سرگردانی مسافران در تهیه بلیت هواپیما

وی افزود: در حال حاضر وضعیت بلیت‌های هواپیما خوب نیست و مسافران در فرودگاه‌ها سرگردانند و هیچ مسافری نیز بلیت پیدا نمی‌کند. گران‌فروشی‌ها در این حوزه ادامه دارد. تعداد پروازها تقریبا به یک سوم کاهش پیدا کرده و تهیه بلیت برای مردم سخت شده است.

تعداد پروازها به یک سوم کاهش پیدا کرده است

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر بلیت قطار نیز به خوبی پیدا نمی‌شود. قطار ظرفیت محدودی دارد و اینگونه نیست که بتواند مسافران هوایی را پوشش دهد. برخی از مسافران که از تهیه بلیت هواپیما باز می‌مانند مجبورند با اتوبوس و یا خودروی شخصی سفر کنند.

ایسنا/خراسان رضوی دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر به دلیل مسائل ایرلاین‌ها و کاهش شدید تعداد پروازها، بلیت هواپیما یافت نمی‌شود و مسافران در تهیه بلیت هواپیما دچار سرگردانی‌اند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی در خصوص وضعیت فروش دفاتر خدمات مسافرتی در آغاز فصل تابستان خاطرنشان کرد: به این دلیل که پروازها هیچ ظرفیتی در اختیار آژانس‌ها قرار نمی‌دهند تقریبا هیچ فروشی نداریم. فروش بلیت‌ها اکثرا به دست ایرلاین‌ها انجام می‌شود. دفاتر خدمات مسافرتی در روز بیش از یک یا ۲ بلیت نمی‌توانند از ایرلاین‌ها بگیرند. حجم درخواست‌ها برای بلیت‌ها آنقدر زیاد است که نمی‌توانیم پاسخگوی مشتریان باشیم.

دوایی گفت: در حال حاضر صنعت ما اوضاع خوبی ندارد و ما نیز قربانی تقابل دولت، ایرلاین‌ها و بخش خصوصی شده‌ایم. لغو مجوز پروازها باعث شده مردم با مشکل مواجه شوند. ایرلاین‌ها گران‌فروشی می‌کنند و دولت با لغو مجوز ایرلاین شرایط برای کمبود بلیت هواپیما را به وجود می‌آورد.

بخوان:  ۷۰ درصد ظرفیت کاروان‌های حج ۱۴۰۲ تکمیل شد/ ثبت‌نام تا کِی ادامه دارد؟

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402033019814/%D8%B3%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7

گردشگری قربانی تقابل سازمان هواپیمایی و ایرلاین‌ها شده است

وی ادامه داد: دلیل کمبود عرضه بلیت هواپیما لغو مجوز ۱۰ شرکت هوایپمایی بوده است. برخی از شرکت‌ها به علت قیمت پایین بلیت پروازها خودشان دست از کار کشیده‌اند. دولت یا باید یارانه‌ای برای ایرلاین‌ها در نظر می‌گرفت یا وضعیتی برای آن‌ها به وجود می‌آورد که بلیت هوایپماها با عرضه پایینی همراه نشود.

دوایی عنوان کرد: مسافران پیش از این برای تهیه بلیت باید به آژانس‌ها و یا اپلیکیشن‌های فروش بلیت مراجعه می‌کردند که در حال حاضر هیچ یک از این‌ها بلیتی برای فروش ندارند، از همین رو مردم سرگردان مانده‌اند و برای تهیه بلیت به ناچار مجبورند به فرودگاه‌ها مراجعه کنند. اگر در فرودگاه نیز دست خالی بمانند به اتوبوس رو می‌آورند.

فرهاد دوایی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص عرضه و تقاضای بلیت هواپیما پیش از آغاز تابستان و فصل پیک ورود زائران به مشهد اظهار کرد: تقاضا برای بلیت‌های هواپیما زیاد است و عرضه بلیت‌های آن بسیار کم شده است و هیچ همخوانی با یکدیگر ندارند. عرضه پرواز نیز با قیمت‌های کنونی برای ایرلاین‌ها دیگر صرفه‌ای ندارد؛ از همین رو تضادی میان ایرلاین‌ها و سازمان هواپیمایی کشوری به وجود آمده و هیچ اتفاق مثبتی رخ نمی‌دهد.