مدرن ایفا می کند.

منبع عکس: سایت دالاهومازیچال در نزدیکی کلاردشت، در ارتفاع ۲۶۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و از همین رو، منطقهای سرسبز با چشماندازی شگفتانگیز است. منبع عکس: خبرگزاری تسنیم (عکاس: هومن رمضانیان)امامزاده ابراهیم (ع) در جنوب شرقی شهر بابلسر قرار دارد که به گفته مورخان از نوادگان امام سجاد (ع) است. عکاس: ناشناسچشمه باداب سورت از چشمههای طبیعی پلکانی است که در جنوب ساری، در روستای سورت قرار دارد. مهمترین نسبت فناوری و صنعت گردشگری در رزرو آنلاین است که هم میزبان سفر و هم توریستها عواید زیادی دارد. در صنعت گردشگری، اگرچه اغلب مفاهیم مرتبط و درباره سفر کردن است، صنعت خدماتمحور است که بخشهای زیادی از اقتصاد را درگیر خود کرده و در آن خدمات مختلف حمل و نقل، اسکان، غذا و نوشیدنیها و… ارائه میشود. عاملان و کارگزاران زیادی در این صنعت ایفای نقش میکنند و تقریبا تنها بخش اقتصاد جهانی است که پیوندی عمیق دیگر دارد.

پل مذکور نقش مهمی در سرنوشت جنگ جهانی دوم داشت و بدون آن، نتیجه دیگری برای جنگ رقم میخورد. بازار چند تریلیون دلاری سفر و گردشگری جهانی همچنان رو به رشد است و تا زمانی که رشد وجود داشته باشد، ویسیها نیز دلایل کافی برای سرمایهگذاری در این صنعت خواهند داشت. عکاس: محسن توسلیکندلوس نوشهر، روستایی با ارزش تاریخی فراوان است که با احداث نخستین موزه روستایی جهان، به شما امکان بازدید از آثار منطقه از هزاره دوم قبل از میلاد تا دوره قاجار را میدهد. منبع عکس: خبرگزار فارس (عکاس: غلامرضا رضایی آغوزگله)مسجد مصطفی خان سورتیچی ساری در دوره قاجار در سال ۱۲۳۶ هجری شمسی احداث شد. عکاس: Mirzaa Masoudحمام وزیری بخشی از عمارت وزیری از دوره قاجار است که در سال ۱۳۸۱ در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت. در یک کلام هر فعالیتی در دهکده جهانی به حوزه سفر و گردشگری وابسته است. براساس گردشگری سازمان جهانی گردشگری کشورهای فرانسه، اسپانیا و آمریکا در سال ۲۰۱۸ بیشترین درآمدها را از گردشگری نصیب خود کردهاند. را خریداری کنید. وقتی وارد این بازار میشوید، بوی سبزیجات تازه و سیر و ماهی صیدشده، شما را به وجد میآورد. عکاس: مسعود اسماعیلیدریاچه چورت یکی از بهترین مقاصد برای تور طبیعتگردی است؛ بهخصوص وقتی مه رقیقی روی سطح آب قرار میگیرد و صدای آواز پرندگان به گوش میرسد.

بخوان:  موزه آبگینه دو روز آخر هفته تعطیل شد

گردشگری حداقل ۴ منفعت اقتصادی برای کشورها سایت kermanshahtour دارد. عکاس: Mohsen Mohsenباغ تاریخی عباس آباد از بزرگترین باغهای ایرانی در شهرستان بهشهر است که جزو میراث ملی کشور قرار دارد. عکاس: متیو کارلوینامامزاده عباس (ع) ساری، یکی از شاهکارهای معماری قرن نهم هجری است که بدنه اصلی بنا هشت ضلعی و بالای آن گنبد زیبایی خودنمایی میکند. عکاس: کوروش نوزادتهرانیقله دماوند در بخش لاریجان شهرستان آمل واقع شده است و در سال ۱۳۸۷ بهعنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ثبت شد. عکاس: رونالد کریسپینموزه تاریخ شهر ساری در عمارت منوچهر خان کلبادی قرار دارد؛ عمارتی که قدمت آن به اواخر دوره قاجار میرسد و بهعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این استارتاپ اواخر سال ۲۰۰۷ راهاندازی شده و هماینک ارزش آن یک میلیارد دلار را نیز رد کرده است. به گمان بسیاری اگر سفر و گردشگری سهمی حدود ۶ درصدی در تولید ناخالص داخلی جهان دارد ماحصل حضور گسترده کسب و کارهای آنلاین و استارتاپهای گردشگری است که در همه بخشهای مرتبط با اقتصاد گردشگری اعم از اقامتگاهها، هتلداری، آژانسها، ایرلاینها و خدمات حملونقل مسافر و… در زیرمجموعه این اقامت، چندین مؤلفه اعم از صنعت هتلداری گرفته تا کمپینگ، خوابگاهها و سفرهای دریایی و…

در این ییلاق هر نوع آبوهوایی از هوای آفتابی تا بارندگی و اقیانوس ابر را در طول روز شاهد خواهید بود. عکاس: ابراهیم غریبروستای جواهرده، یکی از مناطق ییلاقی و خوشآبوهوای رامسر است که اگر در زمان مناسب از آن دیدن کنید، شاهد پرواز ابرها در زیر پاهایتان خواهید بود. از جمله کالاهایی که میتوانید در این مرکز خرید تهیه کنید، میتوان به پوشاک بانوان و آقایان، اسباببازی، کیف و کفش، طلا و جواهرات، عطر و لوازم آرایشی اشاره کرد. بیشک خرید از این بازارها، کمک به اقتصاد مردم منطقه خواهد بود؛ ضمن اینکه میتوانید از نزدیک با مردم بومی معاشرت کنید. عکاس: نبی ریاحیمرکز خرید قو الماس خاورمیانه، یکی از متفاوتترین مراکز خرید مازندران است که بهخاطر طراحی و معماری زیبایش، معروف است. عکاس: RONAK Mمرکز خرید تنکابن که در میان مراکز پرطرفدار و معروف مازندران قرار دارد، به فروش انواع محصولات از جمله پوشاک زنانه، مردانه و بچهگانه، کیف، کفش و… وقتی از اقتصاد گردشگری صحبت میکنیم، منظور کلیه فعالیتهای مرتبط با توریسم و گردشگری در بخشهای مختلف از حمل و نقل گرفته تا اقامت و اسکان، رستورانها و مراکز تفریحی، اماکن و بناهای تاریخی، جاذبههای طبیعی و آداب و رسوم و میراث فرهنگی و قومی و… که برای جایجایی به کار گرفته شده تا محل اقامت که میتواند هتل باشد یا اقامتگاه یا هاستل، تورها و راهنمایانی که در مقصد گردشگران را این طرف و آن طرف میبرند، غذاها و نوشیدنیهایی که میل میشود، بازدید از اماکن و جاذبهها، خریدهایی که انجام میشود و در نهایت هم برگشت به مبدا، همگی طیف وسیعی از فعالیتها هستند که برای آنها ارز (خارجی) یا پول (واحد پولی رایج) هزینه میشود و بنابراین جزء اقتصاد گردشگری محسوب میشوند.

بخوان:  فرصت‌های مهمان شدن تاجیکستان در نمایشگاه کتاب تهران

آژانسها به نمایندگی از تأمینکنندگان خدمات گردشگری، نیازهای مشتریان را تامین میکنند. این کشور با جاذبههای تاریخی و طبیعی و میراث فرهنگی غنی براساس دادههای نهادهای پولی و آماری جهان، توریستها ۲۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور ۶۰۰۰ جزیرهای را تامین میکنند، سالانه بیش از ۳۰ میلیون نفر از این کشور دیدن میکنند و سالانه هم ۱۰ درصد بر درآمدهای این کشور از گردشگری اضافه میشود. در پرتغال نیز براساس آمارها، در سال ۲۰۱۸، ۱۹.۱ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور از راه گردشگری به دست آمده است. این باغ ۳۵ هکتاری از قدیمیترین باغهای گیاهشناسی کشور است که علاوه بر نگهداری از گونههای نادر و در حال انقراض، به آموزش مردم نیز کمک میکند. رشد گردشگران ورودی ایران در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۷.۹ درصد اعلام شده است. عکاس: امیرحسین اکبریخوشواش، ییلاقی فوقالعاده زیبا در میان ابرها است که در حدود ۸۰ کیلومتری مرکز آمل قرار دارد. به طوری که همین حالا حدود ۱۰ درصد ازGDP تولید ناخالص داخلی جهان به صنعت گردشگری اختصاص یافته و ۱۰ درصد شاغلان جهان نیز در یکی از حوزههای مشاغل گردشگری مشغول به کارند. از سویی نیز براساس آمارها هر فعالیت و پروژه گردشگری به طور میانگین برای ۱۰ نفر اشتغالزایی میکند. 1. گردشگری خلق شغل میکند و نیروی انسانی در بخشهای مختلف زنجیره آن به استخدام درمیآیند و این بزرگترین مزیت اقتصادی خواهد بود.

استارتاپی که انقلابی در پوشش گردشگران ایجاد کرده است. علاوه بر انبوه درختان بلوط که مازیچال را خاص کردهاند، وجود جنگل، کلبههای چوبی، گلهای خودرو، امکان کمپ در ارتفاعات و تماشای آسمان پرستاره شب و لذت از اقیانوس ابر، گردشگران زیادی را راهی این منطقه ییلاقی میکند. عکاس: لیلی نظریدریاچه ولشت، یک دریاچه آب شیرین در جنوب غرب شهر چالوس و شمال شرق کلاردشت است که چشماندازی بیبدیل و سحرانگیز را پیشکش بازدیدکنندگان میکند. به یکی از محبوبترین استانهای شمال کشور تبدیل شده که هر سال میزبان میلیونها گردشگر است. چنین فناوریهایی علاوه بر بالا بردن سرعت و دقت عملیاتها و فرآیندها، در جذب تعداد بیشتر گردشگر و بالا رفتن بازدهی و راندمان بخشهای مختلف صنعت گردشگری نیز موثر واقع میشود. سرعت رشد گردشگری در پرتغال بسیار بالا و حدود ۴.۰۳ درصد است. عکاس: بنیامین بهلولیمرکز خرید آرامش رامسر، مرکز خریدی متفاوت و مجلل است که در سال ۱۳۹۰ با ۱۵۰ واحد تجاری آغاز به کار کرد. عکاس: ناشناسروستای جنت رودبار واقع در جنوب غرب رامسر، ییلاقی در میانه کوهها و در دشتی کنار رودخانه است که گردشگران زیادی در طول ماههای گرم سال برای استفاده از هوای خنک آن، به این روستا سفر میکنند.