شمش طلا 24 عیار پارسیس مدل 10 فروشندگان و قیمت زیورآلات | hsaatchi

برای مثال طلای ۲۴ عیار طلای خالص با حداقل ۹۹٬۹ درصد طلا، و طلای ۱۸ عیار از ۷۵ درصد طلا و ۲۵ درصد فلز خرید طلا اینترنتی دیگر تشکیل شده‌است. قیمت طلا امروز در مقابسه با دیروز ۰.۷۹ درصد کاهش یافته است و هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۲ میلیون و ۲۹۶ هزار تومان معامله می‌شود. از طرفی طلای ۱۸ عیار در عین زیبایی دوام بسیار زیادی دارد و معمولاً سال‌ها سالم می‌ماند. طلای ۱۸ عیار عموماً در ترکیب با پلاتین به فروش می‌رسد که دوام و ماندگاری آن را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

  • خالص‌ترین نوع طلا با خلوص ۹۹.۹ درصد که تقریباً هیچ فلز دیگری در ترکیب آن وجود ندارد.
  • ممکن است مس یا روی نیز با طلا ترکیب شود؛ اما استفاده از نقره به دلیل احتمال کمتری که در ایجاد آلرژی دارد معمول‌تر است.
  • قیمت طلا امروز در مقابسه با دیروز ۰.۷۹ درصد کاهش یافته است و هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۲ میلیون و ۲۹۶ هزار تومان معامله می‌شود.
  • طلای استخراج شده از معدن را به صورت «شِمش» در می‌آورند و به خاطر نرم و منعطف بودنش، گزینه مناسبی برای ساختن زیورآلات مثل النگو و انگشتر نیست چراکه با کوچکترین ضربه‌ای حالتش را از دست می‌دهد.
  • حرف انگلیسی K در کنار این اعداد بکار رفته روی طلا کلمه عیار است.

کشور ما از جمله کشور‌هایی است که علاقه و تقاضای نسبتاً بالایی برای خرید و سرمایه‌گذاری طلا در آن دیده می‌شود. امروز قیمت طلا ۱۸ عیار بالا رفت و هر گرم به ۲,۵۹۵,۴۰۰ (دو میلیون و پانصد و نود و پنج هزار و چهارصد ) تومان رسید که افزایش ۲.۵۲ درصدی داشته است. در بازار قیمت طلا ۱۸ عیار امروز بالا رفت و هر گرم به ۲,۵۵۹,۱۰۰ (دو میلیون و پانصد و پنجاه و نه هزار و یکصد ) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۳۹ درصدی داشته است.

بخوان:  دانشگاه کمبریج آثار تاریخی غارت‌شده را پس می‌دهد

برج آزادی

شمش طلا 24 عیار پارسیس مدل 10 فروشندگان و قیمت زیورآلات | hsaatchi

ماندگاری زیورآلات طلا نیز از عوامل مهم و تأثیرگذار در خرید طلا است و احتمالاً شما هم بارها شاهد آسیب دیدن و فرورفتگی طلاهای زینتی خود بوده‌اید. ماندگاری و مقاومت طلا بستگی به فلزات ترکیب شده با آن دارد، زیرا همان طور که گفته شد، خود طلا در حالت خالص بسیار نرم، حالت‌پذیر و شکننده است. به همین دلیل است که طلای ۲۴ عیار را در بازار و طلافروشی‌های معمول پیدا نمی‌کنید. طلای ۱۸ عیار احتمالاً پرکاربرد‌ترین و معروف‌ترین عیار موجود از طلا است. این نوع طلا یکی از بهترین گزینه‌ها برای ساخت زیورآلات است. سایر فلزاتی که برای افزایش استحکام و کاهش قیمت در طلای ۱۸ عیار به کار می‌روند معمولاً فلزات گران‌بها هستند.

طلای نوسانی، معامله‌گر محتاط می‌آفریند

به دلیل استحکام پلاتین و پالادیوم، طلای سفید معمولاً بسیار بادوام است. نیکل و روی نیز ممکن است در ساخت طلای سفید به کار برده شوند. طلای زر گلد، صورتی رنگ است و علت آن وجود درصد قابل‌توجهی از مس در آلیاژ طلا است که با توجه به ارزان‌قیمت‌تر بودن مس، قیمت طلای حاصل را کاهش می‌دهد. از سوی دیگر، خرید شما به ثبت رسیده و در صورت بروز هر مشکلی قابل پیگیری است. در پایان امروز قیمت سکه پایین آمد و به ۳۱,۷۸۸,۰۰۰ (سی و یک میلیون و هفتصد و هشتاد و هشت هزار) تومان رسید که کاهش ۱.۰۶ درصدی داشته است. هر اونس طلا، امروز به ۲,۰۴۴ رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۱.۶۵ درصدی داشته است.

بخوان:  یک میراث ناملموس در معرض نابودی