راه جالبی برای پول درآوردن است

با اینکه بیشتر گردشگران ترجیح میدهند غذاهایی را بخورند که میشناسند، اما اگر مقداری هم غذای لذیذ محلی در کنار غذایی که در رستوران طبخ میشود، گذاشته شود، برایشان خالی از لطف هم نخواهد بود. در حقیقت پیش از آن که یک گردشگر از شهری بازدید کند، بخشی از جستجوی آنها در مورد این خواهد بود که چگونه نزدیکترین هتل و اقامتگاه را در شهر پیدا کنند. به طوری که در آینده ۲۵ درصد شغلهای جهان در حوزه گردشگری خواهد بود. صنعت سفر و گردشگری به طور مستقیم و غیر مستقیم برای تعداد بیشماری از کارآفرینان در سراسر جهان فرصتهای شغلی فراهم میکند؛ فرصتهایی که در بین آنها میتوان به بخش خدماترسانی و فروش محصولات اشاره کرد. یکی دیگر از کسب و کارهای آسان مرتبط با سفر و گردشگری که کارآفرینانی که به دنبال شروع یک حرفه در این صنعت هستند بایستی به آن توجه کنند ، خدمات استقبال است. گردشگری به همین یک دلیل ساده در صدر بخشهای مهم اقتصاد و امنیت جهان قرار گرفته و از حدود یک دهه پیش هم عملکردی بهتر از دیگر بخشها داشته است. در تحلیلی دیگر هم کارشناسان تخمین میزنند تا سال ۲۰۳۰ دستکم ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون فرصت شغلی از مشاغل موجود جهان مرتبط با بخش گردشگری باشد.

اگر برنامه تلویزیونی شما به خوبی سازمانبندی شده باشد و بستههای مناسبی هم برای رفع مشکلات اصلی در ارتباط با صنعت سفر و گردشگری ارائه دهد، مطمئناً تعداد مخاطب زیاد و قراردادهای هنگفتی از طرف حامیان مالی بزرگ در صنعت سفر و گردشگری کشور، دریافت خواهید کرد. در یک کلام هیچ صنعتی در دنیا به اندازه صنعت گردشگری چندوجهی نیست. هیچ شکی در این نیست که یک شهر شلوغ با جمعیت رو به رشد برای کرایه تجهیزات شستشو بسیار مناسب است. 4. یکی از بالاترین ارزش افزودهها در میان تمام فعالیتهای اقتصادی در حوزه گردشگری است. به عبارتی دیگر تمام خدمات و تسهیلاتی که به گردشگر در زمان سفر به دو شکل کالا یا خدمات (عرضه) ارائه میشود، و نیازها و تقاضاهای او را پاسخ میدهد، اقتصاد گردشگری میگویند که خود دو شکل مستقیم و غیرمستقیم دارد. گردشگری به جز دورههایی خاص، همواره بازاری رو به رشد و پولساز بوده که مزایا و منفعتهای زیادی برای کشورها دارد. برای این کار میتوان از سالن انتظار هتل استفاده کرد (به این منظور بایستی با مدیریت هتل مذاکره کنید) و یا از طریق شرکتهای مسافرتی و گردشگری آنها را پیدا کنید. بنابراین، اگر رستوران شما، در شهر گردشگری واقع شده است، حتماً غذای محلی خود را در کنارغذاهای رستوران قرار دهید.

چرا که تبلیغات آنلاین با توجه به شناختی که به بازیگران این صنعت از نوع رفتار، انتخابها و سلیقههای توریستها میدهد، از نظر اقتصادی نیز مقرونبهصرفه و کارآمدتر در مقایسه با روشهای سنتی است. در این نوع کسب وکار موقعیت جغرافیایی حرف اول را میزند، مگر اینکه بخواهید یک کافیشاپ سیار راهاندازی کنید. در نتیجه اگر میخواهید کاری را شروع کنید، خدمات استقبال را در نظر بگیرید. اجاره وسایل نقلیه نیز یکی دیگر از کسب و کارهای مرتبط با سفر و گردشگری است؛ که در شهرهای توریستی از موفقیت و سود بالایی برخوردار است. این کسب وکار تلاش میکند تا دردسرهای موجود در بخش نوار نقاله حمل بار و بررسیهای امنیتی از وسایل را از بین ببرد. توراپراتورهای مختلف محصولات و خدمات مختلف گردشگری را با برخی محصولات و خدمات دیگر ترکیب میکنند و به گردشگران عرضه میکنند. برخی توراپراتورها ممکن است به منظور کسب درآمد بیشتر و ارائه تجربه بهتر به گردشگران، بستهها و پکیجهای اختصاصی نیز در برنامه سفر گردشگران بگنجانند. در عین حال ارائه می دهند. این کسب و کار شامل استقبال از گردشگر هنگام ورود به یک شهر توریستی و سپس ارائه اطلاعات و البته بستههایی حاوی کوپن و نمونهکار از کسب وکارهای محلی و سایر فرصتهای موجود در این شهر است.

بخوان:  وزیر کشور: ‌گردشگری عقب است

یکی دیگر از ایدههای کسب و کار پرسود و پررونق مرتبط با سفر و گردشگری که کارآفرینانی که به دنبال شروع یک حرفه در این صنعت هستند بایستی به آن توجه کنند، راهاندازی یک برنامه تلویزیونی در حوزه سفر و گردشگری است. برای تضمین موفقیت در این کار تنها چیزی که به آن نیاز دارید این است که مطمئن شوید میتوانید به یک یا چند زبان دیگر صحبت کنید. خدمات کرایه اتومبیل شامل کرایه دادن اتومبیل به کسانی است که برای اهداف مختلف به اتومبیل نیاز دارند. این کار شامل در دسترس قراردادن لیموزین به گردشگران برای حمل و نقل است. مطمئناً صنعت سفر و گردشگری فقط در خصوص گردشگران حرفهای نیست، بلکه شامل تمام کسانی است که از یک کشور به کشور دیگر، از یک شهر به شهر دیگر برای اهداف مختلف سفر میکنند. اگر در شهر شلوغی مانند توکیو، لاسوگاس، میلان، لاگوس و غیره زندگی میکنید، میتوانید خدمات کرایه ماشین را به عنوان یک کسبوکار در نظر بگیرید. کاربران سوالهایشان را از چتباتها میپرسند و با آنها صحبت میکنند و ایمیلهای خودکار آنهایی هستند که اطلاعات رزرو را تأیید میکنند. خروجی اکثر گزارشها و تحلیلها این است که سرعت رشد صنعت گردشگری، از هر فعالیت اقتصادی دیگری بالاتر است.

اگر عکاس حرفهای هستید، و در شهر توریستی زندگی میکنید، میتوانید به فکر شروع حرفه عکاسی خودتان باشید؛ و یا با یک شرکت مسافرتیگردشگری همکاری کرده و تبدیل به یکی از عکاسان رسمیشان شوید. عکاسی در زنجیره کسب و کار در صنعت سفر و گردشگری، یک حرفه کوچک و جمع و جور تلقی میشود. پس یکی از ایدههای کسب و کار که برای شهرهای توریستی مناسب است، عکاسی میباشد. پس اگر به دنبال شروع یک کسب وکار در صنعت سفر و گردشگری هستید، یکی از گزینههایتان خدمات کرایه لیموزین است. دیگر کسب وکار مرتبط با سفر و گردشگری که کارآفرینانی که میخواهند در این صنعت شروع به کار کنند، خدمات کرایه جتاسکی است. درب این صنعت هم به روی سرمایهگذارانی باز است که آنقدر سرمایه دارند تا بتوانند در صنعت هوایی سرمایهگذاری کنند وهم به روی کارآفرینان مشتاقی باز است که میخواهند چرخ زندگیشان را بچرخانند اما سرمایه اولیه ندارند. در نتیجه، اگر در نزدیکی سواحلی زندگی میکنید که مردم در آنجا برای تفریح یا به عنوان ورزش اسکی روی آب میکنند، میتوانید کرایه جتاسکی را به عنوان یک کسب و کار برای خودتان در نظر بگیرید. در نتیجه اگر به دنبال راهاندازی یک کسب و کار در حوزه سفر و گردشگری در یک شهر توریستی هستید، باز کردن یک مغازه سوغاتیفروشی که در آن صنایعدستی، البسه محلی و سایر چیزها به فروش میرسد ایده خوبی به نظر میرسد.

بخوان:  وضعیت اسفناک کاخ ساسانی - ایسنا

3. یکی از بهترین مزیتهای گردشگری امکان توازن منطقهای و دستیابی به توسعه پایدار و همهجانبه در مناطق دارای ظرفیت رشد است. تاکسی نیز برای زوجها، گروههای سه یا چهار نفره مناسب است. این مورد یکی از آن کسب و کارهایی است که کارآفرینان با اندکی سرمایه یا حتی بدون سرمایه اولیه میتوانند شروع کنند. حقیقت این است که اگر یک شهر توریستی فاقد هتلها و اقامتگاههای استاندارد باشد، احتمالاً بازدیدکنندگان (گردشگران) کمتری جذب خواهد کرد. حالا میتواند هر زبانی باشد، انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، چینی، پرتغالی، آلمانی. تمام چیزی که برای راهاندازی موفقیتآمیز این نوع کسب وکار مورد نیاز است، توانایی صحبت کردن به یک یا چند زبان خارجی مثل انگلیسی، اسپانیایی، چینی، پرتغالی، آلمانی و البته زبان محلی است. این استارتاپ با استایلهای شخصی لباس برای همه نوع سلیقهها طراحی و برای مسافران و گردشگران ارسال میکند. به این شکل، هیچ محدودیتی برای ایدههای کسب و کار وجود نخواهد داشت. چندین نوع وسیله برای اجاره دادن به گردشگران هنگام بازدیدشان از مکانهای دیدنی وجود دارد از قبیل اتومبیل، اسکوتر، قایق پر سرعت، قایقهای کشیده وبلند (کانو) و حتی اسب، الاغ، و شتر.

در نتیجه پیش از شروع این کار، بایستی اطمینان حاصل کنید که کسبوکارتان در جایی است که ساحل و دریا دارد و هم این که مردم برای بازدید به آنجا میآیند. در رده سوم نیز کشور فرانسه قرار دارد که بیش از ۵ میلیون گردشگر خارجی از این کشور بازدید کردهاند و حدود ۶۱ میلیارد دلار نیز ارزش افزوده به اقتصاد این کشور تزریق کردهاند. در رده دوم، اسپانیا قرار دارد که طبق دادههای سازمان جهانی گردشگری، یک سوم آمریکا ۶۸ میلیارد دلار از ۸۶ میلیون توریست بینالمللی کسب درآمد کرده است. در این بخش خدمات مربوط به سفرهای جادهای، ریلی، هوایی و دریایی قرار دارد. حقیقت این است که داشتن کافه در شهر توریستی، به خوبی جواب میدهد. در حقیقت به سختی میتوان فرودگاهی را بدون کافه پیدا کرد. کدام مناطق بیشترین درآمد را از اقتصاد گردشگری دارند؟ هوش مصنوعی به آنها میگوید باید از چه منطقهای و در کدام بازه زمانی دیدن کنند که قیمتها مقرونبهصرفهتر باشد. خدمات ترجمه یکی دیگر از کسب وکارهای سودآور و پررونق است که یک کارآفرین میتواند در این صنعت آغاز کند. این کسب و کار در شهرهای شلوغ و جاهایی که میزبان خیل عظیمی از گردشگر هستند، بسیار پررونق و سودآور میباشد.

همچنین میتوانید سایر اتومبیلهای کمیاب و لوکس را به ناوگان اتومبیل خود اضافه کنید. راهآهن نه تنها وسیلهای راحت و امن برای توریستها، است بلکه خدمات ریلی زمینی و زیرزمینی نیز گزینههایی را در اختیار گردشگران قرار داده است. هنگامی که از تواناییتان برای ترجمه شفاهی یا همزمان مطمئن شدید، تنها از شما انتظار میرود به جایی بروید که بتوانید به گردشگران دسترسی داشته باشید. و حتی بهتر، میتوانید بخشی از خانه خود را همراه با جایی برای خواب و صبحانه، به گردشگران برای اقامت عرضه کنید. گردشگری از آن دست صنایعی است که همه باور دارند آینده کشورها را تغییر میدهد. خدمات کرایه جتاسکی محدود به مناطق جغرافیایی خاصی است. قطعاً به شرط موقعیت جغرافیایی خوب مبلغ قابل توجهی از این کسب و کار، آن هم با زحمت اندک، عایدتان خواهد شد. گردشگران قطعاً ترجیح میدهند برای رفتن از یک جای دیدنی به جای دیگر، با هم باشند؛ و این یعنی تقاضا برای کرایه تاکسی و اتوبوس.

بخوان:  کشمکش روس‌ها و اوکراینی‌ها بر سر گنجینه‌های تاریخی ایرانی

کسب وکار ماشین لباسشویی دراختیار یکی دیگر از راههای کسب درآمد در زنجیره صنعت سفر و گردشگری است که کارآفرینان میتوانند برای راهاندازی یک کسب و کار به آن فکر سایت kermanshahtour کنند. مغازه سوغاتیفروشی هم یکی دیگر از ایدههای کسب و کار در سفر و گردشگری است که در تمامی شهرهای توریستی بسیار سودآور است. با این گفته ، گذشته از تختخواب و سایر امکانات ضروری، خدمات ارائه ۱۰-۱۵ درصدی، بسیار پربازدهتر است.غیر از هتلها، هاستلها، اقامتهای بومگردی، کمپینگها، خانههای اشتراکی و… تمام کاری که مشتریان باید انجام دهند این است که لباسها و سایر متعلقاتشان را در چمدانشان جای دهند. خدمات کرایه اتومبیل این نوع دسترسی را فراهم می کند و اغلب در مجاورت فرودگاهها یا حتی با همکاری شرکتهای هواپیمایی یا شرکتهای مسافرتی خاص کار می کنند. در بیشتر موارد، سلبریتیها مشتری عمده این نوع کسب و کار هستند. اگرچه میتوان گفت که در صنعت شستشوی لباس هم اکنون رقابت وجود دارد، اما به هیچ وجه جلوی کارآفرینانی را که آنقدر خلاق هستند که بتوانند در این صنعت پیشی بگیرند، نمیگیرد. این کار راه جالبی برای کسب درآمد است، اما هنگامی که پای درست کردن محتوای مفید، به روز و جذاب برای برنامه تلویزیونی به میان میآید بایستی کمر همت را بسته و مدام فعالیت کنید.

اگر مسافران هنگام بازدید از شهرها، میزبانی برای در اختیار دادن مکانی در مدت اقامتشان نداشته باشند، باید به دنبال مکانی برای اقامت بگردند. با این که بیشتر گردشگران هنگام سفر برای ثبت لحظات و جاهای دیدنی هر چند به طور غیر حرفهای، دوربینشان همراهشان است، اما اگر گزینه عکاس حرفهای را داشته باشند، با آغوش باز از آن استقبال میکنند. همانطور که از نامش پیداست؛ لباسشویی در اختیار، لباسشویی یا شستوشوی سکهای و یا ماشینلباسشویی، تجهیزاتی است که مردم به کمک آن می توانند شخصاً لباسهای خود را بشویند و خشک کنند. در صنعت گردشگری اما فناوریها تحولات عمیقتر را موجب شدهاند. پس اگر به دنبال کسب درآمد از زنجیره کسب وکارهای موجود در صنعت سفر و گردشگری هستید، بایستی راهاندازی خدمات ترجمه را در نظر داشته باشید. چنین توریستهایی ممکن است به گزینههای سرگرمی که در محل زندگیشان داشتهاند جذب نشدهاند یا ممکن است به سرگرمیهای دیگر همراه با تجربه متفاوتتری نیاز داشته باشند. زیرا افرادی که به مناطق مختلف سفر می کنند برای اقامت، استراحت، خواب و خوابیدن نیاز به جایی دارند.