رونق به «پترا» بازگشت – ایسنا

آمارهای منتشرشده نشان می‌دهد که «پترا» در اردن به روزهای پر رونق گذشته بازگشته است.

مقامات گردشگری اردن اعلام کردند که کسب‌وکار در پترا از سر گرفته شده است و سال گذشته میلادی ۹۰۰ هزار نفر از مکان بازدید کردند. در سال ۲۰۱۹ برای این مکان، آمار یک میلیون بازدیدکننده اعلام شده بود.

حدود یک‌هزار و ۷۰۰ نفر از جمله راهنماهای تور، فروشندگان و کسانی که بازدیدکنندگان را به وسیله الاغ، اسب، شتر یا درشکه‌های الکترونیکی به «پترا» منتقل می‌کنند، از این مکان باستانی امرار معاش می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، شهر «پترا» در دل صخره‌های صحرای اردن بار دیگر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

پس از سال‌ها رکود ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا و تبدیل شدن شهر باستانی «پترا» به شهر ارواح، مشاغل از دست رفته بار دیگر احیا می‌شوند.

«پترا»، جاذبه گردشگری مشهور این کشور است که از معابد تراشیده‌شده در صخره‌های صورتی رنگ تشکیل شده است. این مکان که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، در سال ۳۱۲ پیش از میلاد به عنوان پایتخت نبطی‌ها ساخته شد.

به گفته مرد ۳۵ساله‌ای که در این محوطه مشغول کار است، پترا در دوران شیوع کرونا خالی از گردشگر بود و این مسأله برای شهری که ۹۰ درصد جمعیت آن در حوزه گردشگری مشغول به کار بودند یک فاجعه محسوب می‌شد، اما حالا گردشگران به این مکان بازگشته‌اند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401102517003/%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%82-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%AA%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%AA

اردن در مجموع در سال ۲۰۲۲، میزبان ۴.۶ میلیون بازدیدکننده بود که حدود ۴ برابر آمار سال ۲۰۲۰ محسوب می‌شود.

بخوان:  طغرل‌الجرد کوهبنان، در راه ثبت ملی/ معادن زغالسنگ تبدیل به مرکز گردشگری شوند