رایزنی اسماعیلی با وزرای فرهنگ کویت، عراق و پاکستان در قطر

همچنین وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی کشورمان با جمال شاه وزیر فرهنگ پاکستان نیز دیدار کرد. در این دیدار دو طرف بر توسعه روابط فرهنگی دو جانبه و امضای تفاهم نامه جدید در حوزه فرهنگی تاکید کردند.

وی افزود: در ایران سالانه جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف بین‌المللی در حوزه فرهنگی برگزار می‌شود و کویت می‌تواند در این رویدادها فعالانه شرکت کند.

آماده‌ایم تا سطح روابط فرهنگی را ارتقا دهیم

در این دیدار محمدمهدی اسماعیلی گفت: توسعه  همکاری‌های مشترک در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری ضروری است.

محمدمهدی اسماعیلی در دیدار با أحمد فکاک البدرانی وزیر فرهنگ، گردشگری و میراث عراق از میزبانی ملت و دولت عراق و برگزاری موفق راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی تقدیر و تشکر کرد.

در این دیدار دو طرف با اشاره بر مشترکات تاریخی و فرهنگی دو کشور بر توسعه همکاری های فرهنگی و هنری تاکید کردند.

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همتای پاکستانی‌اش بر تسریع در تولید فیلم سینمایی اقبال لاهوری تاکید کردند.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020704000305/%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B2%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D8%B2%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%DA%A9%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%B7%D8%B1

پاکستان علاقه‌مند است تا در مدارسش هنرهای ایرانی آموزش داده شود

در این دیدار ولید محمد السیف دبیر کمیته میراث آیسسکو نیز حضور داشت و بر اهمیت ثبت اماکن تاریخی ایران در مرکز میراث آیسسکو به عنوان میراث جهان اسلام تاکید کرد.

دعوت از کویت برای حضور در رویدادهای فرهنگی ایران

وزیر فرهنگ عراق نیز با ابراز خرسندی از این دیدار با تاکید بر توسعه روابط فرهنگی دو کشور خواستار همکاری و تولیدات مشترک سینمایی بین ایران و عراق شد، که مورد استقبال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت.

بخوان:  نقاشی ایرانی ۵۰ میلیارد در کریستیز فروش رفت

در این دیدار محمد خالد الجسار دبیرکل شورای فرهنگ و هنر و ادبیات کویت با اعلام آمادگی برای شرکت در رویدادهای فرهنگی و هنری بین المللی کشورمان گفت: ایران کشور برادر ما است و از ابتدای تاسیس دولت کویت با ما دوستی داشته است و آماده‌ایم تا سطح روابط فرهنگی را ارتقا دهیم.

همچنین جمال شاه وزیر فرهنگ پاکستان نیز از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سفر به اسلام آباد و حضور در مراسم هفته فرهنگی ایران دعوت کرد و گفت: پاکستان علاقه‌مند است تا در مدارس پاکستان، هنرهای ایرانی مانند خطاطی و هنرهای تجسمی آموزش داده شود.

اسماعیلی در دیدار با محمد خالد الجسار دبیرکل شورای فرهنگ و هنر و ادبیات کویت گفت: بین ایران و کویت روابط عمیق، تاریخی و برادرانه وجود دارد و در این راستا تقویت همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به منظور حضور در دوازدهمین اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی به قطر سفر کرده است، با دبیرکل شورای فرهنگ کویت، وزیر فرهنگ عراق و وزیر فرهنگ پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

قدردانی از میزبانی ملت و دولت عراق و برگزاری موفق اربعین 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با دعوت از همتای عراقی‌اش برای سفر به ایران گفت: مشترکات تمدنی و تاریخی و مردمی دو کشور، اساس توسعه روابط فرهنگی دوجانبه بین ایران و عراق است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت‌های مشترک کشورهای اسلامی تصریح کرد: جایزه جهانی ادبیات فلسطین که توسط اتحادیه‌های ادبی و فعالان فرهنگی جهان اسلام برگزار می‌شود، فرصتی برای همگرایی کشورهای اسلامی در حوزه ادبی است.

بخوان:  رونمایی از نسخه خطی نفیس و قدیمی دیوان حافظ

پایان پیام/