سومین دعای کمیل ایرانی‌ها در عربستان برگزار شد

نواب در ادامه با اشاره به فرارسیدن مناسبت‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد، یاد امام خمینی (ره) و یارانش را که در راه امام فداکارانه ایستادند و تسلیم نشدند همچون جانبازان حاضر در این مراسم دعای کمیل را گرامی‌داشت و اظهار کرد: امام (ره) نگرش جدیدی را به جهان عرضه کرد و آموزه‌های حج ابراهیمی را احیاء کردند. ایشان به زائران خانه خدا پیام دادند «ای کسانی که در کنار خانه خدا به عبادت نشسته‌اید برای کسانی که در مقابل دشمنان اسلام ایستاده‌اند، دعا کنید»، مقام معظم رهبری هم به زائران حج ۱۴۰۳ سفارش کردند برای پیروزی  کسانی که قیام کرده و در مقابل دشمن ایستاده‌اند و هرروز شهید می‌دهند و فرزندان و اعضاء خانواده‌شان شهید می‌شوند، دعا کنند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین زائران  را به تلاوت و ختم قرآن در مکه و مسجدالحرام توصیه کرد و خطاب به آنها گفت: به نحوی برنامه‌ریزی کنید که در وقت نماز در مسجدالحرام و مسجدالنبی در کنار دیگر زائران باشید و روزهای خود را به نحوی بگذارنید که در بازگشت از این سفر غبطه نخورید.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ در دعای کمیل شب دهم خردادماه که در شهر مدینه و با حضور سفیر و سرکنسول ایران در ریاض و جده و نمایندگان بیوت مراجع عظام تقلید و کاروان جانبازان برگزار شد، به بیان آداب حج در کلام امام صادق (ع) پرداخت و به زائران توصیه کرد: حال که خداوند این امکان را فراهم آورده است به زیارت بیت‌الله الحرام مشرف شوید سعی کنید این سفر نقطه شیرین و آغازی برای بهتر زندگی کردن باشد.

بخوان:  نقاشی کمال‌الملک در کاخ گلستان پاره شد

سومین دعای کمیل ایرانی‌ها در عربستان برگزار شد

در ادامه حضور زائران ایرانی در مکه و مدینه برای سومین هفته متوالی، مراسم دعای کمیل در عربستان برگزار شد.

بنابر اعلام سازمان حج و زیارت درحال حاضر بیش از ۵۰ درصد زائرانی که امسال باید در مناسک حج حضور داشته باشند به مکه و مدینه رسیده‌اند. امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر از ایران در حج حضور دارند و اعزام این زائران تا ۲۱ خردادماه ادامه دارد. طبق تقویم عربستان، مناسک حج رسما از ۲۵ خردادماه آغاز خواهد شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1403031107239/%D8%B3%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B9%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%AF

به گزارش ایسنا، این مراسم در تعدادی از هتل‌های محل اسکان زائران ایرانی در دو شهر مکه و مدینه با حضور جمعی از زائران و مقامات دیپلماتیک و حج ایران برگزار شد.