روزی زیر سایه سینما – ایسنا

«بدون قرار قبلی» در ایتالیا

اظهارات سام درخشانی درباره شبکه نمایش خانگی 

حضور هیات مدیره کانون کارگردانان در قطعه هنرمندان 

مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران نیز ضمن حضور در منزل خسرو روشن، با این خوشنویس پیشکسوت دیدار و گفت‌وگو کرد.

رییس سازمان سینمایی: از برخی مشکلات آزرده‌ام

همچنین در نشستی با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ریاست شورای توسعه فرهنگ قرآنی رسما به رییس سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شد.

گزارشی هم از وضعیت کاشی‌های حوض موزه سینما داشتیم که منقش به چهره‌هایی آشنا از بعضی ستاره‌های سینماست؛ کاشی‌هایی که نه تنها برخی از آن‌ها کاملا مخدوش شده یا به سختی قابل شناسایی هستند بلکه روی آن‌ها را به جای آب و نور و روشنایی، زباله و فیلتر سیگار پر کرده است.

در ادامه، دومین نشست خبری هفته مهر سینمای ایران صبح سه‌شنبه، همزمان با روز ملی سینما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد و دبیر هفته مهر سینما با اعلام تجلیل از دست‌اندرکاران پرفروش‌ترین فیلم سال بیان کرد، جزئیات تغییر احتمالی قیمت بلیت سینماها در این هفته به زودی مشخص خواهد شد.

روز ملی کدام سینما؟!

قیمت بلیت در هفته «مهر سینما» کم می‌شود؟

حال و روز برج دیده‌بانی «نهضت جنگل»

پشت پرده خرید خانه توسط خارجی‌ها در ترکیه

جدیدترین سیمرغ‌هایی که ۲۱ شهریور چبه موزه سینما اهدا شد

با سام درخشانی گفت‌وگویی داشتیم که این روزها حضور پررنگی در شبکه نمایش خانگی دارد و از تفاوت کار در این مدیوم با تلویزیون گفت.  این بازیگر معتقد است: در شبکه نمایش خانگی تماشاگر از همان قسمت اول، یقه‌ات را می‌گیرد و عوامل ساخت باید جوابگو باشند؛ زیرا دسترسی به برنامه رایگان نیست که بگویی همینی است که هست!

بخوان:  ایجاد موزه در حاشیه غار ۲۳۰ هزار ساله گیلان

رومانی با فیلمساز معروف به رقابت اسکار رسید

واگذاری شورای توسعه فرهنگ قرآنی به سازمان تبلیغات اسلامی

نویسنده‌ای که «رستم» را عاشق کرد

دیدار با خسرو روشن

اظهارات وزیر ارشاد درباره عزم ملی برای اربعین

عراق و یمن به اسکار فیلم ارسال کردند

کمک میلیون دلاری «اسپیلبرگ» به اعتصاب‌گران

فراخوان جشنواره بین‌المللی فیلم فجر منتشر شد

بیانیه‌هایی برای روز سینما، وضعیت کاشی‌های حوض موزه سینما، اظهاراتی درباره تغییر احتمالی قیمت بلیت سینماها، فراخوان جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، اظهارات سام درخشانی درباره شبکه نمایش خانگی و گزارشی از حال و روز برج دیده‌بانی «نهضت جنگل» از اخبار فرهنگی هنری ۲۱ شهریور بود.

به گزارش ایسنا، روز سه‌شنبه ۲۱ شهریورماه روز سینما بود، از این‌رو هیات مدیره خانه سینما، مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، انجمن منتقدان سینما و بنیاد سینمایی فارابی بیانیه‌هایی منتشر کردند.

در ادامه اعلام شد که محمدمهدی اسماعیلی با حضور در سالن همایش‌های برج میلاد به تماشای برنامه موسیقیایی سوگ شفق نشست.

گفت‌وگویی هم با علیرضا قزوه در بخش ادبیات و کتاب ایسنا منتشر شد که با بیان این‌که به او تهمت می‌زنند، گفت: خیلی‌ها به بنده لطف دارند و به من نسبت‌هایی می‌دهند. بگذار بگویند. من حتی یک چفیه از حضرت آقا نگرفته‌ام. هیچی نگرفته‌ام.

گزارشی هم از حال و روز «مناره بازار» داشتیم که به استناد برخی نوشته‌های تاریخی، در زمان نهضت جنگل به جای برج دیده‌بانی استفاده می‌شد و در طول زمان قربانی مرمت غیراصولی شده است. تفاوت مصالح به‌کاررفته در مرمت‌ها، بندکشی غیراصولی و پاکسازی نشدن آجرها و گل‌سنگ‌هایی که بخشی از مناره را پوشانده، نه تنها ظاهری نازیبا برای این مناره صفوی ساخته، که آن را در مسیر تخریب تدریجی قرار داده است.

بخوان:  ماهیت دانشگاه جامع علمی کاربردی ارائه آموزش‌های مهارتی است

همچنین گنجینه «محمدرضا دلپاک» طراح صدا، صداگذار پیشکسوت سینمای ایران و مدرس سینما در موزه سینمای ایران راه‌اندازی شد.

عکس‌های مخدوش‌شده سینمایی‌ها در حوض

قصه یک سمفونی اسرارآمیز ناتمام!

روز سینما را تبریک می‌گویم اما…

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در هشتصد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور با “تقدیر از مردم ایران و دولت عراق در برگزاری باشکوه حماسه بزرگ اربعین حسینی” به “ارتقای کمی و کیفی مراسم امسال” اشاره کرد و گفت: امسال شواهد نشان داد که عزم ملی برای برگزاری این مراسم اتفاق افتاده و با تشکیل ستاد اربعین در دولت مردمی چنین انتظاری هم می‌رفت.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402062213751/%D8%B1%D9%88%D8%B2%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7

آخرین لحظه‌های زندگی یک شهید پیش از آغاز رسمی جنگ

افزون بر این‌ها، اعلام شد که فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروز شعیبی در دوازدهمین حضور بین‌المللی خود در جشنواره مذهب امروز ترنتو ایتالیا به نمایش درخواهد آمد.

به من تهمت می‌زنند

ضمن این‌که، فراخوان چهل‌و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به دبیری مجتبی امینی منتشر شد و طبق زمان‌بندی انجام‌شده ثبت‌نام بخش بین‌الملل از اول مهرماه و بخش ملی از اول آبان‌ماه آغاز می‌شود و تا پایان آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.

و این‌که حضور هیات مدیره کانون کارگردانان سینما در قطعه هنرمندان بهشت زهرا، اجرای یک تئاتر جدید در تئاترشهر، فراخوان جشنواره فیلم پرواز و….از جمله دیگر خبرهای سینما و تئاتر بود.