رضایت مسؤولان حج کشور از خدمت‌رسانی به حجاج

رئیس عملیات حج ۱۴۰۲ وضعیت سلامت زائران پس از ایام تشریق را رضایت‌بخش خواند و گفت: در این بخش هم به لطف خدا و زحمت همکاران و کادر پزشکی وضعیت سلامت زائران در شرایط مطلوبی قرار داشت. با توجه به گرمای شدید هوا و سن بالای زائران پیش بینی می‌شد که تعداد بیماران افزایش یابد، اما به لطف خدا همه چیز مطلوب بود.

رضایی در پایان با ابراز رضایت از همکاری مسئولان کشور میزبان برای حج امسال، گفت: زائران ایرانی مدینه اول پس از انجام اعمال خود تا زمان خروج از عربستان در مکه می‌مانند و زائران مدینه بعد هم پس از انجام اعمال خود در مکه راهی مدینه می‌شوند تا پس از پنج روز اقامت در این شهر و زیارت بارگاه نبوی و ائمه بقیع به ایران برگردند.

پایان پیام/


وی با ارائه آماری به طبخ و توزیع غذا برای زائران اشاره کرد و افزود: طبق روال برای ۸۷ هزار و ۵۴۱ زائر غذا در هر وعده طبخ می شد که این صرفاً برای زائران و عوامل اجرایی بود و چهار هزار و ۳۷۷ هزار پرس غذا در روز نیز برای نیروهای خدماتی و افرادی که با سازمان حج همکاری داشتند، طبخ انجام شد که در مجموع حدود ۹۲ هزار پرس غذا در هر وعده می‌شد.

رضایی ادامه داد: از آنجایی که در ایام تشریق وضعیت تغذیه و استراحت زائرانی دچار تغییراتی می‌شود، سعی کردیم در وعده غذایی آنها از پروتئین‌هایی مثل گوشت بیشتر استفاده کنیم تا بنیه جسمی آنها با توجه به شرایط سنی که داشتند، دچار مشکل نشود.

بخوان:  تخفیف ۵۵ درصدی مراکز اقامتی در جشنواره تابستانه یزد

وی با اشاره به اقداماتی که در این زمینه صورت گرفته بود، افزود: برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات بهتر به ضیوف‌الرحمان از مدت‌ها قبل صورت گرفت و در روزهای منتهی به ایام تشریق نیز بارها بازرسی از محل اسکان و سایر موارد مرتبط انجام شد و نتیجه آن رفاه و آرامش بیشتر زائران ایرانی نسبت به گذشته بود.

رضایی زمان بازگشت اولین زائران به ایران را سحرگاه روز ۱۲ تیر عنوان کرد و گفت: زائران شهرهای ساری و یزد اولین گروهی هستند که از فرودگاه مدینه به کشور بازخواهند گشت و در ادامه از روز ۱۳ تیر پروازهای جده هم آغاز خواهد شد و زائران با پروازهای پرتعداد به کشور بازخواهند گشت.

وی با بیان اینکه تعداد کمی از زائران دچار گرمازدگی شدند، افزود: با توصیه‌ها و تذاکراتی که از قبل توسط مدیران کاروان‌ها و اعضای ستاد به زائران داده شده بود و مسائل بهداشتی نیز به درستی مدنظر قرار گرفت، زائران با سلامت ایام تشریق را پشت سرگذاشتند.

رئیس عملیات حج ۱۴۰۲ به عملکرد مثبت گروه راهنمایان حجاج اشاره کرد و افزود: با تلاش‌هایی که از سوی این عزیزان صورت گرفت، زائر گم شده در حج امسال نداشتیم و آنهایی هم که مسیر چادرهایشان را گم کرده بودند، در زمان کوتاهی توسط راهنمایان به محل اقامت خود منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلامرضا رضایی، رئیس عملیات حج ۱۴۰۲ کیفیت خدمات‌رسانی به زائران ایرانی در حج امسال را بهتر از سال‌های گذشته عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در ایام تشریق شرایط مطلوبی برای حجاج ایرانی به وجود آمد که رضایت آنها را در پی داشت.

بخوان:  کشف بقایای مردم ثروتمند یک تمدن باستانیاین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع: https://farsnews.ir/news/14020411000521/%D8%B1%D8%B6%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%B3%D8%A4%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8%AC-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA%E2%80%8C%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AD%D8%AC%D8%A7%D8%AC

رضایی از ارائه خدمات اتوبوسرانی به ضیوف‌الرحمان نیز ابراز رضایت کرد و گفت: برای انتقال زائران به مشاعر مقدسه حدود ۶۰۰ اتوبوس در نظر گرفته شده بود که براساس زمانبندی صورت گرفته زائران را به منا و عرفات منتقل کردند و در برگشت هم بدون مشکل آنها در محل اقامت‌شان اسکان یافتند.