ساوه، مهیای برگزاری نخستین جشنواره ملی انار

دبیر جشنواره ملی انار ساوه نیز به ارائه گزارشی در خصوص فعالیت‌های کمیته‌های جشنواره اشاره کرد و گفت: دعوت از سفرای کشورهای خارجی صورت گرفته و تعدادی از سفرا حضورشان را قطعی و برای حضور سایر مقامات ملی در حال رایزنی هستیم.

فرماندار ساوه تصریح کرد: برپایی تورهای بازدید از باغات و ظرفیت‌های تولیدی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری و تاریخی شهرستان ساوه گامی در جهت معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این شهر هزار ساله و آشنایی گردشگران و بازدیدکنندگان از پتانسیل‌های ساوه در ابعاد گوناگون است.

ایسنا/مرکزی فرماندار ساوه بر ضرورت آمادگی دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی به منظور برگزاری نخستین جشنواره ملی انار تاکید کرد.

محمد مسعود داوری خواستار اجرای دقیق مصوبات جلسات گذشته ستاد برگزاری جشنواره و عملیاتی کردن تعهدات اعضای ستاد و دبیران کارگروه شد و بر هم افزایی دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی، تشکل های کشاورزی و صنعتی در هر چه بهتر برگزار شدن جشنواره تاکید کرد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401080503543/%D8%B3%D8%A7%D9%88%D9%87-%D9%85%D9%87%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%B1

وی به فعالیت کمیته‌های چندگانه جشنواره ملی انار اشاره کرد و افزود: برگزاری نشست‌های علمی و تحقیقاتی با حضور اساتید دانشگاه، باغداران و تولیدکنندگان به منظور بررسی آخرین یافته‌های تحقیقاتی و پژوهشی در خصوص تولید انار و مبارزه با آفات و بلایایی که در فرآیند تولید این محصول با آن مواجه است از جمله مهمترین فعالیت‌های کمیته علمی و تحقیقاتی جشنواره با مشارکت جهاد کشاورزی و جهاد دانشگاهی به شمار می‌رود.

مهدی الیاسی پنجشنبه پنجم آبانماه ۱۴۰۱ در ششمین جلسه ستاد برگزاری نخستین جشنواره ملی انار در سالن جلسات فرمانداری ساوه اظهار کرد: همه ظرفیت‌ها و توان شهرستان برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد ملی باید بکار گرفته شود تا علاوه بر معرفی محصول انار گام موثری در راستای شناساندن این دیار تاریخی، کهن و متمدن برداشته شود.

بخوان:  مشکلی برای اسکان زائران دهه پایانی صفر نداشتیم

وی با اشاره به اینکه جشنواره ملی انار از چهارشنبه ۱۱ الی جمعه ۱۳ آبان در مسجد جامع ساوه برگزار خواهد شد، اظهار کرد: آئین افتتاحیه جشنواره روز چهارشنبه ۱۱ آبان با حضور شخصیت‌های کشوری و استانی از وزارتخانه‌ها و بخش خصوصی، برخی سفرای خارجی، باغداران و تولیدکنندگان انار شهرستان ساوه و برخی نقاط انارخیز کشور برگزار می شود.

وی به برپایی نمایشگاه معرفی محصولات و ظرفیت‌های شهرستان ساوه در حوزه های گوناگون به عنوان مهمترین برنامه جانبی جشنواره ملی انار اشاره کرد و افزود: قریب به ۵۰ غرفه در این نمایشگاه تولیدان باغی، زراعی، صنایع دستی، گردشگری و … را در معرض دید علاقمندان قرار خواهند داد.